לראשונה בישראל מנוע חיפוש לימודים המאפשר לכם לדעת מה חושבים סטודנטים ובוגרים על התארים המעניינים אתכם
עמוד הבית > סיימתם ללמוד? כעת מתחילים לחפש עבודה

סיימתם ללמוד? כעת מתחילים לחפש עבודה

לא מעטים אלו שמעידים כי התקופה הסטודנטיאלית היא אחת התקופות היפות ביותר. כעת, אחרי שהתקופה היפה הזו עומדת להתחלף בתקופה אחרת ומרגשת לא פחות, עליכם להתחיל למצוא תעסוקה בתחום לימודיכם. אפשר לומר כי כעת הגיע הרגע הגדול ליישם את כל שלמדתם לאורך תקופת הלימודים שלכם, וגם להרוויח כסף הודות לידע שתתרמו לארגונים או לחברות שונות עם הידע שלכם.

אז כעת, שניה לפני שתיחשפו אל הצעות עבודה במקצועות מבוקשים, נשאלת השאלה הגדולה והיא איך מחפשים עבודה. על מנת להפוך את תהליך חיפוש העבודה לכמה שיותר קצר וכזה שיבטיח לכם תעסוקה כמה שיותר מהר – הנה כל מה שתוכלו לעשות.

לפני הכל: קורות חיים

לא משנה אם חבר ימצא לכם משרה דרך מקום עבודתו, אם תתקשרו עם חברות של כוח אדם או שתגיעו בעצמכם אל משרה בצורה עצמאית במקרה – בכל מקרה ותמיד יהיה עליכם להציג את קובץ קורות החיים שלכם. במידה רבה, בשוק העבודה, קובץ קורות החיים שלכם הוא תעודת הזהות שלכם. המשמעות? משקיעים בו ומאירים את דמותכם באור חיובי ומחמיא. לא מספיק רק שתציינו את תחום הלימודים שלכם ואת הניסיון התעסוקתי שלכם, אלא חשובה גם הדרך בה ערוך הקובץ. ישנן חברות ואנשים המתמחים בהכנת קורות החיים – הסתייעו בהם.

מה דרכי הפעולה שלכם?

אחרי שיהיה לכם קובץ קורות חיים מסודר שיציג אתכם בפני מקומות עבודה שונים, עליכם להתמקד בדרכי פעולה עיקריות למצוא את העבודה. כמובן שהדרך השלטת היא לעבוד בשיתוף פעולה עם חברות כוח אדם, שיכולות למצוא לכם משרות על פי הדיפלומה שלכם, התארים שלכם, הניסיון התעסוקתי שלכם ומידת ההתאמה שלכם לדרישות המעסיקים. זיכרו כי לפני שאתם פונים אל חברות כוח האדם, עליכם להכין את קובץ קורות החיים שלכם על מנת שתוכלו לצאת לדרך כמה שיותר מהר.

מאריכים את תקופת הסטאז'

דרך נוספת למצוא עבודה היא להאריך את השהות שלכם במקום בו אתם עושים סטאז'. ישנן תכניות לימודים שחלק מהן הוא תקופת סטאז' שבה זוכים הסטודנטים ללמוד את העבודה שפועל ועל כן חלק נכבד מהלימודים הוא לימוד מעשי במרכזים שונים, ארגונים וחברות. לא אחת, באותם מקומות תוכלו להאריך את תקופת הסאטז' שלכם אל חוזה עבודה מסודר. על כן, חשוב מאד שתפגינו תשוקה לתחום בו אתם עוסקים, תחתרו למצוינות ואל תתביישו להתעניין לגבי משרה פנויה במקום בו אתם עושים התמחות.

לא שוכחים את הרושם הראשוני בראיונות

חלק מהותי בחיפוש העבודה שלכם הוא הראיון האישי. חשוב מאד להגיע בגישה חיובית, להיות ענייניים, לא להתחכם ולזכור כי מדובר במי שעתידים להיות המעסיקים העתידיים שלכם. בקרוב מאד גם אתם תיכנסו אל שוק העבודה ותשתפו את הידע הרב שיש לכם – כל הדרך אל ההצלחה.


כל הזכויות שמורות לאתר הסטודנט © 2019