לראשונה בישראל מנוע חיפוש לימודים המאפשר לכם לדעת מה חושבים סטודנטים ובוגרים על התארים המעניינים אתכם
עמוד הבית > כיצד לכתוב עבודה סמינריונית

כיצד לכתוב עבודה סמינריונית

טיפים לכתיבת עבודה סמינריונית

בחרו נושא מצומצם

במסגרת כתיבה של עבודה אקדמית סטודנטים רבים מחפשים אחר נושא כתיבה מעניין ומרתק, כזה אשר יגרום למרצים שלהם להתרשם מאופן הכנת העבודה.  אין ספק כי כתיבת העבודה נחשבת לאחד השלבים החשובים ביותר בתואר ולכן יש להקפיד על כתיבה בהתאם להנחיות במטרה להגיש את העבודה בהתאם לכללים ולזכות בציון גבוה.
בעת כתיבה של עבודה אקדמית סטודנטים רבים נוטים לחשוב כי עליהם לכתוב על נושא מורחב ככל האפשר, אבל מדובר בטעות.  כתוצאה מאיסוף חומר רב הם עשויים למצוא עצמם מגלים קושי לאסוף את החומר וכך יהיה להם קושי לענות על שאלת המחקר.  על מנת למנוע זאת ההמלצה היא לבחור תחום מצומצם בו תמצאו בו עניין רב תוך שאילת שאלות ממוקדות המתמקדות באוכלוסייה מסוימת.

הדפיסו את הסיכומים

המלצה נוספת בעת כתיבת עבודה אקדמית היא להדפיס את הסיכומים שלכם. המוח לא ממש מותאם למצב של זכירת חומר רב ולכן ההמלצה היא להדפיס את החומר אותו אספתם לטובת העבודה תוך סימון החלקים החשובים ביותר.  שימו לב כי אין ממש טעם לקרוא את כל החומר בלי לערוך סיכום- מדובר בבזבוז זמן ואנרגיה.
 ההמלצה היא למצוא שיטת עבודה המתאימה לסיכום החומר- יש כאלו המעדיפים לסמן במרקר את החלקים החשובים, יש כאלו המעדיפים לכתוב ראשי פרקים בדפים.  חשוב ביותר להתמקד אך ורק בפרטים החשובים לכם לטובת הסיכום תוך מענה מדויק על שאלת המחקר. עם זאת, ציטוטים מדויקים יהיה עליכם להעתיק.

הקפידו על כתיבת ראשי פרקים

לאחר שביליתם זמן מה בספרייה ואספתם כמות נכבדה של חומר עבור כתיבת עבודה סמינריונית, זה בדיוק הזמן לעבוד על ראשי הפרקים של העבודה.  ההמלצה היא לעיין בראשי הפרקים וכך תהיה לכם אפשרות לקבל תמונה מדויקת של המידע אשר נמצא ברשותכם- מה יש לכם ומה אין לכם. במסגרת כתיבת ראשי הפרקים יהיה עליכם לזכור לפנות אל הקורא שלכם בצורה בה הוא יבין את החומר הכתוב. לצורך כך, תוכלו להיעזר בסיוע מטעם מנחים המומחים בכתיבת עבודות מסוג זה. מנחים אשר להם ניסיון רב יכוונו אתכם לקראת כתיבה המתאימה לקהל הקוראים של העבודה.

בשלב כתיבת העבודה עליכם לבחון את קהל הקוראים ולהניח כי מדובר באנשים בעלי השכלה רחבה, אבל לתת להם הסבר לגבי המונחים השונים.  יתרה מכך, יהיה עליכם לשמור על שפה גבוהה ואחידות סגנון- עשו שימוש בשפה גבוה תוך בחירה מתאימה של מילים בהתאם לכללי הדקדוק.  שפה של עבודות אקדמיות אינה שפה רגילה ולכן יהיה עליכם להקפיד על כתיבת העבודה בהתאם לכללים המקובלים.  שימו לב כי בחירת מילים לא מתאימות עשויה להיתפס כחוסר מקצועיות וכאן בדיוק מקומם של המומחים לסייע לכם בבחירת המילים המתאימות ביותר.


כל הזכויות שמורות לאתר הסטודנט © 2019