לראשונה בישראל מנוע חיפוש לימודים המאפשר לכם לדעת מה חושבים סטודנטים ובוגרים על התארים המעניינים אתכם
עמוד הבית > פסיכומטרי - מכוני הכנה למבחן הפסיכומטרי

פסיכומטרי - מכוני הכנה למבחן הפסיכומטרי

רגע לפני שמתחילים את תקופת ההכנה למבחן הפסיכומטרי, נשאלת אצל כל אחד מאיתנו השאלה היכן ללמוד ? כלומר, איזה מכון יכין אותנו הכי טוב שאפשר ליום הגדול. קיימים מספר מכוני פסיכומטרי, חלקם בעלי שם ומוניטין כמו יואל גבע, קידום ואנקורי וחלקם מוכרים פחות כמו מור קרן ו High Q כאשר לכל אחד שיטת לימוד שונה.
 
חזרתם מבסוטים מהטיול שאחרי הצבא, יש לכם בראש, טוב אולי לחלקכם, כבר תוכנית מסודרת בראש על היכן אתם רוצים ללמוד לתואר ראשון וגם איזה חוג אתם רוצים. רגע אבל לפני כל התוכנית של התואר הראשון, אתם יודעים שעליכם לעשות פסיכומטרי. עכשיו, אתם בטח שואלים את עצמכם איך תדעו באיזה מכון הכי כדאי לבחור ואיזה מכון יכין אתכם בצורה שהכי נוחה לכם ללמוד. בסופו של דבר, כל בן אדם לומד בצורה שונה למבחנים, כאשר כל מדריך לפסיכומטרי יודע כיצד לכוון את שיטת הלימוד אלינו.
כל מכון דוגל בשיטה שונה של לימוד, כאשר כל אחד מפרסם את עצמו בצורה אחרת. ישנם שאומרים שהיחס האישי אצלם הוא הכי טוב, ויש כאלה שיגידו מטבעם שהתלמידים שלומדים אצלם מוציאים את הציונים הכי טובים. טוב שיש נתונים כדי לדעת את העובדות בשטח.
 
מכון פסיכומטרי נועד להכין את תלמידיו בצורה הכי טובה ומועילה למבחן, כאשר כל אחד מהמכונים מספק את המדריכים הכי טובים למטרה. העלות של המכונים הללו משתנה ממכון למכון, כאשר אי אפשר להסיק שקורס יקר הוא בהכרח גם קורס טוב. לכן, חשוב קודם לעשות השוואה בין המכונים כדי לראות מה כל אחד מהם מציע, לבדוק ממוצע ציונים וגם לקבל המלצה מחבר לא תזיק לאף אחד.
 
בכל המכונים יש דבר שנקרא "אחד על אחד", אשר אומר שהמדריכים מקדישים שעה ספציפית עם תלמידים שמתקשים בחומר הנלמד, או שפשוט צריכים יחס אישי ורוצים לחזק נקודה כזאת או אחרת בנושא מסוים.
דבר נוסף שכדאי לדעת על המכונים הללו הוא מספר התלמידים שיש בכיתה. יהיו מכונים עם 20 תלמידים ויהיו כאלה עם 40. דבר נוסף שישפיע הוא ותק המדריך, כאשר סביר להניח שמדריך וותיק יסתדר יותר טוב עם הרבה תלמידים מאשר מדריך צעיר עם כמות קטנה יותר של אנשים.
ישנם חבר'ה שמעדיפים גם ללכת על פי תחושת הבטן, כאשר הם לא יודעים במאת האחוזים באיזה מכון לבחור. אותם אנשים פשוט הולכים על האינטואיציה שלהם. בתקווה כמובן שהם צדקו בהחלטה וישיגו את הציון שאליו הם שואפים.
 
בסופו של דבר, כל מכון פסיכומטרי יכול לעזור לתלמידיו להגיע לציון שהם רוצים להשיג, כאשר אלה גם יצטרכו כמובן לתת מעצמם את מלוא ההשקעה. יש שוני בין המכונים השונים אם זה בשיטה שלומדים, מדריכים, שעות, יחס אישי, אך כולם מכוונים לאותה מטרה.


כל הזכויות שמורות לאתר הסטודנט © 2019