לראשונה בישראל מנוע חיפוש לימודים המאפשר לכם לדעת מה חושבים סטודנטים ובוגרים על התארים המעניינים אתכם
עמוד הבית > מבחן GMAT

מבחן GMAT

ישראלים המעוניינים לגשת לתואר שני בתחום של מנהל עסקים ((MBA, צריכים לא רק תואר ראשון, אלא גם ציון Gmat. מבחן ה- Gmat ((Graduate management admission test קיים מאז 2006, כשזה הוקם על-ידי חברת Act שהחליפה את ETS- כותבי הבחינה הקודמת.

חברת Act כתבה את ה-Gmat עבור ארגון שנקרא Gmac (Graduate management admission council), והיא המקבילה למרכז לבחינות והערכה הישראלי. עלותו של המבחן היא 250 דולר.
 
מבנה המבחן בנוי בצורה הבאה: כתיבת 2 חיבורים כשלכל אחד מוקדשות 30 דקות (הציון נע בין 0ל-6 בקפיצות של 0.5), פרק כמותי הבנוי מ-37 שאלות (75 דקות לפתירתו) שמתוכן 9 פיילוט המשמשות את ACT להערכת שאלות חדשות, כאשר הן לא נחשבות בחישוב הציון . הציון של הכמותי נע בין 0 ל-60 בקפיצות של נקודה. לאחר מכן יש פרק מילולי הבנוי מ-41 שאלות שמתוכן 11 הן פיילוט. הזמן והציון של הפרק המילולי דומה לזה של הכמותי.
 
המודל של המבחן הוא 'המודל האדפטיבי', שכן מדובר בשיטה שיש לה השפעה ניכרת על תוצאת המבחן. המודל אומר שנבחן שיענה נכון על שאלה בינונית, אזי הבאה בתור תהיה יותר קשה. נבחן שיטעה בשאלה קשה, אזי יקבל שאלה קצת יותר קלה בהמשך. המטרה היא שהאלגוריתם האדפטיבי יזהה את הרמה של הנבחן על מנת שזה יוכל להגיע ל-50 אחוז סיכויי הצלחה שעל פיהם ייקבע ציונו. תוכנת המבחן, אשר מזהה את סקאלת רמת הנבחן, מספקת לאוניברסיטאות את הסטאטוס המדויק של כל המועמדים.
 
הדרישות של מבחן ה-Gmat הן גבוהות לעומת מבחן פסיכומטרי רגיל.  ה-Gmat דורש אנגלית ברמה מאוד גבוהה (המבחן כולו כתוב באנגלית) יחד עם עמידה בלחץ, כאשר בצורה הזאת בוחנים אסטרטגית את העמידה בלחצים של מנהלים, ולכן הקושי בבחינה הוא מכוון. בנוסף על כך, המבחן דורש ידע בנושאים שהתלמיד לא נתקל בהם בעבר כגון: Data sufficiency, תורת הקבוצות, סטטיסטיקה תיאורית, Reasoning critical, גיאומטריה תלת- ממדית ועוד.
 
מבחן Gmat נוצר עבור תואר שני במנהל עסקים, המבחן הנ"ל נוצר בשל העובדה שיש ביקוש רב של מועמדים ומספר המקומות באוניברסיטאות מוגבל. סטודנטים אשר ירצו להתקבל לתואר שני במנהל עסקים, אזי יעשו קורס הכנה למבחן ה- Gmat על מנת שיוכלו לקבל ציון טוב.
להלן המכונים המובילים בארץ ללימוד ה- Gmat: High-Q, ידע פלוס, מיטב, פרינסטון רוויו (TPR), מאסטר ג'ימאט, קידום ו-gmax.
 
מבחן ה-Gmat נערך במרכז הבחינה ברמת גן מדי שבוע, על כל נבחן לתאם מראש את מועד הבחינה שלו. נבחן שמעוניין לשפר את ציונו במבחן, יכול לגשת למבחן חוזר, בזמן שצריך להיות הפרש של חודש בין מועדי הבחינה.


כל הזכויות שמורות לאתר הסטודנט © 2019