לראשונה בישראל מנוע חיפוש לימודים המאפשר לכם לדעת מה חושבים סטודנטים ובוגרים על התארים המעניינים אתכם

ביקורת מקיפה על:
תואר ראשון לימודי הנדסת מערכות מידע אורט בראודה - המכללה האקדמית להנדסה

חיים 18/11/2016
סטודנט תואר ראשון לימודי הנדסת מערכות מידע אורט בראודה - המכללה האקדמית להנדסה
מסלול לימודים
מדוע בחרת את המסלול?
חיפשתי משהו שיאפיין את תחומי העניין שלי, לצד היכולות הלימודיות.
האם היה קשה להתקבל למסלול? האם עשית מכינה?
לא היה קל בכלל להתקבל, הייתי זקוק למכינה במתמטיקה. המכינה היתה ברמה גבוהה, רמת הלימוד היתה ברמה שלא תבייש כל אוניברסיטה. כתנאי למלגה, הייתי חייב לשלב מכינה גם בפיזיקה
האם אתה מרגיש שהמסלול ענה על הציפיות שלך?
ענה בצורה חלקית
יש קורסים מעניינים, יש קורסים משעממים בטירוף, ויש קורסים שאין בהם שום תועלת למין האנושי.
על איזה קורס/מרצה היית ממליץ?
מת"מ, אלגברה1 , את"מ
על איזה קורס/מרצה לא היית ממליץ?
מתמטיקה דיסקרטית, אלגברה 2
מה דעתך על רמת המרצים - (מקצועיות, יחס אישי, נגישות לסטודנטים)?
5
מבחינתי קיימים מגוון של מרצים/מתרגלים במכללה שהייתי מחלק אותם לכמה קבוצות: -מרצים/מתרגלים שלא יודעים ללמד בכלל. -מרצים/מתרגלים שיודעים ללמד, אבל יחסי האנוש שלהם גרועים (סנובים, לא נחמדים וכו'). -מרצים/מתרגלים חסרי איכפתיות, כאלה שלא איכפת להם מה קורה במסגרת הקורס, אי לקיחת אחריות בנושאים שתחת אחריותם. -מרצים/מתרגלים מעולים, כאלה שיודעים גם להעביר את החומר וגם להיות נחמדים (מעטים מאוד).
מהי רמת הלימודים בחוג - (רמת מתרגלים, שעורי עזר, תרגולים, כמות סטודנטים בהרצאה וכו')?
5
רמת המתרגלים- קיימים כאלה שהם מתחת לכל ביקורת. רמת הסדנאות- פשוט בדיחה, מביאים סטודנט שאמור לסייע, אך כל מה שהוא עושה זה לעקוב אחרי דף מוכן של שאלות ותשובות, וחוץ מזה אין לו שום ידע ופוטנציאל לעזור,וחבל. רמת התרגילים- יש קורסים שרמת התרגילים שלהם לא משקפת את המבחן הסופי, גם לטוב וגם לרע. כמות סטודנטים בהרצאה- החולשה הכי גדולה של המכללה. עקב מיעוט מרצים/מתרגלים טובים, לא פעם קורסים מפוצצים, כך שאנשים יושבים על הריצפה ועל פחי הזבל, כל עוד לא מזמינים משגיח... קורסים רבים במכללה מכילים תרגילים לא מעודכנים, קיים חוסר תיאום בולט בין התרגילים של חוברת הקורס לאלה שהמרצים/מתרגלים מפרסמים, לא לכל התרגילים יש תשובות כך שלא ניתן לחזות אם צודקים או לא, חוברות אגודת הסטודנטים, שאמורות להכיל תשובות מלאות לשאלות, מכילות לא פעם טעויות קשות.
מה חסר לך בתואר?
הקשר בין כל הקורסים שלומדים, לעבודה מעשית
נקודה אחת חזקה ונקודה אחת לשיפור
נקודה חזקה: המכללה מאוד משתדלת לעזור לסטודנטים בכל תחום אפשרי, המכללה עידכנה את תכנית הלימודים, כך שתתאים יותר לדרישות התעשיה.
נקודה לשיפור: רמת המרצים ובעיקר רמת המתרגלים מתחת לכל ביקורת, נתקלתי לא מעט באנשים שמוציאים ציון נמוך/נכשלים בגלל מרצה/מתרגל גרוע, ולא לכל קורס ניתן ללמוד לגמרי לבד, לצערי. מה גם שמשלמים למכללה כסף עבור כך ולא תמיד מקבלים תמורה הולמת.
קמפוס
כיצד היית מגדיר את יחס המזכירות כלפי התלמידים?
1
מזכירות פקולטה- רוב הזמן לא עובדים, וכשכן יש תור עד להודעה חדשה.
האם רמת המתקנים במוסד מספקת?
5
הספרייה- הבעיה העיקרית בספרייה היא המדיניות לגבי השאלת ספרים, בכך שמשספיק אדם אחד שדורש ספר ספציפי כדי לדפוק כמות סטודנטים של קורס שלם וחבל שלא מטפלים בכך. הציון 7. כיתות לימוד- יש כיתות טובות, יש כיתות פחות טובות. ציון 6. אודיטוריום- ציון 10. מערכות מחשב- אחת החולשות החזקות של המכללה, רוב הזמן כל המחשבים תפוסים (המחשבים שלא נמצאים במעבדות). הציון: 4. קפיטריה- דרוש גיוון יותר גדול, לדוגמא: אני כאדם בדיאטה נתקל לרוב בג'אנק פוד, וחבל שהמכללה לא עושה משהו בנדון. המחיר גבוה מאוד ביחס למקום אסטרטגי של רווחים גדולים. הציון:6. חנייה- אין לי רכב, אך מסיפורים של סטודנטים אחרים, אני מבין שכבר מוקדם בבוקר כל החניות תפוסות. אין ציון.
מה חסר או היית שמח שיהיה?
מגורים
היכן אתה גר?
מעונות
מתגורר המעונות הסטודנטים לצד שותף נוסף
האם המקום בו אתה מתגורר מתאים לסטודנטים?
מבחינת המגורים עצמם: יתרון: זול, המחיר כולל מים, חשמל וארנונה, קיימת מכבסה קרובה למגורים בחינם. חיסרון: וזה חיסרון גדול מאוד-הדירה קטנה להחריד, אין פרטיות, חלק מהדירות מוזנחות (הזנחה של שנים). חנות ספרים וציוד משרדי- קיימת במכללה, בסך הכל בסדר, אך ניתקלתי לא פעם בסחורה עם פגמים. תחבורה ציבורת- טעון שיפור, קיימים מגוון מצומצם מאוד של קווים שנכנסים לתוך המכללה, אך רובם נמצאים במרחק הליכה רב, וחבל שהמכללה לא עוזרת בנדון. חנויות וסופר- החנויות באיזור יקרות להחריד, בקיוסק שליד המכללה, המחירים בשמיים. גם בחנויות (המעטות מאוד) שבתוך המכללה, המצב לא מזהיר, והמקום היחיד שהמחירים בו הוגנים הוא קיוסק שמוכרים בו אוכל לא כשר.
עבודה
האם אתה עובד בזמן התואר?
לא עובד
האם אפשרי לעבוד במהלך התואר? מאיזו שנה? האם המעסיק גמיש?
בשנה הראשונה בלתי ניתן לעבוד, אני הייתי בחונכות פר"ח וירקתי המון דם בגלל כך. השנה המומלצת לעבודה היא שנה ג'.
האם ישנה עבודה לסטודנטים באזור? מהן העבודות הנפוצות?
למיטב הבנתי, לא יותר מדי
חיי חברה ופנאי
כיצד מבלים באזור (פאבים, קולנוע, בתי קפה, ספורט)?
בתי קפה ופאבים, אבל במרחק רב
האם הקשר בין הסטודנטים טוב?
יש ויש
ממשיכים הלאה
האם אתה רואה את עצמך ממשיך ללמוד כאן גם לתואר שני?
לא
האם ניסית להשתלב בתחום שלמדת? האם כבר השתלבת?
לא
הטיפ של חיים
להגיע מוכן להרצאות ותרגולים, זה קשה, אבל המאמץ משתלם. החטא הכי גדול בלימודים אלה זה אופוריה של "יהיה בסדר". אסור לזלזל באף קורס. בנוסף יש כאלה שמתייחסים לכל מה שמרצה אומר כדבר קדוש מאליו- וזו טעות אחת גדולה. מרצים הם בני אדם וגם טועים, אפשר להעזר בהם אך בשום אופן לא להסתמך עליהם.
אשמח שנציג יתקשר אלי אודות לימודי הנדסת מערכות מידע אורט בראודה
שם
טלפון
אימייל
עיר
מאשר את התקנון וקבלת חומר פרסומי
שלח
או התקשרו למוקד ייעוץ בכל שאלה ונשמח לעזור

072-330-1000
כל הזכויות שמורות לאתר הסטודנט © 2019