לראשונה בישראל מנוע חיפוש לימודים המאפשר לכם לדעת מה חושבים סטודנטים ובוגרים על התארים המעניינים אתכם

ביקורת מקיפה על:
תואר ראשון לימודי מדעי המחשב המכון הטכנולוגי חולון

חן א. 17/12/2018
בוגר תואר ראשון לימודי מדעי המחשב המכון הטכנולוגי חולון
מסלול לימודים
מדוע בחרת את המסלול?
נוחות
האם אתה מרגיש שהמסלול ענה על הציפיות שלך?
לא ממליץ לאחרים
מערכת נוחה ברוב הפעמים
על איזה קורס/מרצה היית ממליץ?
לא זכור לי משהו ספציפי
מה דעתך על רמת המרצים - (מקצועיות, יחס אישי, נגישות לסטודנטים)?
4
מתוך התואר רק 3 מרצים בסך הכל היו מדהימים וברמה מקצועית. ואתה עובר הרבה יותר מ-3 מרצים. 90 אחוז לא דוברים עברית כמעט, ויש כשל רציני בתקשורת, והחלק האחר פשוט לא מקצועי ולא מספק מבחינת הידע שצריך לקבל.
מהי רמת הלימודים בחוג - (רמת מתרגלים, שעורי עזר, תרגולים, כמות סטודנטים בהרצאה וכו')?
1
לא ענה על הציפיות כלל, נאלצתי ללמוד הכל לבד. קורסים לא עדכניים, ממוחזרים ולא מועילים לעולם בחוץ.
לאילו עוד מוסדות ניסית להתקבל? האם יש מוסד שניסית ולא התקבלת אליו?
עושה סקר ובודק לעומק מה המקום הנכון ביותר ולא קופץ ישר לשם. בהחלט לא הייתי הולך ללמוד ב- HIT.
קמפוס
כיצד היית מגדיר את יחס המזכירות כלפי התלמידים?
1
מיליון חוויות לא חיוביות שחוויתי שקשה למנות את כולן (וגם חברים שיעידו על כך, פשוט רובנו יצאנו עם טעם של - 'HIT טעות רצינית') . רוב רובו מסתכם בשירות שהמכון נותן. מהדברים הקטנים ביותר שמורגשים כחוסר התחשבות ודווקא מצד ההנהלה. דבר בולט הוא שהרשמה לקורסים לא תמיד הייתה הוגנת ועל סמך תקן פנוי, אלא (על פי כמה *לא אציין את שמה* מחבבת אתכם) ראיתי מקרוב כמה פעמים סטודנטים מסוימים שביקשו וקיבלו מענה חיובי, ואחרים שלילי (באותו הזמן, על תקן מקום פנוי) עוד דוגמה קטנה היא שהוגשה מטלה שעמלנו עליה קשה והציון שניתן היה 0 כיוון שבטעות הגשנו בפורמט PDF במקום אחר, כשמדובר בהמרה של מספר שניות שהתחננו לבצע וביקשנו להגיש את הפורמט הנכון. יש לציין שזו הייתה מטלה שהיוותה אחוז משמעותי מציון המבחן הסופי, עם חישוב שעשינו זה היה בערך להתחיל עם 9 נקודות פחות במבחן. אם זה לא ללכת נגד הסטודנט בכוונה תחילה, אז מה כן? (כאשר לנו התעקשו להשאיר 0 אחרי שהגשנו בזמן ומטלה מושקעת וטובה, ולסטודנטים שהגישו באיחור נתנו הזדמנות נוספת, הגיוני סה"כ לא? ) היו עוד כל כך הרבה דוגמאות של חוסר התחשבות וממש לא הולכים לקראת הסטודנטים, אם כבר הרגשה של דווקא, ואם כן זה לאחר מרדפים ויזע מצד הסטודנט. מבחנים לא הוגנים היו כל כך הרבה שהפקטורים שחולקו כמו ממתקים אמרו הכל. כשיש ממוצע 20 לכל הקבוצות, משהו כנראה מקולקל במערכת ולא ב 80 אחוז מהסטודנים. השיא היה כשבסוף התואר נשלחו לי 2 חובות תשלום שונים (על משהו שכבר שילמתי!!!!) הצגתי את הקבלות על התשלומים (לקח תמיד תמיד תשמרו קבלות) למרות שזה לא עזר ופשוט דרשו שאשלם פעם נוספת עם אטימות מוחלטת מצד מדור שכר!!!!! לך תיקח עורך דין על מקרה כזה כי תצא רק בהפסד, אז אתה פשוט משלם פעם נוספת כי מה תעשה?. הזוי הזוי הזוי (ובזוי) שנאלצתי לשלם שוב על משהו שכבר שילמתי לאחר שעוד הראתי קבלות... ( זה הדבר היחיד שמפריד בין קבלת התואר, אז לך תלחם במערכת מושחתת, רק רציתי לברוח משם ולהשתחרר מהר מאוד מהמכללה ההזויה הזאת). רדפתי אחרי וועדת שכר במשך כחצי שנה. לא הייתה תשובה ורק אחרי תקופה ארוכה הבנתי שבכלל לא הייתה וועדה וכל הבקשות התעכבו. בקיצור מערכת מקולקלת מהשורש, בין אם זה המרצים (לא כולם, חלקם מדהימים) ובין אם זה הצוות האקדמי שמטפל בכם בנושאים השונים. לא ממליצה ואם יכלתי להחזיר את הזמן ולקבל החלטה אחרת- זה בדיוק מה שהיה קורה.
עבודה
האם הצלחת להשתלב בתחום אותו למדת? במה אתה עוסק כיום?
בחיפוש עבודה
מה אתה מרגיש שקיבלת מהמוסד שעזר בתחום ומה היה חסר לך?
כלום, רוב הדברים שלמדתי הם לבד בבית דרך פרוייקטים. התואר לא נותן ידע פרקטי ולא מלמד טכנולוגיות עדכניות בכלל!! בנוסף, אם אתם לא עושים פרוייקטים במהלך התואר, אז בכלל אין לכם גם מה להציג בקורות החיים שלכם כניסיון כלשהו. כי ידע לא מקבלים שם אלא רק תאוריות מייגעות שלא חשובות כלל. (או סדר העדיפויות לא נכון)
ממשיכים הלאה
האם אתה רואה את עצמך ממשיך ללמוד כאן גם לתואר שני?
ממש לא
הטיפ של חן א.
לבדוק אפשרויות אחרות, איפה השירות וחווית הלמידה כן חיוביים. אני נשארתי עם טעם מאוד מר בפה, בכיתי בתואר הזה יותר מפעם אחת ותתפלאו אבל לא בגלל החומר, אלא בגלל צוות המכון שזלזל וגרם לתסכול וייאוש רב במקרים שונים.
אשמח שנציג יתקשר אלי אודות לימודי מדעי המחשב המכון הטכנולוגי חולון
שם
טלפון
אימייל
עיר
מאשר את התקנון וקבלת חומר פרסומי
שלח
או התקשרו למוקד ייעוץ בכל שאלה ונשמח לעזור

072-330-1000
כל הזכויות שמורות לאתר הסטודנט © 2019