לראשונה בישראל מנוע חיפוש לימודים המאפשר לכם לדעת מה חושבים סטודנטים ובוגרים על התארים המעניינים אתכם

ביקורת מקיפה על:
תואר ראשון לימודי הנדסת תעשייה וניהול אורט בראודה - המכללה האקדמית להנדסה

גיורא י. 17/07/2011
סטודנט תואר ראשון לימודי הנדסת תעשייה וניהול אורט בראודה - המכללה האקדמית להנדסה
מסלול לימודים
מדוע בחרת את המסלול?
מגיל צעיר התחברתי יותר לתחום הריאלי לכן היה ברור לי שאפנה לתחום ההנדסה. לאחר התעניינות, שיחות עם אנשי מקצוע, ובינהם אימי שעוסקת בתחום ה"תעשיה וניהול" החלטתי לבחור ללמוד הנדסת תעשיה וניהול.
האם היה קשה להתקבל למסלול? האם עשית מכינה?
לאחר השחרור השלמתי את תעודת הבגרות באופן מלא וכמו כן, עשיתי מכינה להנדסה באוניברסיטת בן גוריון בה למדתי 5 יחידות מתמטיקה ופיזיה. כתוצאה ממצב כלכלי חזרתי ללמוד בעיר בה משפחתי גרה. הדרישות למסלול לימודי הינן הגבוהות ביותר במכללה אך הנתונים שלי היו מעל לדרישות.
האם אתה מרגיש שהמסלול ענה על הציפיות שלך?
ענה בצורה חלקית
הציפייה שלי הייתה למקצועיות באופן מוחלט והתנהלות תקינה ללא "חופש אקדמי" למרצי המכללה. כאשר ההתנהלות בפועל שונה לחלוטין. קורס יכול להיות מועבר ברמות שונות לחלוטין ע"י 2 מרצים שונים. כמו כן, כאשר כיתה לא מוצאת חן בעיני מרצה הוא "נוקם" בה באמצעות מבחן קשה או מועד ב' קשה. מעבר לכך הרמה במכללה הינו מאוד גבוה ודרישות הלימודים גבוהות ומאתגרות, בקורסים מסויימים אני מרגיש כי היכולות שלי נבחנות מחדש ואני מאתגר את הראש שלי ואת יכולות החשיבה.בנוסף לכך, בחלק מהאוניברסיטאות/מכללות קיימת האופציה להרשמה למועד ב' ויציאה תוך עד חצי שעה ממנו ללא ויתור על הציון במועד א' (מה שלא קיים במכללה בה אני לומד) דבר שלטעמי מעודד מצויינות ושאיפה תמידית להוציא ציון גבוה יותר.
על איזה קורס/מרצה היית ממליץ?
קורס "תכן שיטות העבודה", למי שבוחר ללמוד את אותו התחום שלמדתי זהו הקורס שלמעשה עוסק בעבודתם של מהנדסי תעשייה וניהול. לומדים כיצד ליעל תהליך לפי בסיסים מקצועיים ותאורטיים. החומר מאוד מעניין אך לא פשוט. החומר אינו תאורטי מתמטי כמו בקורסים מתמטיים אחרים אלא
מה דעתך על רמת המרצים - (מקצועיות, יחס אישי, נגישות לסטודנטים)?
6
ישנם מיעוט של מרצים שיתנו את כל מה שהם יכולים למען הצלחת הסטודנט (ולהם כל הכבוד), אך איני מצפה לכך. תפקידו של המרצה ללמד ולהעביר את התיאוריה לסטודנטים אך יש מספר לא מועט של מרצים שאינו יודע להעביר את התיאוריה באופן מובן או שאינו מעוניין להסביר את עצמו לסט
מהי רמת הלימודים בחוג - (רמת מתרגלים, שעורי עזר, תרגולים, כמות סטודנטים בהרצאה וכו')?
8
המתרגלים הינם ברמה גבוהה ברובם ומשתדלים להיות מתואמים עם המרצה על מנת שנפיק את המקסימום מהתרגול. בנוסף לכך המכללה מספקת סדנאות במקצועות בהם מספר נכשלים גבוה ע"י סטודנטים שהוציאו ציונים גבוהים באותם המקצועות. ישנם קורסים בהם אין תיאום בין ההרצאה לתרגול ובה
מה חסר לך בתואר?
מיקוד בתחום, אמנם ניתן להגיד על הנדסת תעשיה וניהול שהוא תחום כללי אך עדיין יש לו את הגבולות שלו. במהלך התואר מועברים לנו כמה וכמה קורסים שאינו קשורים באיזה שהוא מובן שהוא לעיסוקנו בעתיד (לדוגמא, קורס בשם "חומרים ותהליכי עיבוד" העוסק בתכונות החומרים ותהליכי העיבוד שניתן להעביר חומרים בהתאם לתכונותיהם). אני חושב שמתן קורסים יותר רלוונטים לעיסוק העתידי שלנו או מתן בחירת מספר קורסי בחירה (קורסים מהאשכולות, כלומר קורסים בהתאם למסלול ההתמחות אותו בוחר הסטודנט) רב יותר ייתן יותר כלים לעתיד.
נקודה אחת חזקה ונקודה אחת לשיפור
נקודה חזקה: הנהלת המחלקה. במקרה ויש בעיה אישית יש עם מי לדבר ובמי להעזר.
נקודה לשיפור: כיתות הלימוד/המחשב נסגרות בשעה מוקדמת מה שלא מאפשר לסטודנטים שרוצים ללמוד עד שעה מאוחרת להישאר ללמוד במכללה או לסטודנטים שאין ברשותם מחשב בבית להישאר לעבוד על המחשב (כאשר מספר לא מועט של עבודות נדרש להגשה דרך המחשב או באמצעות הדפסת עבודה שנעשתה על המחשב)
לאילו עוד מוסדות ניסית להתקבל? האם יש מוסד שניסית ולא התקבלת אליו?
לא
קמפוס
כיצד היית מגדיר את יחס המזכירות כלפי התלמידים?
8
תלוי באיזה יום תפסת את המזכירה, כמובן שלכל אחד יש את הימים שלו, אך באופן כללי היא משתדלת לעזור ולספק מענה לצרכי הסטודנטים במחלקה. כמו כן, שאר סגל המחלקה מקשיב ונותן את תמיכתו לסטודנט במקרה ויש בעיה אישית/ספציפית.
האם רמת המתקנים במוסד מספקת?
2
מספר כיתות המחשב מועט, כמו כן, ישנן כיתות מחשב שאינן ממוזגות ובנוסף לכך הינן נסגרות מוקדם. בתקופת המבחנים כמעט ואין כיתות לימוד שניתן ללמוד בהן, ובמידה ויש הינן נסגרות מוקדם. הספריה מספקת את המענה אותו צריכה לספק אך לעיתים אין הקפדה על השקט הנדרש. הקפיטריה מספקת אוכל טעים וטוב במחירים סבירים.
מה חסר או היית שמח שיהיה?
מגורים
היכן אתה גר?
אצל ההורים
שכונת רמת רבין
האם המקום בו אתה מתגורר מתאים לסטודנטים?
אני גר במרחק של רבע שעה הליכה מהמכללה. ישנה תחנת אוטובוס ממש מול ביתי. חנויות ספרים/ציוד משרדי כמעט ואין בעיר מלבד מבמרכז העיר אך יש לא רחוק מביתי ישנה חנות צילום בה ניתן לצלם כל מה שצריך.
עבודה
האם אתה עובד בזמן התואר?
עובד בתור ברמן במסעדה בימי שישי/שבת.
האם אפשרי לעבוד במהלך התואר? מאיזו שנה? האם המעסיק גמיש?
אפשרי לעבוד במהלך התואר אך הדבר דורש ויתור כמעט מלא על הזמן הפנוי וניצול מקסימלי של הזמן למטרת לימודים. המעסיק שלי מאוד גמיש ומאפשר לי חופשים במידה ואני בעומס לימודי או בתקופת בחינות.
האם ישנה עבודה לסטודנטים באזור? מהן העבודות הנפוצות?
כמעט ואין עבודה לסטודנטים באיזור (הכוונה לעבודות זמניות ולא לעבודות במקצוע הנלמד)
חיי חברה ופנאי
כיצד מבלים באזור (פאבים, קולנוע, בתי קפה, ספורט)?
ישנם בעיר 2 פאבים (ופאב המכללה) ו6 בתי קפה ומספר לא קטן של מסעדות. כמעט ואין אווירה סטודנטיאלית כיוון שרוב הסטודנטים הינם תושבי האיזור (קריות/חיפה) כך שבסוף היום הם נוסעים חזרה לבתיהם.
האם הקשר בין הסטודנטים טוב?
במחלקה שלי הקשר בין הסטודנטים מעולה. אנחנו עושים ערבי מחלקה/מסיבות מחלקה. לפחות פעם/פעמיים בסמסטר. כמו כן הסטודנטים מאוד עוזרים אחד לשני בבעיות לימודים.
ממשיכים הלאה
האם אתה רואה את עצמך ממשיך ללמוד כאן גם לתואר שני?
הנני מעוניין ללמוד תואר שני בתחום הנדסת מערכות תקשורת או מנהל עסקים, דבר שאינו קיים במוסד לימודי.
האם ניסית להשתלב בתחום שלמדת? האם כבר השתלבת?
לא ניסיתי להשתלב בתחום שלמדתי אך קיבלתי הצעת עבודה לגבי משרת סטודנט בעלת בהיקף של 3 ימי עבודה מלאים בשכר של 7 אלף ברוטו.דחיתי את הצעת העבודה עקב חוסר גמישות מוחלט בעת עומס/תקופת מבחנים. דבר שהיה מקשה מאוד את לימודי.
הטיפ של גיורא י.
תדבר עם אנשים שעוסקים בתחום, תבקש לבוא לראות מה הם באמת עושים. תשתדל לוודא שהמקצוע/העבודה מותאמת באמת למה שאתה רוצה לעסוק בו. תבין שלימודי ההנדסה הם קשים ודורשניים לא משנה באיזור מסלול תבחר ותכין את עצמך באופן מנטלי לכך.
אשמח שנציג יתקשר אלי אודות לימודי הנדסת תעשייה וניהול אורט בראודה
שם
טלפון
אימייל
עיר
מאשר את התקנון וקבלת חומר פרסומי
שלח
או התקשרו למוקד ייעוץ בכל שאלה ונשמח לעזור

072-330-1000
כל הזכויות שמורות לאתר הסטודנט © 2019