לראשונה בישראל מנוע חיפוש לימודים המאפשר לכם לדעת מה חושבים סטודנטים ובוגרים על התארים המעניינים אתכם
עמוד הבית > הטכניון > לימודי רפואה > ביקורת של מריאנה ב.

ביקורת מקיפה על:
תואר ראשון לימודי רפואה הטכניון

מריאנה ב. 28/12/2011
סטודנט תואר ראשון לימודי רפואה הטכניון
מסלול לימודים
מדוע בחרת את המסלול?
רפואה זה מעניין, אבא שלי רופא וזה השפיע עליי כבר משנולדתי :)
האם היה קשה להתקבל למסלול? האם עשית מכינה?
לא עשיתי מכינה . וכן קשה מאוד להתקבל למסלול , כיוון שפסיכומטרי ובגרות הם "רק" כרטיס כניסה שלך למבחני הקבלה שכוללים סימולציות (כשאתה נמצא בסיטואציות שונות ואנשם בוחנים את התגובה שלך על זה).
האם אתה מרגיש שהמסלול ענה על הציפיות שלך?
ענה בצורה חלקית
למה :) ? כיוון שבטכניון בשנתיים הראשונות מלמדים הכל חוץ מרפואה. כמו מתמטיקה , פיזיקה , פילוסופיה ( 2 קורסים ) וכו'. אומנם יש כמה קורסים שקשורים אבל זה לא זה :) אני רוצה רפואה !
על איזה קורס/מרצה היית ממליץ?
הקורס לאימונולוגיה ( מערכת חיסונית ) , כימיה אורגנית
על איזה קורס/מרצה לא היית ממליץ?
פילוסופיה ( הוא חובה אבל :P ) , רפואה ושואה ( משעמם רצח)
מה דעתך על רמת המרצים - (מקצועיות, יחס אישי, נגישות לסטודנטים)?
6
המרצים הם תותחים מבחינת ידע, אך לא לכולם יש את ההוראה המתאימה והיכולת לעמוד מול כיתה שלמה, וזה מורגש מאוד בפקולטה שלנו. מבחינת נגישות , כל מרצה מפרסם את המייל שלו ואיפה הוא יושב בפקולטה ואנחנו מוזמנים לפנות אליהם מתי שחפץ לנו כל עוד קובעים פגישה
מהי רמת הלימודים בחוג - (רמת מתרגלים, שעורי עזר, תרגולים, כמות סטודנטים בהרצאה וכו')?
7
הרמה מאוד גבוה , לחץ מטורף , אינספור תרגולים דו"חות והגשות במספר ימים מועטים. המתרגלים הם בד"כ הם אנשים שסיימו תואר למשהו , והם בד"כ נחמדים אנושיים ומבינים לליבנו הסטודנטים :) , ישנם מספר סטודנטים שהם מצטייני נשיא שהתקבלו למסול היוקרתי PHD. בקשר למספר הסטודנטים , כיווון שנאחנו בית ספר לרפואה , כל אותם 100-110 איש במחזור שלך הם אלו שתמצא לרוב בכל השיעורים וכו'.
מה חסר לך בתואר?
קצת להרגיש מה זה אוניברסיטה . אנחנו שוכנים בבניין מבודד ליד רמב"ם . כך שאם רשום בהתחלה למעלה שאני לומדת בטכניון , אז כן אני לומדת רשמית בטכניון , אבל לא מכירה את קרית הטכניון מספיק ( רק בשנתיים הראשונות יום-יומיים בשבוע ) .
נקודה אחת חזקה ונקודה אחת לשיפור
נקודה חזקה: לימודים ברמה גבוהה. כשאומרים , רופא בוגר טכניון זה כבר אומר הכל.
נקודה לשיפור: חיי חברה :).
לאילו עוד מוסדות ניסית להתקבל? האם יש מוסד שניסית ולא התקבלת אליו?
הדסה.
קמפוס
כיצד היית מגדיר את יחס המזכירות כלפי התלמידים?
8
לכולן קוראים רחל :))) ואני לא צוחקת. חמודוות מאוד =]
האם רמת המתקנים במוסד מספקת?
2
פתטי. הספרייה = ספריה גדולה עם ספרניות נחמדות מאוד, הרצפה היא שטיחית אומנם נקייה מלכלוך וזה אבל צריכה ניקוי יסודי , התקרה היא עוד סיבה לציון , לא מושקע. לאחרונה גם התחילו לחפור בקירות וזה נשמע היטב למי שלומד :) לא שקט (בינתיים). כיתות לימוד = בסדר(?) - אומנם הרעש של חפירות בקירות נשמע מכל מקום בפקולטה , וזה לא אמור לקרות בכל פקולטה שמכבדת את עצמה , כיסאות לא נוחות , בכיתות מסוימות מערכת חשמליות לא משוכללות. מערכות מחשוב = בכל הפקולטה יש 2 מדפסות נגישות לסטודנטים , כמעט 10 מכונות צילום שתמיד לא עובדות . חנייה = בעייתי משהו , אומנם עכשיו בונים את החניון שאמרו שיעשו אבל כנראה זה ייקח עוד כמה שנים טובות. קפיטריה אמא'לה - מוזנח משהו , לא מתאים. יקר , לא נקי , ובכלל זה חשוך אין תאוררה מתאימה ( תאורה טבעית שמש וזה :P ) .
מה חסר או היית שמח שיהיה?
מגורים
היכן אתה גר?
דירה שכורה – שותפים
10 דקות מהפקולטה ! שוב - התחבורה הציבורית בחיפה היא אחת הטובות לדעתי. מסלול אוטובוסים נפרד וכו'. יש כאלה שהולכים ברגל וזה ייקח 5 דקות נוספות :) . יש מעונות קסל , מעונות לרפואנים , נמצאת 5 דקות מתחנ אוטובוס , 10 דקות מהפקולטה , נמצאת ברחוב אלנבי בקרית אליעזר. :) שכונה חמודה ונחמדה.
האם המקום בו אתה מתגורר מתאים לסטודנטים?
מאוד מתאים , קרוב לתחבורה ציבורית , סופר וכ'ו. חנויות ספרים וציוד משרדי אתם תמצאו בפקולטה עצמה , מכלול ורמב"ם . 10 דקות באוטובוס. מדובר על שכונות קרית אליעזר - בת גלים וכו'.
עבודה
האם אתה עובד בזמן התואר?
מורה לפסיכמוטרי .
האם אפשרי לעבוד במהלך התואר? מאיזו שנה? האם המעסיק גמיש?
שנה א' נראה לי ניתן. כיוון ששינו את מסלול הלימודים עכשיו קשה לי לנבא. שנה ב', נשמע לחוץ משהו - אבל אם אנשים יכולים אז גם אתם :) . שנה ג' , עבדתי בשנה הזו - לימדתי פסיכומטרי , וזה מלחיץ בטירוף. שנת ה-לחץ . כדאי לסדר את היומנים
האם ישנה עבודה לסטודנטים באזור? מהן העבודות הנפוצות?
לא ידוע לי על עבודה באיזור , אבל נראה שכולם במלצרות .:)
חיי חברה ופנאי
כיצד מבלים באזור (פאבים, קולנוע, בתי קפה, ספורט)?
התחבורה הציבורית בחיפה היא משהו משהו . אני נמצאת קרוב למרכז בילוי , וגם רחוקה 20 דקות ממרכז הכרמל . ניתן גם להגיע באותו זמן ללב המפרץ ושם האופציות הן אינסופיות. כך שניתן לראות סרטים , לשחק באולינג , לשבת במסעדה וגם לעשות ספורט :)
האם הקשר בין הסטודנטים טוב?
כןןןןןןןןןןן :) היחסים מאוד טובים בין כל הסטודנטים וגם בין המגזרים השונים.
ממשיכים הלאה
האם אתה רואה את עצמך ממשיך ללמוד כאן גם לתואר שני?
רפואה זה תואר שני :P מתחיל במדעי רפואה ( פרה קליני ) ומסתיים בשלב הקליני ( רפואה ) .
האם ניסית להשתלב בתחום שלמדת? האם כבר השתלבת?
ממ לא , ניתן להשתלב רק אחרי שמסיימים תואר ראשון - מדעי רפואה , ואז אפשר לעבוד כעוזר רופא. בפקולטה מנסים לחשוף אותנו על עולם הרפוא בקורס חשיפה . ביקורים וראיונות בכל מיני מרפאות ובתי חולים באיזור.
הטיפ של מריאנה ב.
לך על זה :) יהיה קה בהתחלה , אך בסוף זה ישתלם !
כל הזכויות שמורות לאתר הסטודנט © 2019