לראשונה בישראל מנוע חיפוש לימודים המאפשר לכם לדעת מה חושבים סטודנטים ובוגרים על התארים המעניינים אתכם
עמוד הבית > לימודי תזונה תואר ראשון

לימודי תזונה תואר ראשון

85 ביקורות של סטודנטים ובוגרים 4 מסלולי לימוד


מסלולים בתחום לימודי תזונה

המכללה האקדמית תל חי
לימודי מדעי התזונה תואר ראשון  מכללת תל חי
43 ביקורות סטודנטים 8 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
9.3
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של בוגר - שרון מ. 19/02/2013

"למה בחרתי: רציתי משהו מדעי ושיצא לי מזה מקצוע כלשהו
הציפיות: עוד לא יודעת ב100 אחוז
רמת לימודים: רמה גובהה יחסית באיזה מקצוע
טיפ כללי: תואר באמת מעניין עם עומס ברמה גבוהה יחסית למכללה.. (לכן לפעמים נראה יותר קשה ממה שהוא) אם משקיעים מצליחים"

האוניברסיטה העברית
לימודי מדעי התזונה תואר ראשון  האוניברסיטה העברית
20 ביקורות סטודנטים 3 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
9.3
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של בוגר - שירן ש. 06/12/2011

"למה בחרתי: שתי סיבות: 1. תזונה בריאה תמיד עניינה אותי ומוד שמחתי לגלות שאפשר ללמוד את זה באוניברסיטה , 2. זה אחד מהתארים הראשונים היחידים שהוא מקצוע
הציפיות: אישית אני חושבת שיש צורך ביותר קורסים ללימוד יחסי מטפל - מטופל ופחות קורסי בחירה לא קשורים שנלקחו מתארים אחרים (ביולוגיה של העץ, אנטמולוגיה וכו' ) ,מעבר לזה מדובר בתואר רציני - 165 נקודות ומקיף , לימודים ברמה גבוהה
רמת לימודים: בעיקר בגלל עודף קורסי הבחירה הלא קשורים ופחות התמקדות בכלי עזר לעבודה הקלינית שאחר כך .
טיפ כללי: לקחת בחשבון שהלימודים לא קלים, מאוד עמוסים - בעיקר השנה הראשונה- אך מאוד מעניינים. לקחת בחשבון שצריך לחכות לסטאז' בסוף הלימודים שלפעמים זה לוקח הרבה זמן . לאחר הלימודים- לקחת בחשבון שהעבודה שימצאו היא קרוב לודאי לא במשרה מלאה, ושבדרך כלל המשרה מורכבת ממספר עבודות בחלקיות משרה ולעיצתים חלק כשכיר וחלק כעצמאי . היתרון של זה- השמיים הם הגבול, גיוון בעבודות ותחומי העיסוק. עם השנים כל אחד מוצא את הנישה שלו ואת מה שמעניין אותו בתחום הרחב הזה שנקרא תזונה"

אוניברסיטת אריאל
לימודי מדעי התזונה תואר ראשון  אוניברסיטת אריאל
8 ביקורות סטודנטים 2 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
8.5
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
8
מתוך ביקורת של בוגר - שירה ש. 23/09/2013

"למה בחרתי: מתוןך סקרנות וענין
הציפיות: אני מאוד נהנית בלימודים ומרגישה שאני מגשימה את עצמי דרכם.
רמת לימודים: כמות הסטודנטים מועטה אך אין מספיק תרגולים.
טיפ כללי: לבוא מענין וסקרנות והיעזר בסבלנות כי הסטאז' במקצוע בעייתי."

לא קיימות ביקורות על התואר. סיימת את המסלול? לומד בו כרגע - ספר לנו וזכה באייפד 2

תכנית הלימודים בתזונה נמצאת בתכנון וטרם אושרה ע"י המל"ג (המועצה להשכלה גבוהה)!

לימודי תזונה

למעשה, הביטוי "לימודי תזונה" נע על הגבול שבין התחום הרפואי לתחום של איכות חיים.  אך חשיבותו ומורכבותו של תחום התזונה , דורשת ממי שמבקש לעסוק במקצוע, להיות, לפחות, בעל תואר ראשון במקצוע.

לימודי תזונה- רקע כללי
השמנת יתר, אנורקסיה נרבוזה, בולימיה, קוושיורקור, מרסמוס, פלגרה, ועוד המון מילים מפחידות, הם רק חלק מזערי מרשימת המחלות הקשות והקלות הנגרמות באופן בלעדי בעטייה של התזונה. בנוסף לכל אלה, למעשה כל מחלה שהיא יכולה להיות מוקלת או מוחמרת על ידי תזונה שונה. אין הדבר מפליא: האוכל הוא הדבר העיקרי שאנו מכניסים לגוף, ולכן אין שום סיבה שהאוכל יהיה חשוב פחות מתרופות ושאר טיפולים רפואיים יותר לכאורה.

החשיבות הזו של תזונה נכונה, כמו גם כמות הידע האדירה שהצטברה וממשיכה להצטבר על השפעת התזונה השונה על גוף האדם, חייבו יצירת בעלי מקצוע ייחודיים שיבינו בכל הקשור לתזונה. הדרך לכך עמדה דרך יצירת לימודי תזונה.

לימודי תזונה- למי זה מתאים?
לימודי תזונה הוא תחום אקליקטי, המשלב כמה דיסיפלינות שונות. התואר הראשון של לימודי תזונה שווה ערך מבחינת ערכו האקדמי לתואר ראשון בביולוגיה או מדעי הטבע הכללים. עם זאת, לימודי תזונה מתמקדים במיוחד באספקטים היישומיים של תזונה. כך לדוגמא לימודי תזונה מעניקים ראיה טובה יותר של פיזיולוגיית האדם, תהליכי העיכול וצריכת האנרגיה, השפעת חומרים שונים על תהליכי בריאות וחולי, ועוד ועוד.

לימודי תזונה- מה לומדים?
מסלול הלימודים הוא בדרך כלל בן שלוש שנים, בדומה לתארים ראשונים אחרים ברוב המקצועות. השנה הראשונה מוקדשת בדרך כלל לקורסים בסיסיים וכללים, כמו יסודות הכימיה, הביולוגיה והפיזיולוגיה, פסיכולוגיה בסיסית וכדומה. בשנתים הבאות חלה התמקצעות הדרגתית עם קורסים גדולים ומכווני מטרה כמו גישה וטיפול בהפרעות אכילה, קלורימטריה, הנדסת מזון, ועוד ועוד.

לימודי תזונה- איפה וכמה?
לימודי תזונה הוא מסלול נפוץ יחסי, המוצע במגוון של מכללות ואוניברסיטאות, ביניהן אונ' בן גוריון (במסלול לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה ומזון), מכללת מהות ועוד ועוד. הגישה משתנה (לימודי תזונה כתואר ראשון נפרד, לימודי תזונה כחלק מתואר הנדסי וכדומה), אך בסך הכל מדובר בלימודים בני שלוש עד ארבע שנים. מחיר הלימודים הכללים דומה למחיר הלימודים לשנת לימודים רגילה באוניברסיטה, כ10000 שקלים בשנה לערך.

לימודי תזונה- מה הלאה?
לימודי תזונה פותחים מגוון של אפשרויות תעסוקה ולימודי המשך. תחום הפעילות העיקרי של בוגרי לימודי תזונה הוא דיאטניות למינה. מדובר למעשה בתחום רחב עד מאוד: החל מטיפול קליני אינטנסיבי בהפרעות אכילה קשות ומסכנות חיים ממש, דרך טיפול ויעוץ לספורטאים וגופים צבאיים וממשלתיים, וכלה בהעברת קורסים וסדנאות חווייתיות.  מבחינת לימודי המשך, לימודי תזונה מאפשרים כמעט כל תואר מתקדם במדעי הטבע והרוח. החל מתואר שני בכימיה, ביולוגיה, פיזיולוגיה, דרך תואר שני בהנדסת מזון, וכלה בתארים מתקדמים בפסיכולוגיה וסוציולוגיה, כמעט כל אלה פתוחים בפני בוגרי לימודי תזונה. במוסדות מסויימים נפתחו לאחרונה תואר שני בלימודי תזונה ממש.
 

אשמח שיחזרו אלי עם פרטים בנוגע ללימודי תזונה
שם
טלפון
אימייל
עיר
מאשר את התקנון וקבלת חומר פרסומי
שלח
או התקשרו למוקד ייעוץ בכל שאלה ונשמח לעזור

072-330-1000
כל הזכויות שמורות לאתר הסטודנט © 2019