לראשונה בישראל מנוע חיפוש לימודים המאפשר לכם לדעת מה חושבים סטודנטים ובוגרים על התארים המעניינים אתכם
עמוד הבית > לימודי היסטוריה של עם ישראל תואר ראשון

לימודי היסטוריה של עם ישראל תואר ראשון

5 ביקורות של סטודנטים ובוגרים 3 מסלולי לימוד

מסלולים בתחום לימודי היסטוריה של עם ישראל

אוניברסיטת בן גוריון
לימודי מדינת ישראל תואר ראשון  אוניברסיטת בן גוריון
3 ביקורות סטודנטים 1 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
9.4
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של בוגר - תמר ב. 24/01/2015

"למה בחרתי: בשל עניין בחומר הנלמד.
הציפיות: הלימודים היו מעניינים, גם קורסים שפחות ריתקו אותי היו נחוצים כבסיס להבנה של קורסים אחרים. יצאתי מהתואר עם תובנות רבות.
רמת לימודים: רוב הקורסים הם טובים והמחלקה תומכת ומזמינה. עם זאת, המחלקה עודנה צעירה ונדרשים שינויים בשיטת חלוקת הניקוד ובקורסים המתודולוגיים המייגעים. כמו כן, אין מספיק קורסים ואין מספיק מרצים.
טיפ כללי: המסלול אינו מיועד למי שרוצה לבנות קריירה, אלא למי שהחברה, הפוליטיקה וההסטוריה הישראלית מעניינת אותו ומרגשת אותו והוא רוצה לדעת יותר על למה מדינת ישראל נראית כך היום. הלימודים שופכים אור על תהליכים היסטוריים כלכליים וחברתיים שקרו במדינה מאז הקמתה כאשר סטודנט יכול לבחור את התחום המרתק אותו יותר- ספרות, פוליטיקה וכו'... בלימודים אלה נדרשות שעות של קריאה והעמקה והיכרות צפופה עם הספרייה. מי שאין לו סבלנות בטח יצליח להעביר את התואר איכשהו אבל זה יהיה חבל...."

אוניברסיטת חיפה
לימודי ארץ ישראל תואר ראשון  אוניברסיטת חיפה
1 ביקורות סטודנטים 0 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
8.8
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של סטודנט - הוד כ. 08/08/2011

""

לא קיימות ביקורות על התואר. סיימת את המסלול? לומד בו כרגע - ספר לנו וזכה באייפד 2

יהודית אבל דמוקרטית, שיוויונית אבל אתנית, חילונית אבל ראשית צמיחת גאולתנו. יהודים מול ערבים, ספרדים מול אשכנזים, דתיים מול חילוניים, חרדים מול מסורתיים, צברים מול עולים, ימנים מול שמאלנים, מגילת העצמאות מול התנ"ך, יהודה ושומרון מול השטחים הכבושים, עצמאות מול נכבה, הקיבוץ מול העיר, חרות מול..

לימודי היסטוריה של עם ישראל

לא מעט אנשים חושבים איך עם ישראל חי לפני מאות שנים, מה היו התנאים וכ'ו. לא חסרים סיפורים היסטוריים על העם שלנו בין אם זה מרד החשמונאים או בין אם זה מרד בר-כוכבא. במידה ובא לכם להשכיל עוד קצת ולדעת יותר מה קרה לעם ישראל במהלך תקופות שונות בהיסטוריה, ובנוסף אולי לשאוף גם ללמד או לחקור זאת בעתיד, הרי שאתם יכולים להתחיל מתואר ראשון בתחום.
 
רקע החוג
 
לימודי היסטוריה של עם ישראל נמשכים שלוש שנים, כשבסיומן מקבלים הבוגרים תעודת סיום BA.
במסגרת הלימודים, הסטודנטים יקבלו מידע וירכשו כלי מחקר שיעזרו להם להבין ולנתח תהליכים שעברו ועוברים על עם ישראל בתקופות השונות. עם ישראל היה מפוזר בכל תפוצות העולם, כאשר הוא חווה מרבית מאירועי ההיסטוריה של האנושות. בלימודים הללו, לומדים כיצד עם ישראל תמיד נשאר מלוכד, שמר על זהותו ומנהגיו. הסטודנטים גם ילמדו על אירועים שונים שהשפיעו על ישראל, כמו גם הסביבה התרבותית העדתית.
לימודי ההיסטוריה של עם ישראל בוחנים כיצד התפוצות השונות הושפעו מסביבתם ההיסטורית תרבותית. הלימודים בוחנים גם את המרחב הגיאוגרפי והפוליטי שאליו השתייכה הארץ עד שהוקדמה מדינת ישראל. הסטודנטים יכירו , יחקרו, את ההיסטוריה המדינית, חברתית, כלכלית ותרבותית של העם הזה שתולדותיו עמוסים וללא ספק גם מרתקים.
 
האם זה מתאים לי ?
 
ישנם אנשים שחושבים שמי שנרשם ללימודי היסטוריה של עם ישראל, אז בהכרח גם ייבחר להמשיך עם הנושא הלאה לכיוון חוקר או מורה. אין זה בהכרח נכון. חבר'ה רבים שבוחרים ללמוד על מה שעבר על עם ישראל במהלך התקופות השונות, רוצים לפתח את הידע שלהם בתחום הן מבחינת ההתעניינות והן מבחינת הרחבת האופקים.
 
היתרונות של לימודי היסטוריה של עם ישראל
 
אחד היתרונות בלימודים הללו הוא שהסטודנטים מקבלים ידע מופשט ורחב  על ההיסטוריה של העם שלנו, יותר מאשר הידע שמקבלים במהלך 12 שנות לימוד בבית ספר יסודי ובתיכון. שם מקבלים רק ידע בסיסי על האירועים שהעם הישראלי חווה, כאשר במהלך תקופת הלימודים האקדמיים, נכנסים לעומקי הדברים ולומדים לנתח מקרים שונים. בסופו של דבר, לא כל אחד יודע מה קרה עם הישוב היהודי בארץ ישראל וסביבתה לאחר גירוש ספרד או מה קרה עם יהודי הארץ בזמן השלטון הצלבני ועוד הרבה נושאים במהלך ההיסטוריה.
יתרון נוסף שיש בלימודי היסטוריה של עם ישראל הוא שלא מדובר בחוג עם דרישות גבוהות וחומר קשה. הדרישה המינימאלית היא 500 בפסיכומטרי ומעלה ברוב המוסדות האקדמיים, בזמן שהחומר מרתק ולא קשה להבנה.
עוד יתרון שאפשר לציינו, במהלך הלימודים, הסטודנטים מקבלים סיורים באתרים שונים בארץ, דבר שנותן ראייה פיזית על מקומות שבהם התחרשו אירועים היסטוריים. בסופו של דבר, ביומיום לא כולם חושבים ללכת לבקר באתר בעל חשיבות היסטורית על מנת לקבל ידע על אירוע שקרה לעם שלנו.
 
החסרונות של היסטוריה של עם ישראל
 
החיסרון הבולט בלימודים הללו הוא שלא קיימות יותר מידי עבודות בתחום, ולכן בשל העובדה הזאת, סטודנטים רבים מנסים לעסוק בתחומים אחרים. יש אחדים מן בוגרי החוג, אשר ממשיכים לתואר שני ואף שלישי על מנת ללמד את ההיסטוריה של עם ישראל, או לעסוק במחקר בנושא.
חסרון נוסף הוא שלא בכל שנה נרשמים הרבה סטודנטים לחוג, דבר שעשוי להוביל לאי פתיחה של המחלקה, או מתכונת מצומצמת של תוכנית הלימודים. כמות האנשים שמתעניינים בהיסטוריה של עם ישראל הולכת ופוחתת. במידה וסטודנטים בוחרים להתמקצע בתחום אחר, אז התואר הנ"ל לא יהווה עבורם מקפצה בעבודתם.
 
מה לומדים שם ?
 
הסטודנטים ילמדו במהלך הלימודים על התקופות השונות בהיסטוריה של עם ישראל. להלן חלק מהקורסים הנלמדים : ימי הביניים, העת החדשה, היסטוריה בעין המצלמה, מיתוסים מההיסטוריה של הבית השני, משלמה לרחבעם: תהליך התבססותה ופילוגה של ממלכת ישראל (האלף ה-1 לפנה"ס), תעודות בסכסוך הציוני- פלסטיני חלק א' (1882-1920), ממלחמת ששת הימים ועד מלחמת יום הכיפורים, דת ומדינה בישראל ומה שביניהם, מלחמת העולם השנייה והשואה ועוד.
בנוסף לכך, תוכנית הלימודים בכמה מהמוסדות האקדמיים מספקת לסטודנטים סיורים במקומות שונים בארץ כגון: קיסריה, ציפורי, אתרי נוצרים סביב הכנרת, הנצרות בירושלים, מערות בית גוברין, עדות בגליל, בעיית המים והגבולות עם ירדן, סוריה ולבנון.
 
נשלב חוגים ונצליח
 
סטודנטים שלומדים היסטוריה של עם ישראל בוחרים לרוב במסלול דו חוגי המשלב את התחום הנ"ל יחד עם מדעי החברה ומדעי המדינה, שהרי מדובר בשילובים נפוצים. בתחום מדעי החברה, בוחרים הסטודנטים בדרך-כלל בסוציולוגיה, כאשר הם מעוניינים לחקור את החברה באופן כללי ואת התנהגותה.
 
סיימתי עם התואר, מה עכשיו ?
 
חלק מהסטודנטים המסיימים את לימודי היסטוריה של עם ישראל ממשיכים לתואר שני בתחום אחר, כאשר הם בוחרים גם מקצוע אחר לעסוק בו. ישנם גם בוגרים שנרשמים לתואר שני בתחום במטרה להפוך למורים בנושא. אופציה נוספת יכולה להיות מורי דרך, או מדריכי של"ח בבתי ספר ותנועות נוער.
שכר-  בוגרים שהופכים בסופו של דבר למורים בהיסטוריה מתחילים מסכום של 7,000 ומגיעים גם למשכורת של 10,000 ומעלה. במידה ויהיו כאלה שילכו עד הסוף עם התחום ואף יהפכו למרצים, אז אלה יוכלו ליהנות מסכום נאה שמתחיל ב-15,000 ועולה, כשהדבר תלוי באופן טבעי בותק.
ישראל או חו"ל- ישנם אחדים שמנסים לעבוד במוסדות יהודיים בחו"ל המתעסקים בהיסטוריה של עם ישראל. מבחינת הלימודים, אומנם יש אוניברסיטאות בעולם שמחזיקות חוגים ללימוד ההיסטוריה של עם ישראל, אך מן ההיגיון, עדיף ללמוד את הנושא במקום בו ההיסטוריה התרחשה.
 

אשמח שיחזרו אלי עם פרטים בנוגע ללימודי היסטוריה של עם ישראל
שם
טלפון
אימייל
עיר
מאשר את התקנון וקבלת חומר פרסומי
שלח
או התקשרו למוקד ייעוץ בכל שאלה ונשמח לעזור

072-330-1000
כל הזכויות שמורות לאתר הסטודנט © 2019