לראשונה בישראל מנוע חיפוש לימודים המאפשר לכם לדעת מה חושבים סטודנטים ובוגרים על התארים המעניינים אתכם
עמוד הבית > לימודי הנדסה תואר ראשון

לימודי הנדסה תואר ראשון

42 ביקורות של סטודנטים ובוגרים 8 מסלולי לימוד


מסלולים בתחום לימודי הנדסה

אוניברסיטת בן גוריון - קמפוס אילת
לימודי הנדסה תואר ראשון  בן גוריון באילת
17 ביקורות סטודנטים 1 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
9.4
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של בוגר - שירן 01/12/2011

"למה בחרתי: התחום עניין אותי
הציפיות: היה מעניין מעל לציפיות
רמת לימודים: גם מציאת העבודה בסוף התואר הייתה קלה יחסית
טיפ כללי: שילכו ללמוד משהו שמעניין אותם ולא ללמוד בכוח הנדסה כי זה "שווה" להיות מהנדס"

המכללה האקדמית ספיר
לימודי הנדסה תואר ראשון  מכללת ספיר
13 ביקורות סטודנטים 0 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
8.8
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
8
מתוך ביקורת של סטודנט - נועה ק. 23/03/2013

"למה בחרתי: רציתי ללמוד הנדסת תעשייה וניהול באוניברסיטה ולא יכלתי להתקבל עם הנתונים שלי.
הציפיות: המסלול מאוד קשה, אותי אישית לא הכינו מראש לזה.
רמת לימודים: כמות האנשים בכיתה טובה, אין כיתות גדולות מדי, יש שעות קבלה לכל המרצים והמתרגלים. בקשר לרמת המרצים/מתרגלים- שוב, יש ויש.
טיפ כללי: לדבר עם מישהו שעשה את זה לפני שנרשמים, חשוב לקבל את כל הפרטים של המסלול לפני שמתחילים אותו."

המכללה האקדמית כנרת
לימודי הנדסת תעשיות מים תואר ראשון  מכללת כנרת
3 ביקורות סטודנטים 0 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
8.5
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של סטודנט - שי ח. 19/11/2011

"למה בחרתי: תחום הנדסת המים נשמע לי מעניין ומאתגר
הציפיות: אני מרוצה ממסלול הלימודים
רמת לימודים: רמת המתרגלים סבירה (יותר גבוהה מהמרצי) אבל יש מתרגלים שבקושי מדברים עברית.
טיפ כללי: בגלל שהמסלול שלי הוא די ייחודי למכללה ולטכניון קשה מאוד להתקבל אז אני ממליץ בחום על המסלול"

הטכניון
לימודי הנדסה חקלאית תואר ראשון  הטכניון
2 ביקורות סטודנטים 0 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
8.8
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של סטודנט - עדי פ. 08/08/2011

"למה בחרתי: התרשמתי לחיוב מהמסלול והיה קרוב לתחום העניין שלי
הציפיות: ציפיתי לתכנים שונים בלימודים עצמם ,הדגש בלימודים היה בסופו של דבר על נושאים שפחות עניינו אותי.
רמת לימודים: בחוג עצמו כמות הסטודנטים לא גדולה כך שזה מאוד עוזר בלמידה ,הכיתות מרוחות יחסית וניתן לקבל יחס אישי ,רמת המתרגלים לרב גבוהה . מבחינת שעורי עזר מכיוון שמדובר בחוג קטן יחסית לא תמיד אפשר למצוא חונך במקצוע הנדרש.
טיפ כללי: מי שמתעניין בתואר שני בתחום עדיף לו לדעתי לעשות תואר ראשון במוסד אחר, מכיוון שהרבה יותר קשה להוציא ממוצע גבוה בטכניון ,גם הסיכוי להתקבל לתואר שני יותר נמוך."

אורט בראודה - המכללה האקדמית להנדסה
לימודי הנדסה אופטית תואר ראשון  אורט בראודה
1 ביקורות סטודנטים 0 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
8.7
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של סטודנט - אורן ק. 02/02/2015

"למה בחרתי: עניין אישי
הציפיות: מוקדם מידי לדעת
רמת לימודים: יש כאלה ויש כאלה
טיפ כללי: שום דבר לא נמשך לנצח ... גם לא הצרות שלך וויליאם שייקספיר"

אוניברסיטת אריאל
לימודי הנדסה כללית תואר ראשון  אוניברסיטת אריאל
1 ביקורות סטודנטים 0 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
8.7
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
8
מתוך ביקורת של סטודנט - אלירן ס. 11/07/2011

"למה בחרתי: המסלול - הנדסאי תוכנה במרכז לעיצוב וטכנולוגיה באריאל בחרתי במסלול זה בכדי לרכוש ידע מקצועי בחשבים ושפות תכנות.
הציפיות: במסלול יש נושאים די עניינים ומספקים בחלק מהמקצעות.
רמת לימודים: ישנם קורסים בתואר שהם ממש בסיס ולא מחדשים כלום.
טיפ כללי: לבדוק שבאמת מתחברים למקצועות החשובים הנלמדים כגון שפות מחשב למינהם וכו'. אולי הפילו ללמוד קצת לבד לפני תחילת הלימודים."

לא קיימות ביקורות על התואר. סיימת את המסלול? לומד בו כרגע - ספר לנו וזכה באייפד 2

מסלול לימודים משותף לפקולטה להנדסה ביו-רפואית ולפקולטה לפיסיקה. התוכנית חדשנית ומיועדת למספר מצומצם של סטודנטים מצטיינים, המעוניינים לפתח ידע מדעי וטכנולוגי בתחומי ההנדסה הביו-רפואית בשילוב עם ידע והבנה פיסיקליים עמוקים יותר, של תופעות וכלי מחקר מודרניים בהנדסה ביו-רפואית.

לא קיימות ביקורות על התואר. סיימת את המסלול? לומד בו כרגע - ספר לנו וזכה באייפד 2

המסלול כולל ארבע חטיבות לימוד עיקריות: בחטיבה הראשונה על הסטודנטים ללמוד מקצועות חובה כלל טכניוניים כמו מתמטיקה, פיסיקה, כימיה, תכנות מחשבים, אנגלית ומספר מצומצם של מקצועות הנדסה אזרחית. החטיבה השנייה כוללת מקצועות חובה בסיסים בתחום המיפוי והגיאו-אינפורמציה כמו: יסודות המיפוי והמדידה,..

לימודי הנדסה


לימודי הנדסה הינם לימודים מאוד פופואריים ומבוקשים בישראל והם כוללים מגוון של מקצועות לימוד והתמחות. הלימודים מאפשרים לסטודנטים לרכוש מקצוע מאוד מבוקש בפרק זמן יחסית קצר ולאחר מכן יכולים הם לצאת אל שוק התעסוקה ולעבוד במגוון של חברות וארגונים. לימודי הנדסה זוכים לביקוש גבוה בתעשייה בשל מגוון ההתמחויות שלימודים אלו מכסים ובהם עושים שימוש במשק ושוק העבודה.
 
לימודי הנדסה מתמקדים בתכנון וייצור טכנולוגיות או מוצרים הנעשים על-סמך הידע הרחב של המדע הידוע והקיים. תפקידו של מהנדס ליישם תיאוריות מדעיות בשטח ובפועל וכך אחראי לבנות ולתכנן מוצרים שונים וטכנולוגיות מתקדמות ופרודוקטיביות. הלימודים מקנים לבוגרים את היכולת להגיע לפתרונות יצירתיים ואופימליים לבעיות טכנולוגיות שונות הקמות בתהליך הייצור של מוצרים וכן לאחר הייצור.
 
למי זה מתאים?
לימודי הנדסה מתאימים למי שבוער בתוכו ורואה עצמו מהנדס בתחומו ומקצועו. מדובר בתחום קשה אך מעניין אם אחריות רבה ולכן אנשים אשר הינם בעלי דעה, אנליטיים אשר מקצועות מתמטיקה, הנדסה, אלגברה ומקצועות ריאליים מדברים אליהם ואינם חווים זאת כעונש הם האנשים המתאימים ללימודים כאלו ובסיומם להיות מהנדסים ולהשתלב בחברות הייטק וטכנולוגיה רבות בשוק. לימודים אלו מתאמים לאנשים אשר רוצים להשתמש בידע אותו רכשו על מנת לשפר את חיי האנושות בטכנולוגיות שונות ומתקדמות ופיתוח וייצור של פתרונות מקוריים לבעיות תעשייה וייצור מענייניים אותם.
 
יתרונות הלימודים
מכיוון שתחום ההנדסה הינו בין המובילים בארץ ובעולם בוגריו ייחשפו לשלל ארגונים וחברות לעסוק בהם לאחר הלימודים. המשק הינו רווי במשרות המוצעות לבעלי תואר ראשון ולמהנדסים ולכן בתום הלימודים ניתן להשתלב בשלל חברות הייטק מובילות כמו HP לדוגמא והשכר בהתאם, גבוה ומתגמל.
 
חסרונות הלימודים
לימודי הנדסה אינם מתאימים לכל אחד ואם אתה מגיע מלימודים ריאליים אזי התחום בשבילך. עקב כך יש לציין כי הלימודים מאוד קשים, דורשים ולא מספיק רק לעבור אותם אלא חשוב לצלוח אותם בבהצלחה ובציונים גבוהים על מנת שיהיה לבוגרים יתרון במשק העבודה, קושי הלימודים והתובענות הרבה הינם החיסרון העיקרי של לימודי הנדסה.
 
 
 
תכני הלימודים וחוגים קיימים
לימודי הנדסה מתפרשים על-פני 4 שנים כאשר בסיום הלימודים זכאים הבוגרים לקבלת תעודת מוסמך למדעים בהנדסה B.Sc. בשנות הראשונות ללימודים הסטודנטים נחשפים ליסודות מדעיים של הלימודים והתחום ומרביתם של הקורסים הינם משותפים לכל תתי-התחומים של לימודי הנדסה הקיימים. הסטודנטים ילמדו מקצועות ריאליים רבים כמו מתמטיקה, תכנון, הנדסה ועוד. בין תחומי לימודי הנדסה אותם ניתן לבחור יש גם את הנדסת חשמל, הנדסת מכונות, הנדסת תוכנה, הנדסה ביו-רפואית, הנדסת תעשייה וניהול. להלן מספר מסלולים מבוקשים בלימודי ההנדסה:

  • הנדסת תעשייה וניהול – באה להבין את ההתנהגות של מערכות פיזיקליות ושל כוח האדם הפועל במערכות התעשייה והשירותים. בוגרי התחום אחראיים על תכנון, שיפור והפעלה של מערכות אשר משולבות עם אנשים, ציוד וחומרים.
  • הנדסת תוכנה – לימודים בהתמחות זו מכשירים לעסוק בשלבי הפיתוח והתחזוקה של התוכנה מניתוח, תכנון, יישום, בדיקה, תחזוקה, הערכה ועד להסבה של תוכנה.
  • הנדסה אזרחית וסביבתית – הלימודים מכשירים את הסטודנטים לעסוק בתכנון וביצוע של מבנים ומערכות.
תחום ההנדסה הינו כללי אך ניתן לשלב בו חוגים והתמחויות ספציפיות יותר כמו: הנדסת חשמל, הנדסת מחשבים, הנדסה גרעינית, הנדסת אלקטרוניקה ועוד.
 
התקדמות ללימודים גבוהים
בתום הלימודים לתואר ראשון יכולים הבוגרים לבחור להמשיך ללימודים מתקדמים בתואר שני במידה והציונים שלהם גבוהים ומספקים וברשותם המלצות מתאימות מחברי סגל ידועים ובכירים. תואר שני בלימודי הנדסה נועד לאפשר להשתלב בתפקידים בכירים יותר בתעשייה, מחקר ואקדמיה. תואר שני בהנדסה אפשרי להשלים במגוון התמחויות כמו: הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, הנדסה אזרחית, הנדסת חומרים, הנדסת ביוטכנולוגיה ועוד.
 
מה קורה לאחר הלימודים?
בוגרי לימודי הנדסה בהצלחה מוגדרים כמהנדסים ויכולים להשתלב בקלות בשוק העבודה. כפי שצויין קודם לכן, ניתן להמשיך וללמוד לתואר שני וזאת בכדי להשתלב בתפקידים בכירים יותר לאחר לימודי התואר השני או ניתן מיד לצאת אל שוק העבודה ולהשתלב במגוון חברות מובילות ביניהן גם חברות הייטק, חברות תעשייה, חברות סטארט-אפ, חברות בנייה ועוד. הבוגרים יכולים לעסוק בעבודות רבות בתפקידים של ניהול קווי ייצור, מחקר ופיתוח, הבטחת איכות ותפקידים ניהוליים ועוד.
 
מה לגבי השכר?
שעות העבודה הממוצעות למהנדסים במשרה מלאה הינן 200-180 שעות בחודש והשכר גבוה ומתגמל בהתאם כמו גם הנאה מתנאים סוציאליים מצויינים כמו קרן פנסיה, סלולארי, רכב מטעם החברה, תלושים לארוחות במסעדות ועוד. השכר של מהנדסים נע בין 13,000-12,000 ש"ח בממוצע עד 5 שנות ניסיון וכאשר למהנדס 5-10 שנות ניסיון השכר יכול להגיע גם עד ל-30,000-20,000 ש"ח בחודש.

אשמח שיחזרו אלי עם פרטים בנוגע ללימודי הנדסה
שם
טלפון
אימייל
עיר
מאשר את התקנון וקבלת חומר פרסומי
שלח
או התקשרו למוקד ייעוץ בכל שאלה ונשמח לעזור

072-330-1000
כל הזכויות שמורות לאתר הסטודנט © 2019