לראשונה בישראל מנוע חיפוש לימודים המאפשר לכם לדעת מה חושבים סטודנטים ובוגרים על התארים המעניינים אתכם
עמוד הבית > הנדסת ביוטכנולוגיה תואר ראשון

הנדסת ביוטכנולוגיה תואר ראשון

26 ביקורות של סטודנטים ובוגרים 2 מסלולי לימוד

מסלולים בתחום הנדסת ביוטכנולוגיה

ציון משוקלל: מה זה?
8.7
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של סטודנט - שמרית ל. 27/01/2015

"למה בחרתי: כיוון שזה היה התחום שעניין אותי עוד מתקופת הלימודים בתיכון
הציפיות: אני מקבלת את כל התחומי לימוד האפשריים מכל העולמות- כימיה ביולוגיה הנדסה מה שיאפשר לי לבחור כיוון שהכי נקשרתי אליו
רמת לימודים: רמת הלימודים הינה ברמה גבוהה, המתרגלים בעלי ידע ומעבירים את החומר בצורה מעולה.
טיפ כללי: להכין את עצמם מראש ללימודים אינטנסיביים. יש הרבה מה ללמוד הרבה עבודות אך למרות הכל האווירה סבבה היחס מכולם מעודד . יש הרבה תמיכה אחד בשני.ואפשר גם להנות"

הטכניון
לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה ומזון תואר ראשון  הטכניון
7 ביקורות סטודנטים 2 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
8.5
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
8
מתוך ביקורת של בוגר - רני מ. 11/10/2014

"למה בחרתי: האמת הבחירה היתה קצת קשה . אבל בסוף ראיתי במסלול לימודים זה הכי מתאים לי מבחינת אישיות ואהבה למקצוע , ואני רואה עתידי בו
הציפיות: כן בהחלט הוא ענה ,ן זו היתה הבחירה שלי אחרי מחשבה עמוקה ורצון ללמוד מקצוע זה ולעסוק בו בעתיד לטובת הכלל לפני האנטרס האישי .
רמת לימודים: מצוינת , מעולה
טיפ כללי: לבוא עם הרבה מוטיבציה , הרבה אנרגיה , והרבה תכווה ,וחשוב מכל להשתכניע שזה המסלול שאתם רוצים ללמוד .. ולבוא כמובן מאורגנים"

הנדסת ביוטכנולוגיה


לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה הינם תחום לימודים ומקצוע חדש וצעיר אשר משלב כימיה, ביולוגיה וטכנולוגיה ועוסק במערכת הגומלין המורכבת אך המקושרת בין כל התחומים הללו. מהות הלימודים הינה להבין כיצד ניתן להשתמש בוירוסים, תאים צמחיים, תאי בע"ח ועוד על מנת ליצור מוצרים לשימושים רפואיים, חקלאיים, תעשייתיים, מחקריים וסביבתיים.
 
תעשיית הביוטכנולוגיה הינה עתירת ידע ולהשגיה השלכות מרחיקות לכת על מגזרי תעשיה וסביבה. אולי הענפים המושפעים ביותר מתחום זה הינם ענפי התעשיה הכימית-פרמצבטית האחראית על תרופות, התעשיה הביו-רפואית ותעשיית המזון והחקלאות ולכן לימודים אלו מבוקשים כל כך ומתקדמים בקצב מהיר וזאת בשל השפעת התחום על ענפים רבים במשק ובתעשיה.
 
תחומי הלימודים
לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה נמשכים בין 3-4 שנים וכוללים לימודים מתחומים שונים כמו ביולוגיה, מתמטיקה, הנדסה, מחשבים, פיסיקה, כימיה ועוד. ניתן לבחור בין 4 תחומי התמחות והן ביוטכנולוגיה תהליכית, ביוטכנולוגיה סביבתית, ביוטכנולוגיה רפואית וכן הנדסת מזון. במה מתמקד כל תחום לימוד כזה?

  • ביוטכנולוגיה תהליכית – ההתמקדות בלימודים אלו הינה ביישום הפוטנציאל של מולקולות ביולוגיות ותאים במחקר וכן בתעשייה.
  • ביוטכנולוגיה סביבתית – באה להקנות כלים לטיפול בבעיות שונות בסביבה וכן בסיס טכנולוגי בניהול הסביבה.
  • ביוטכנולוגיה רפואית – באה על מנת ליישם את הביוטכנולוגיה בתחומי הרפואה וההנדסה.
  • הנדסת מזון – התמקדות בהנדסה וטכנולוגיה של מזון, אריזה, תהליכי בקרה, תכנון של מפעלים ועוד.
 
נושאי לימוד וקורסים
לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה כוללים מגוון רחב של קורסים ונושאי לימוד מעניינים מתחומים ריאליים כמו ביולוגיה, פיסיקה, מתמטיקה, כימיה ועוד. הלימודים הינם אינטנסיביים ולא קלים אך בהחלט מאוד כוללים. להלן חלק מהקורסים אשר ילמדו הסטודנטים בלימודים אלו:
 
תכנות, חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי, אלגברה, מיקרוביולוגיה, ביוטכנולוגיה מולוקולרית, אנליזה של מזון, טכנולוגיות מתקדמות בהנדסה, גנטיקה כללית, עקרונות הנדסת איכות, ביוכימיה, תרמודינמיקה כימית, טיפול במים ושפכים בתעשיית המזון והביוטכנולוגיה, כימיה ביואורגנית של אנזימים, תהליכי יסוד בביוטכנולוגיה ועוד.
 
לבוחרים בתחום לימודי ביוטכנולוגיה לתואר ראשון B.Sc משך הלימודים הינו כ-3 שנים. לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה לתואר שני B.Sc הינם כ-4 שנים ודיפלומת הנדסאי לוקחת כשנתיים בלימודי יום.
 
למי זה מתאים
לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה מתאימים בעיקר למי שלמדו מקצועות ריאליים בבתי-הספר ובין המקצועות המורחבים שלהם לבגרות ניתן למצוא כימיה, מתמטיקה, פיסיקה, ביולוגיה. מדובר בלימודים מאוד קשים ותובעניים ולכן לימודים כאלו דורשים השקעה רבה, מאמץ רב שכן לא ניתן לחפף קורסים או להשלים מאחרים – פה צריך ללמוד חזק על מנת לצלוח בלימודים ואז לצאת לשוק התעסוקה אשר גם הוא מאוד קשה שכן מדובר בעבודה מאוד יסודית, מדוייקת, מעבדות מחקר ועוד.
 
מה קורה לאחר הלימודים
בסיום לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה לתואר ראשון יוכלו הסטודנטים להמשיך ללימודים מתקדמים וגבוהים או לצאת אל שוק התעסוקה ולהשתלב במשרות ניהוליות רווחיות שונות בתעשיית ההייטק, תעשיית הביוטכנולוגיה, תעשיית המזון, אוניברסיטאות, תעשיית הכימיה והביוכימיה, עבודות במעבדות מחקר שונות, פיתוח תרופות, מוצרים שונים ועוד.
 
יתרונות וחסרונות הלימודים
כאשר אנו בוחרים לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה נהנה בעצם מ-2 יתרונות ברורים ובולטים. האחד הינו כי מדובר בענף בעל קצב התפתחות וצמיחה מואץ ביותר בשל ההתפתחות הטכנולוגית, מולקולרית, ביוטכנולוגית וננוטכנולוגית ומולקולרית. מדובר בתחום אשר מדורג 5 בעולם מבחינת תעשייה ואפילו במחקר תחום זה מדורג בעשירייה הראשונה. תחום מפותח וצומח כזה דורש עובדים רבים ומציע מקומות תעסוקה רבים, מגוונים ומעניינים בארץ ובעולם כולו.
 
היתרון השני הינו כי כבר במהלכם של הלימודים, נחשפים הסטודנטים לשיטות ייצור וכן הבנת תהליכים מערכתיים מורכבים, דבר אשר מעניק להם יתרון רב להתשתלב במשרות רבות בעבודה כבר עם סיום תואר ראשון בתחום.
 
החיסרונות נובעים מהיתרונות וזה אומר שבגלל שהתחום מאוד פופולארי ונחשק, תאלצו להתמודד מול בוגרים רבים אחרים על אותו מקום עבודה. מדובר בלימודים מאוד קשים ותובעניים ולא יספיק רב לעבור אלא רצוי לצלוח אותם בציונים גבוהים על מנת להיות ביתרון אל מול שאר הבוגרים כאשר תצאו לשוק העבודה.
 
השכר בתחום
מדובר בתחום עתידני אשר צובר תאוצה עם הזמן והתפתחות הטכנולוגיה וזה כולל את תעשיות התרופות המצליחות בארץ. עקב כך השכר ההתחלתי הממוצע בתחום זה הינו בין 8,000-6,000 ש"ח כאשר עם הזמן, וותק וניסיון הוא גם צומח.


אשמח שיחזרו אלי עם פרטים בנוגע להנדסת ביוטכנולוגיה
שם
טלפון
אימייל
עיר
מאשר את התקנון וקבלת חומר פרסומי
שלח
או התקשרו למוקד ייעוץ בכל שאלה ונשמח לעזור

072-330-1000
כל הזכויות שמורות לאתר הסטודנט © 2019