לראשונה בישראל מנוע חיפוש לימודים המאפשר לכם לדעת מה חושבים סטודנטים ובוגרים על התארים המעניינים אתכם
עמוד הבית > לימודי ריפוי בעיסוק תואר ראשון

לימודי ריפוי בעיסוק תואר ראשון

71 ביקורות של סטודנטים ובוגרים 4 מסלולי לימוד


מסלולים בתחום לימודי ריפוי בעיסוק

האוניברסיטה העברית
לימודי ריפוי בעיסוק תואר ראשון  האוניברסיטה העברית
19 ביקורות סטודנטים 12 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
9.2
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
10
מתוך ביקורת של בוגר - שרה ג. 14/02/2014

"למה בחרתי: חיפשתי מקצוע פרא-רפואי ורציתי ללמוד באוניברסיטה ובירושלים.
הציפיות: ההרגשה בבית הספר לריפוי בעיסוק קצת דומה לתיכון ועל כן אני לא מרגישה שאני לומדת באוניברסיטה.
רמת לימודים: אין מתרגלים בבית הספר ועל כן אין תירגולים. כמות הסטודנטים קבועה וקטנה כי בית הספר שומר על מספר מצומצם של סטודנטים.
טיפ כללי: לבוא בראש פתוח ומתוך הבנה שהלימודים מאוד שונים מהמצופה באוניברסיטה."

אוניברסיטת חיפה
לימודי ריפוי בעיסוק תואר ראשון  אוניברסיטת חיפה
11 ביקורות סטודנטים 8 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
8.5
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
8
מתוך ביקורת של בוגר - תפארת פ. 28/12/2011

"למה בחרתי: רציתי מקצוע טיפולי וזה היה נראה הכי מתאים
הציפיות: היו קורסים משעממים, לצערי בעיקר אלו הקשורים לריפוי בעיסוק
רמת לימודים: היו גם דברים משעממים ומתישים
טיפ כללי: הלימודים מתישים אבל העבודה טובה אז לא להתייאש מהם!!"

הקריה האקדמית אונו
לימודי ריפוי בעיסוק תואר ראשון  הקריה האקדמית אונו
19 ביקורות סטודנטים 0 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
9.1
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של סטודנט - רוני ל. 06/02/2013

"למה בחרתי: רציתי ללמוד ריפוי בעיסוק
הציפיות: החוג מדהים. מרצות מקצועיות וטובות שמשלבות בין תאוריה לפרקטיקה. עם זאת, העובדה שאני לומדת במחזור הראשון של החוג מקשה עלי פעמים רבות.
רמת לימודים: פחות התרשמתי מהמתרגלים
טיפ כללי: התחילו את התואר שיש לכם חסכונות רבים. התואר עולה המון כסף וקשה לעבוד במהלכו."

אוניברסיטת תל אביב
לימודי ריפוי בעיסוק תואר ראשון  אוניברסיטת תל אביב
1 ביקורות סטודנטים 0 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
8.5
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של סטודנט - hadar c. 13/03/2013

"למה בחרתי: המקצוע עניין אותי, התחלתי ללמוד משהו אחר והבנתי שזה הכיוון שלי
הציפיות: כן, אלו לימודים קשים ומאוד תובעניים כי מכישירים אותנו לטפל וזה מעשי בסופו של דבר, אבל אני נהנית ומעניין לי.
רמת לימודים: יש מקום לשיפור בעיקר בתחום של הקשבה והתחשבות בסוטדנטים, בעיקר באלו שעובדים. יש מקום לסידור טוב יותר של המערכת, כי אנחנו לא קובעים אותה ועוד.
טיפ כללי: להבין שזה מסלול קשה ודורשני, להכין כסף לתקופות שלא יכלו לעבוד, ואם הם רוצים לעשות את זה."

לימודי ריפוי בעיסוק


לימודי ריפוי בעיסוק נמשכים כ-3.5 שנים ועוסקים בעיקרם באבחונם, טיפולם ושיקומם של אנשים אשר תפקודם נפגע בתחומים שונים שהם חברתיים, נפשיים וגופניים. הלימודים עוזרים ללמד לכוון את האדם הפגוע לעבר טיפול ושיקום ובעצם להתמודדות עם החיים לבד בחיי היום יום וכן עם בתקפוד עם סביבתו.
 
מטרת הלימודים
בזמן לימודי ריפוי בעיסוק ילמד הסטודנט אודות מטרות הטיפול, העשייה המקצועית וכן מגוון הטיפולים הכולל. מטרת הלימודים להכשיר מטפלים אשר ידעו לכוון את האנשים הפגועים ולגרום להם להתאים עצמם אל סביבתם וכן לחיות חיים רגילים ובריאים עד כמה שניתן בהתאם לתפקודם ויכולתם. לימודי ריפוי בעיסוק באים ללמד הגברת עצמאות של האדם הפגוע, פיתוח של כישורי הסתגלות, הפחתת חוסר תפקוד וכן שמירה על בריאות להמשך תפקוד תקין ועצמאי.
 
בזמן ולאחר לימודי ריפוי בעיסוק ידעו הסטודנטים לאבחן, להעריך, לשקם, לחנך, לייעץ ולחקור ועם הכלים האלו ידעו להכווין את מטופליהם בקלות וביעילות יותר בהתאם לצרכיהם ויכולתם. בין הטיפולים הנלמדים במסגרת הלימודים ניתן למצוא לימודי כישורים לתפקוד בחיי היום יום, פיתוח כישורי לימוד, פיתוח כישורים חברתיים ובינאישיים, שימוש בעבודות יד ובתרגילים שונים לשיפור התפקוד, שימוש והתאמת הסביבה לאנשים בעלי מוגבלויות מוטוריות ואחרות ועוד.
 
תכני הלימוד

  1. בשנה הראשונה ילמדו הסטודנטים קורסים כמו: מבוא לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה של הרפואה, ניתוח פעילויות, פתולוגיה כללית והיסטוריה, ניורופתולוגיה, אנטומיה, פיזיולוגיה, מבוא לריפוי בעיסוק, פתולוגיה כללית והיסטולוגיה ועוד.
  2. שנה שניה הקורסים הם: ביוכימיה כללית וקלינית, קניזיולוגיה, ניורולוגיה, התפתחות סנסומוטורית נורמאלית, עקרונות בריפוי בעיסוק בהגבלות פיזיות, ניורופדיאטריה, עקרונות טיפול בריפוי בעיסוק בבריאות הנפש, תיאוריות בדינמיקה קבוצתית ועוד.
  3. בשנה השלישית הקורסים הנלמדים הם: כירורגיה של כף היד וכוויות, ריפו בעיסוק בזיקנה, שימושי מולטימדיה בריפוי בעיסוק, אבחונים קוגניטיביים, פסיכיאטריה של הילד המתבגר, ריפוי ועיסוק פיזיקלי מתקדם ועוד.
  4. בשנה הרביעית והאחרונה יילמדו הקורסים: שיקום קוגניטיבי, לימודים קליניים, סמינר אינטגרטיבי, ארגונומיה למרפאים בעיסוק, אתיקה ומשפט.
 
למי מתאימים הלימודים?
הלימודים מתאימים בעיקר למי שמעוניין בנושאי לימודי ריפוי בעיסוק וזה כולל פסיכולוגים, בוגרי מדעי התנהגות, העוסקים בתחומי תרפיה וכל מי שמעוניין לעסוק בטיפול, ריפוי ועבודה עם אנשים בעלי מוגבלויות הזקוקים לעזרה, הכוונה וטיפול.
 
עיסוק לאחר הלימודים
בוגרי לימודי ריפוי בעיסוק זכאים לתעודת תואר ראשון B.O.T בריפוי בעיסוק וכך מוענק רישיון לעסוק בריפוי בעיסוק מטעם משרד הבריאות. הבוגרים יכולים גם להצטרף לארגון המרפאים בעיסוק בישראל וכן לארגון הבינלאומי. לאחר הלימודים יכולים הבוגרים להשתלב בעבודות בבתי-חולים, מרכזי שיקום, מרכזים גריאטריים, מועדונים לקשישים ומוגבלים, בתי-ספר, מרכזים התפתחותיים, מכוני טיפול פרטיים, לעסוק כמטפלים עצמאיים ועוד. הטיפול הינו באוכלוסיית יעד מגוונת כמו ילדים, זקנים ובכלל אנשים בעלי פגיעות פיזיות, נפשיות וקוקניטיביות ולכן אפשרויות התעסוקה הינן רבות ולכל אדם פגוע כזה ניתן לעזור ולטפל בו לאחר הלימודים ובמסגרת רישיון הריפוי בעיסוק.
 
יתרונות וחסרונות הלימודים
מערכות בריאות רבות וכן הציבור הרחב מתחילים להכיר יותר ויותר את תחום הריפוי בעיסוק והוא נהיה פופולארי ונגיש יותר עם הזמן, דבר המאפשר תעסוקה רבה לכל הבוגרים בתחום. מדובר בתחום מאוד אטרקטיבי ואפשרות להתפתחות מקצועית בעבודה כמו גם השפעה ושיפור חיי אנשים ומטופלים. יתרון נוסף של הבוגרים הינו תעודה מטעם משרד הבריאות בהיותם מטפלים וזה יתרון על פני שאר מקצועות הלימוד הטיפוליים אשר בהם אינם מקבלים תעודת מטפל רשמי.
 
החיסרונות בלימודים אלו כי הם טובעניים, קשים, אומנם מאוד מעניינים אך יש צורך להשקיע בהם זמן רב, עבודות, מבחנים, קריאה ובעיקר אהבה לתחום הטיפול, ריפוי ושיקום. סטודנטים אשר אינם בטוחים כי הינם אוהבים או מתחברים לתחום יתקשו מאוד בלימודים וכן לא יסתגלו לעבודה. מדובר בעבודה טיפולית אשר עוזרת לאנשים רבים בחיי היום יום והגמול הוא בעיקר נפשי ולכן אם ברצונכם להתעשר או להרוויח כסף רב, תחום זה אינו בשבילכם אך אם ברצונכם לעזור לאחרים אזי לימודי ריפוי בעיסוק הינם תחום אשר תרצו להתעניין בו.
 
שכר
למתחילים השכר הצפוי הינו בין 6,000-5,000 ש"ח בחודש ולאחר כ-5 שנים של תעסוקה התחום השכר יכול גם להכפיל את עצמו.


אשמח שיחזרו אלי עם פרטים בנוגע ללימודי ריפוי בעיסוק
שם
טלפון
אימייל
עיר
מאשר את התקנון וקבלת חומר פרסומי
שלח
או התקשרו למוקד ייעוץ בכל שאלה ונשמח לעזור

072-330-1000
כל הזכויות שמורות לאתר הסטודנט © 2019