לראשונה בישראל מנוע חיפוש לימודים המאפשר לכם לדעת מה חושבים סטודנטים ובוגרים על התארים המעניינים אתכם
עמוד הבית > הנדסת מערכות מידע תואר ראשון

הנדסת מערכות מידע תואר ראשון

86 ביקורות של סטודנטים ובוגרים 4 מסלולי לימוד


מסלולים בתחום הנדסת מערכות מידע

ציון משוקלל: מה זה?
8.8
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של בוגר - תומר ס. 07/07/2016

"למה בחרתי: שילוב של תוכנה ותעשייה וניהול גיוון בתכני הלימודים
הציפיות: לגמריי אחלה מסלול
רמת לימודים: יחסית לשאר התארים בתוכנה זוהי מחלקה שלא מנסה להכשיל ! ותומכת ! זה מאוד חשוב במהלך התואר תודה לכל הצוות של המחלקה הזו !
טיפ כללי: לכו על מערכות מידע אחלה תואר שמשלב הרבה תחומים וכולם מסיימים כמפתחי תוכנה מן המניין עם אחלה ממוצעים ! ואחלה משכורות ;-) לכו על זה! תלמדו ותשקיעו"

אורט בראודה - המכללה האקדמית להנדסה
לימודי הנדסת מערכות מידע תואר ראשון  אורט בראודה
21 ביקורות סטודנטים 0 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
8.7
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של סטודנט - תמיר ה. 26/07/2014

"למה בחרתי: האהבה שלי לתחום
הציפיות: תחום מערכות המידע הוא תחום נרחב ואני לומד נושאים רבים ומגוונים
רמת לימודים: בקורסים שנלמדים רק ע"י מערכות מידע כמות הסטודנטים נורמלית. כאשר אלו קורסים המשותפים לתוכנה ו/או תעו"נ המצב קטסטרופלי.
טיפ כללי: תעו"נ זה תואר כללי מדיי, תוכנה זה זה למי שרוצה לתכנת כל היום, מערכות מידע זה שילוב מעניים של שניהם."

הטכניון
לימודי הנדסת מערכות מידע תואר ראשון  הטכניון
14 ביקורות סטודנטים 3 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
9
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של בוגר - עינב כ. 02/05/2013

"למה בחרתי: עניין אותי השילוב בין תחום מדעי המחשב, לתחום של תעשיה וניהול.
הציפיות: כן מסלול טוב למי שרוצה לעשות את השילוב הנ"ל.
רמת לימודים: הלימודים נורא קשים במיוחד אלו של מדעי המחשב.
טיפ כללי: תואר מומלץ למי שמתעניין במדעי המחשב, אבל רוצה להקל על עצמו קצת עם קורסים של תעשיה וניהול- שהופכים את זה לקצת יותר מגוון. בטכניון רמת הלימודים מאוד מאוד גובהה - ומרגישים את זה כל הזמן - אבל מרגישים את זה גם בסוף כשמחפשים עבודה.... למי שמוכן להשקיע ממש כמה שנים מהחיים שלו- מומלץ ביותר."

המכללה האקדמית כנרת
לימודי הנדסת מערכות מידע תואר ראשון  מכללת כנרת
5 ביקורות סטודנטים 0 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
9.2
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של סטודנט - רודיאון 01/12/2011

"למה בחרתי: מסלול לימודים ששילב את נושא התכנות שמעניין אותי יחד עם מסלול אחר
הציפיות: אני מרוצה מהבחירה שלי
רמת לימודים: מרצים טובים, כמות אנשים קטנה יחסית
טיפ כללי: להיות עם ראש פתוח ולא לוותר למרות השנה הראשונה שקשה כמו בכל מסלולי ההנדסה"

הנדסת מערכות מידע

האם הנכם מעוניינים להשתלב במגוון משרות ייחודיות ויוקרתיות בתחום ההייטק? לימודי הנדסת מערכות מידע הינו המקצוע עבורכם. הלימודים משלבים ידע מתחום מדעי המחשב וכן מתחום הנדסת תעשיה וניהול וזאת כדי להכשיר אתכם להיות מהנדסי מערכות מידע לניתוח, איפיון, הקמה ותחזוקה של מערכות מידע במגוון ארגונים וחברות בעולם התעשייה. בלימודים אלו תחשפו אל לימודי תוכנה וחומרה כמו גם ללימודי ארגון, משאבי אנוש וידע עיוני ומעשי בעזרת מודלים כמותיים ובשילוב ניתוחים סטטיסטיים ללימודים מקיפים לקראת מקצוע מאתגר, יוקרתי ואחראי.
 
רקע החוג
לימודי תואר ראשון בתחום הנדסת מערכות מידע אורכים כ-4 שנים והינם מאוד ונחשבים למאתגרים ויוקרתיים ביותר. העוסקים בתחום זה משתייכיים במרבית המקרים למחלקות Information Technologies (IT) אשר מרכזת את מערכות המידע בחברות המגוונות. הלימודים בתחום שרק עולה ונהייה מבוקש יותר ויותר בו מערכות המידע הופכות חכמות ואיכותיות יותר מכשירות את הסטודנטים לפתח, להתאים, לנהל ולפקח על מערכות מידע החל מהיצירה שלהן דרך הטמעתן ועד להפעלתן. מדובר בתחום בעל אחריות רבה ולכן הלימודים כוללים מגוון רחב מאוד של נושאי לימוד ממספר דסיפלינות.
 
עבור מי מתאימים הלימודים?
מדובר בלימודים מאוד קשים ומאתגרים לכן אם יש לכם את היכולת ללמוד חומר רב ולא קל, תחום ההנדסה, מיחשוב ומערכות מידע מעניין אתכם, אתם בעלי יכולת מתמטית, אנליטית והבנה של הטכנולוגיה, יכולת התמודדות עם בעיות במציאת פתרונות יצירתיים, ניחנתם בראייה מערכתית וכושר ניהולי וכי יש לכם יכולת מנהיגות של מחלקה או צוות, אזי המקצוע מתאים לכם ללימודים מאתגרים ולתעסוקה מקיפה.
 
יתרונות הלימודים
הבוגרים זוכים להנות מידע רב וחשוב ביותר במגוון תחומים ודסיפלינות ומהשתלבות בעבודה בארגונים גדולים, חשובים ונחשקים בתחום התעשייה וההייטק.
בנוסף, השתלבות בעבודה בתחום זה מבטיחה לרוב שכר גבוה מאוד ותנאי עבודה מעולים בחברות פרטיות ותעשייתיות ענקיות ומובילות בתחומן בעולם.
 
חסרונות הלימודים
לצד היתרונות יש כמובן מספר חסרונות וזאת כי מדובר בתחום לימודים מאוד נחשק אך מאוד קשה ללימודים כך שלא כל הסטודנטים מסיימים אותו בהצלחה.
בנוסף, כיוון שהתחום רק גודל ככל והטכנולוגיה והמיחשוב מתקדמים עם השנים, כך גם דרישות הסף לקבלה לעבודה עולים, התחרות גוברת ורק בעלי יכולות מרשימות מאוד מתקבלים לעבודה נחשקת זו אשר למרות תנאיה המעולים גם מביאים עימה עבודה קשה ביותר, שעות עבודה רבות ומאומצות, אחריות גדולה מאוד בארגון בו הנכם עובדים ולא מעט לחצים וכאבי ראש בעבודה כל כך קשה וחשובה זו.
 
נושאי הלימוד
במהלך הלימודים רוכשים הסטודנטים כלים וידע הנדרשים להם לעיסוק במערכות מידע ממוחשבות וכן בסביבה טכנולוגית מתקדמת ומודרנית. מדובר בתוכנית לימודים שהינה רב-תחומית וכוללת קורסים ונושאי לימוד רבים ומקיפים, ביניהם: קורסים בתחום מדעי המחשב, מתמטיקה, סטטיסטיקה, חקר ביצועים, מדעי ניהול וכלכלה, מסדי נתונים, רשתות תקשורת, לוגיקה, אנגלית, ניהול, כלכלה, מערכות הפעלה, אלגוריתמים, חומרה ועוד.
לימודים אלו מכשירים את הסטודנטים להיות מהנדסים מיומנים ומובילים בתחומם, מהנדסי מערכות מידע וכל זאת להשתלבות בעבודה בארגונים גדולים ומובילים בתעשייה ובהייטק.
 
לימודי המשך
בוגרי תואר ראשון בהנדסת מערכות מידע יכולים להמשיך ללימודים מתקדמים כמו תואר שני במערכות מידע ניהוליות, תואר שני בטכנולוגיות למערכות למידה, תואר שני בניהול מערכות מידע ועוד במגוון אוניברסיטאות ברחבי ישראל וללמוד נושאים כמו ניהול אסטרטגי של חדשנות טכנולוגית, מנהיגות, ניהול משאבי אנוש, טכנולוגיה עתירת תקציב ועוד.
 
תעסוקה
אלו אשר צלחו את הלימודים יכולים לחייך שכן במקצוע מבוקש מאוד בשוק גם תנאי התעסוקה יהיו מצויינים, כך בין אפשרויות התעסוקה של הבוגרים ניתן למצוא עיסוק במגוון רחב של תפקידים כמו ביצוע חקר ישימות, פיתוח מערכות, תכנות, תפעול וניהול יחידות מחשב ומערכות מידע, ניתוח ועיצוב של תוכנות ועוד תפקידים מעניינים וחשובים בארגונים מובילים.
מהנדסי מערכות מידע יוכלו להקלט לעבודה בחברות גדולות הן במגזר הפרטי והן במגזר הציבורי כמו בחברות לייעוץ במיחשוב, חברות כספים וביטוח, מוסדות רפואיים, חברות הייטק, מפעלי תעשייה, ארגוני שיווק ומסחר אלקטרוני. בין החברות אשר ניתן להשתלב בהן ניתן למנות את אינטל, נס, וניס טכנולוגיות, כלל חברה לביטוח ועוד.
 
שכר
השכר כמו גם התנאים הנלווים בתחום זה הינם מעולים אך זאת גם כי מדובר בעבודה מרובה מאוד ובעלת אחריות גדולה.
ניתן להנות משכר התחלתי של כ-13,000-10,000 ש"ח בחודש ולהגיע למשכורות של עד 20,000 ש"ח ויותר ככל שוותק העובד בחברה עולה. בנוסף, זוכים העובדים למגוון הטבות וביטוחים שונים, תוספות כמו רכב ופלאפון מהחברה והבטחה כי שכרם רק יעלה ככל והוותק שלהם יגדל גם הוא.

אשמח שיחזרו אלי עם פרטים בנוגע להנדסת מערכות מידע
שם
טלפון
אימייל
עיר
מאשר את התקנון וקבלת חומר פרסומי
שלח
או התקשרו למוקד ייעוץ בכל שאלה ונשמח לעזור

072-330-1000
כל הזכויות שמורות לאתר הסטודנט © 2019