לראשונה בישראל מנוע חיפוש לימודים המאפשר לכם לדעת מה חושבים סטודנטים ובוגרים על התארים המעניינים אתכם
עמוד הבית > לימודי נטורופתיה קורסים / לימודי תעודה

לימודי נטורופתיה

8 ביקורות של סטודנטים ובוגרים 9 מסלולי לימודמסלולים בתחום לימודי נטורופתיה

מכללת רידמן
נטורופתיה קורסים / לימודי תעודה  רידמן
3 ביקורות סטודנטים 0 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
8.7
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של סטודנט - רועי ק. 21/02/2013

"למה בחרתי: כדי שאוכל לעזור לאנשים
הציפיות: נתן התחלה טובה ללמוד באמת את המקצוע לעומק
רמת לימודים: קורסים מקיפים המון תחומים. אך אין התמקצעות רצינית
טיפ כללי: להשיג תעודת נטורופת במקום הזול ביותר. ואחר כך להתחיל ללמוד את המקצוע מאנשים מקצוע ותיקים בתחום מהארץ והעולם. כי ברידמן שילמתי 80 אלף שח ל4 שנים ואם הייתי לומד נטורופתיה במקום שעולה חצי מהסכום הייתי עושה בדיוק מה שעכשיו אני עושה."

מדיסין קולג'
נטורופתיה קורסים / לימודי תעודה  מדיסין קולג
3 ביקורות סטודנטים 0 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
8.9
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
8
מתוך ביקורת של סטודנט - רוזין א. 24/08/2011

"למה בחרתי: תחום הנטורופתיה מרתק ותמיד יש מה ללמוד בו, מה גם שזו רפואת העתיד (: לדעתי.
הציפיות: ואפילו יותר מהמצופה
רמת לימודים: אין תרגולים,אין שיעורי עזר, בכל אופן אני עדיין שנה א' אז יכול להיות שאני טועה
טיפ כללי: אם קיים החיבור הזה לגוף, לנשמה, לטבע, ויש רצון לטפל באנשים ולהביא את הרפואה בארץ למקום טוב יותר, יש בהחלט ללכת על נטורופתיה כמסלול לימודים בטוח."

הקולג' לרפואה משלימה
נטורופתיה קורסים / לימודי תעודה  הקולג' לרפואה משלימה
1 ביקורות סטודנטים 0 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
9.1
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
6
מתוך ביקורת של סטודנט - עדי ה. 28/08/2011

"למה בחרתי: רצון לטפל באנשים
הציפיות: יש עוד המון ללמוד, ולא מספקים את כל המידע המינימלי הנדרש
רמת לימודים: אחן דבר כזה
טיפ כללי: כל מי שמעוניין לטפל ולעזור לאנשים, הלימודים נותנים כלים מדהימים"

המכללה האקדמית לחינוך גבעת וושינגטון
נטורופתיה קורסים / לימודי תעודה  מכללת גבעת וושינגטון
1 ביקורות סטודנטים 0 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
9.2
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של סטודנט - חדווה א. 26/02/2013

"למה בחרתי: כי מאוד התחברתי לצורת החשיבה של הרפואה הטבעית. בנוסף, סבי ז"ל ריפא את עצמו באמצעות צמחי מרפא מסרטן, כך שיש לי נגיעה אישית בנושא.
הציפיות: הלימודים מרתקים וחושפים עולם מלא שלא מוכר לרוב האנשים. הלימודים ברמה גבוהה ויש יחס מאוד אישי לכל תלמיד.
רמת לימודים: הרמה טובה אם כי הייתי שמחה להעמיק עוד יותר באנטומיה פיזיולוגיה אך אנו לומדות רק מה שנצרך לצורך הטיפול המעשי.
טיפ כללי: לא לפחד בגלל שזה לא תואר, אם זה מה שאתם אוהבים- לכו על זה!"

לא קיימות ביקורות על התואר. סיימת את המסלול? לומד בו כרגע - ספר לנו וזכה באייפד 2

היועץ נטורופתי מקנה למטופל כלים לעיצוב דרך חיים בריאה יותר, כדי לסייע לגוף לרפא את עצמו וכדי להעניק חיזוק ותמיכה למערכות הריפוי הטבעיות של הגוף פיזית ונפשית.

לא קיימות ביקורות על התואר. סיימת את המסלול? לומד בו כרגע - ספר לנו וזכה באייפד 2

כיום משמשת הנטורופתיה כרפואה משלימה לרפואה המערבית המדעית, ונודעות לה סגולות במניעת מחלות כרוניות נפוצות במיוחד כגון סוכרת, מחלות לב, תשישות כרונית, אסטמה, השמנת יתר, אלרגיות ועוד.

לא קיימות ביקורות על התואר. סיימת את המסלול? לומד בו כרגע - ספר לנו וזכה באייפד 2

במסגרת מסלול הלימודים לנטורופתיה נלמד אותך את יסודות הגישה הנטורופטית, נחשוף בפניך את דרכי הטיפול השונות של הנטורופתיה, ונבנה עבורך ארגז כלים רחב, שיאפשר לך להגיע לאבחון של בעיות בריאותיות, ולהעניק להן את הטיפול המדויק והיעיל ביותר.

לא קיימות ביקורות על התואר. סיימת את המסלול? לומד בו כרגע - ספר לנו וזכה באייפד 2

לימודי נטורופתיה במכללת מדיסיןקולג' מתקיימים במסלול 4 שנתי המורכב מתוכנית רב תחומית ומודולרית. הלימודים במסלול לימודי הנטורופתיה הינם ברמה אקדמית ומקנים נקודות זיכוי של כ-1/4 מהתואר במכללת אריאל, בפקולטה למדעי הבריאות -החוג למינהל בריאות. מסלול הלימודים להכשרת נטורופת בכיר הינו היחיד בהיקפו..

לא קיימות ביקורות על התואר. סיימת את המסלול? לומד בו כרגע - ספר לנו וזכה באייפד 2

כפי שבבתי הספר לרפואה קיימת אוריינטציה ייחודית לכל מוסד (למשל טכנולוגיה בטכניון, או התנהגות ויחסי מטפל מטופל באוניברסיטת באר-שבע), כך גם בבתי הספר לרפואה סינית. בתמורות, כל הסטודנטים במגמה לרפואה סינית רוכשים גם את הכלים במסלול הרב שנתי לשיאצו - טוו´ינה,(ללא כל עלות נוספת) במקביל ללימודיהם..

לימודי נטורופתיה

הנטורופתיה הינה שיטת טיפול הדוגלת ברפואה טבעית ושייכת לתחום הרפואה המשלימה והאלנטרנטיבית. לימודים אלו הפכו למאוד פופולאריים בשנים האחרונות וציבור רב פונה לטיפול זה אשר מקורו במזרח הרחוק כטיפול משלים לרפואה המערבית הקונבנציונאלית או כיוון שזנח לחלוטין את הרפואה המערבית ומעדיף למצוא את פתרונותיו בדרך רפואה טבעית זו. בקורס תלמדו כיצד להיות מטפלים מוכשרים ולחזק את הכוח הפנימי והחיצוני כדי להשתמש בהם נכונה לשיפור איכות החיים והבריאות.
 
רקע הלימודים
הנטורופתיה מאמינה כי עידוד של מנגנונים טבעיים בגוף יסייעו לריפוי מחלות פיזיות ונפשיות וכי על אנשים להתחבר לטבע. הנטורופת לא ישלול לחלוטין את הרפואה המערבית וכן יציע לחולה גם בקיום פעילות ספורטיבית מסודרת, יגביל את התזונה שלו, ירפאו בעזרת מגע, ימליץ על תוספי מזון ותרופות מרשם וינסה לאזן בין הרגלי רפואה מערבית לנטורופתיה עצמה ודרכיה.

מסלולי הלימודים אורכים כ-4 שנים כאשר בסיומם הבוגרים יוכשרו לעבודה בתחום הנטורופתיה ולאבחן לפי כף רגל, עין, אבחון בעיות בבטן, הבנה של שפת הגוף ועוד. השיטה דוגלת כי הדרך למניעת המחלות והטיפול בהן מקורם באדם ומנסה לשלב בין רפואה מערבית לרפואה טבעית מסורתית. הלימודים ידריכו את הסטודנטים כיצד לכוון את האדם חזרה אל בריאותו הראשונית של גופו, להשתמש בכלים בתנועה, לעשות שימוש בשמנים של הטבע, תזונה נכונה, טיפול בעיסוי ומגע, נשימה הוליסטית ועוד טכניקות משלימות כיצד לאבחן ולהציע ריפוי הולם לכל אדם באשר הוא ולמצבו האישי.
 
 
 
למי מתאימים הלימודים?
לימודי נטורופתיה מכשירים את הסטודנטים לעסוק בטיפול ולכן מתאימים בעיקר לאנשים אשר מתחברים אל תחום הרפואה המשלימה ובעיקר לאלו בעלי רצון עז לעזור ולטפל באנשים. המקצוע דורש עדינות, סבלנות, סובלנות, אהבה לתחום הטיפולי וכמובן התעניינות ברפואה משלימה, צמחי מרפא ותזונה כמו גם יחסי אנוש מצויינים ועזרה לאנשים אחרים נזקקים.
 
יתרונות הלימודים
היתרון הבולט כי מדובר בתחום לימודים מאוד מעניין, שונה ואשר משלב גם עקרונות טיפול מערביים וגם רפואה משלימה יחדיו כך שתמיד הנכם עם היד על הדופק ב-2 חזיתות הרפואה, הן המשלימה והן הקונבנציונאלית.
כמו כן, יותר ויותר אנשים פונים אל מטפלים משלימים לקבלת טיפול נוסף ונלווה ולכן יותר ויותר מוסדות רפואיים פרטיים ואפילו מטעם קופות החולים מקבלים עובדים ומטפלים חדשים לעבודה כך שלא אמורה להיות לכם בעיה למצוא תעסוקה ופרנסה בתחום מרתק זה.

יתרון נוסף כמובן הינה התחושה האישית כי עזרתם לאדם להרגיש טוב יותר וטיפלתם בו בהצלחה, יתרון גדול במקצוע הינו הסיפוק מהעזרה שהנכם מעניקים כמטפלים והחום והאהבה שהנכם מקבלים מלקוחות מאושרים ומרוצים.
 
חסרונות הלימודים
החיסרון המרכזי הינו השכר בתחום שכן כיוון שמדובר בתחום טיפולי, עליכם לבוא אליו קודם כל מאהבה מלאה לתחום וברצון להעניק מעצמכם ולטפל ולא לחשוב מיד על הכסף הגדול שכן הוא יבוא עם הזמן והוותק. המשכורות משתנות בין מוסדות התעסוקה אך אין מדובר בסכומים גבוהים מאוד כמו בהייטק או חברות ענק מובילות במשק ולכן האהבה לתחום קודמת את הרצון להתעשר או להרוויח הרבה כאשר מדובר בנטורופתיה. יחד עם זאת, אם תצליחו בתור מטפלים פרטיים תוכלו לגבות סכומים נאים מאוד עבור טיפול ואז החיסרון בהחלט יהפוך ליתרון במקצוע.
 
 
נושאי הלימודים
תפיסת הלימודים וכן של הנטורופתיה באופן כללי הינה כי גוף, רוח ונפש הינם אחד ועפ"י עקרון זה הלימודים מקנים לסטודנטים כלי אבחון אשר מאפשרים מתן של טיפול כולל כמו גם לימוד ופיתוח מיומנויות בתחום הרפואה המשלימה.
בין נושאי הלימוד ייחשפו הסטודנטים לתכנים כמו פיזיולוגיה, אנטומיה, תזונה, פתולוגיה מערבית, אקולוגיה סביבתית, פילוסופיה נטורופתית, פרחי באך, תזונת ספורט, אתיקה מקצועית, ארומתרפיה, ויטמינים ומינרלים, ביולוגיה רפואית, כירורגיה, ניורולוגיה, כימיה, רקיחת צמחים, תזונה אורגנית, אמינולוגיה, הידרותרפיה ועוד.

מטרת כלל התכנים הינה לדעת לשלב בין עקרונות רפואה מערבית לרפואה משלימה על מנת להציע את הטיפול המותאם והרחב ביותר למטופל ועל כן מגוון של תכנים ונושאי לימוד מרתקים, מעניינים ומקיפים ביותר.
בנוסף ללימודים העיוניים, הסטודנטים גם עוברים תקופה של סטאג' קליני בה הינם מתנסים בעבודה מעשית במגוון רחב של מרפאות.
 
תנאי הקבלה ועלות הלימודים
תנאי הקבלה משתנים בין מוסדות הלימוד השונים אך לרוב הינם כוללים 12 שנות לימוד ומעבר בהצלחה של ראיון אישי.
עלות הלימודים באשר אל לימודי נטורופתיה משתנה בין מוסדות הלימוד השונים אך בממוצע מחיר הלימודים נע בין 19,000-18,000 ש"ח עבור שנת לימודים אחת.
 
סיום הלימודים ולימודי המשך
בוגרי הלימודים ייזכו לקבל תעודת גמר מקצועית בנטורופתיה (N.D) אשר מוכרת בידי איגוד הנטורופתים הישראלי. הבוגרים יכולים להמשיך ללימודים נוספים בתחום הרפואה המשלימה אשר מעניינים אותם כמו לימודי הומאופתיה, רפואה הוליסטית, הילינג ועוד.
 
 
תעסוקה ושכר
בוגרי
לימודי נטורופתיה ישתלבו במגוון של עבודות בשוק בתחום של הרפואה המשלימה, כמו גם להיות מועסקים בקופות החולים ומוסדות טיפול שהינם פרטיים. אפשרות נוספת הינה כמובן לעבוד גם בתור נטורופתים פרטיים ועצמאיים בקליניקה פרטית כנטורופתים.
מטפלים מנוסים יוכלו גם לאחר מכן אפילו ללמד במוסדות לימוד שונות לרפואה אלטרנטיבית ומשלימה.

השכר משתנה האם התעסוקה הינה במסגרת קליניקה פרטית או במסגרת קופות החולים. שכר התחלתי בקופות חולים הינו כ-70 ש"ח לטיפול ובמסגרת של קליניקה פרטית יכול להגיע גם ל-300-200 ש"ח לטיפול בודד כך שנטורופתים אשר מצליחים לבנות להם "שם" ומוניטין יצליחו גם להרוויח יפה מאוד בתור נטורופתים עצמאיים בקליניקה אישית ופרטית מאשר נטורופתים בקופות חולים כאשר גם שם השכר עולה עם הוותק וההכשרה.

אשמח שיחזרו אלי עם פרטים בנוגע ללימודי נטורופתיה
שם
טלפון
אימייל
עיר
מאשר את התקנון וקבלת חומר פרסומי
שלח
או התקשרו למוקד ייעוץ בכל שאלה ונשמח לעזור

072-330-1000
כל הזכויות שמורות לאתר הסטודנט © 2019