לראשונה בישראל מנוע חיפוש לימודים המאפשר לכם לדעת מה חושבים סטודנטים ובוגרים על התארים המעניינים אתכם
עמוד הבית > לימודי שמאות מקרקעין קורסים / לימודי תעודה

לימודי שמאות מקרקעין

0 ביקורות של סטודנטים ובוגרים 3 מסלולי לימוד

מסלולים בתחום לימודי שמאות מקרקעין

לא קיימות ביקורות על התואר. סיימת את המסלול? לומד בו כרגע - ספר לנו וזכה באייפד 2

מטרת התכנית: הענקת ידע וכלים מקצועיים מתקדמים בתחום הנדלן. הכנה לבחינות מועצת שמאי מקרקעין, לקבלת רישיון שמאי מקרקעין בישראל, מטעם משרד המשפטים.

לא קיימות ביקורות על התואר. סיימת את המסלול? לומד בו כרגע - ספר לנו וזכה באייפד 2

תעודת ההסמכה של שמאי מקרקעין מונפקת ע"י מועצת שמאי המקרקעין במשרד המשפטים. תהליך ההכשרה של שמאי מקרקעין מורכב משלושה שלבים כאשר בשלב ראשון נדרש הסטודנט לעבור בהצלחה 13 בחינות מוקדמות, בשלב שני קיימת חובת התמחות של 12 חודשים במשרדו של שמאי מקרקעין ובשלב שלישי, בתום תקופת ההתמחות נדרש הסטודנט..

לא קיימות ביקורות על התואר. סיימת את המסלול? לומד בו כרגע - ספר לנו וזכה באייפד 2

מבוא: שוק הנדל"ן, המהווה כיום את אחד הצירים המרכזיים מבחינה כלכלית-חברתית, הפך לשוק מתוחכם ומורכב, בו מעורבים היום הממשלה מצד אחד וגורמים עסקיים פרטיים וציבוריים רבי עוצמה וכסף, החל מבנקים וחברות ביטוח, וכלה בחברות בנייה, חברות נדל"ן ומשקיעים זרים. שמאות המקרקעין הינו מקצוע שהלך..

לימודי שמאות מקרקעין

תחום הנדל"ן הינו בצמיחה מתמדת בשנים האחרונות ועם צמיחה זו התפתחו להם גם מקצועות נלווים לתחום כאשר אחד מהעיקריים והחשובים שבהם הינו שמאי המקרקעין אשר יקבע את שווי נכס הקרקע וכך את שווי הדירה. מקצוע זה חשוב ביותר שכן אין עסקת נדל"ן ללא שירותיו של שמאי מקרקעין.
 
רקע הקורס
עם התפתחות ענף הבנייה והנדל"ן היה צורך בהערכות מדוייקות של קרקעות ושווי דירות במיוחד בתקופה שהמחירים גבוהים ואין לדעת אם אכן זהו ערכם האמיתי או בועה אשר קיימת זמן רב ולא מתפוצצת. בין המקצועות המבוקשים והחשובים אשר נלוו להתפתחות עולם הנדל"ן גם תפקיד שמאי מקרקעין והרבה פונים כיום ללמוד את התחום על מנת לבנות לעצמם קריירה משגשגת ומרתקת. מגוון האפשרויות בתחום הן בלתי מוגבלות ושמאי מקרקעין מקצועי וטוב בעבודתו יכול להרוויח סכומי כסף נכבדים מאוד, לכן אין פלא כי אנשי המקצוע הטובים בתחום מועסקים בחברות המובילות בתחום הנדל"ן.
הקורס בא להכשיר את הסטודנטים להיות שמאים ומנהלי מקרקעין מקצועיים תוך הענקת ידע עיוני ומעשי רחבים במיוחד. כמו כן, קורס זה מכין את התלמידים לבחינות מועצת שמאי מקרקעין אשר יש לעבור בהצלחה על מנת לעסוק בתחום וזאת דרך לימוד ותרגול של כל הנושאים בבחינה.
 
עבור מי מיועד הקורס?
קורס שמאות מקרקעין מיועד בעיקר עבור אנשים אשר מעוניינים לעסוק בתחום הנ"ל במגזר העסקי או הציבורי, עבור אנשים אשר פועלים ועובדים בתחומים הכוללים נדל"ן ומקרקעין ואשר מעוניינים בהרחבת הידע שלהם בתחום.
בוגרי הקורס נדרשים לעבור את בחינות המועצה לשמאות מקרקעין על מנת להתחיל ולעסוק בתחום.
 
תנאי הקבלה לקורס
תנאי הקבלה משתנים בין מוסדות הלימוד השונים אך במרבית המוסדות יתקבלו ללימודי שמאות מקרקעין סטודנטים אשר לומדים לקראת תואר ראשון בתחום אשר הינו קרוב לתוכנית הלימודים כמו לימודי כלכלה, לימודי הנדסה, לימודי משפטים ועוד, כמו כן יתקבלו ללימודים בוגרים בעלי תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר.
 
משך זמן הלימודים ועלותם
משך זמן קורס שמאות מקרקעין הינו בן 12 יחידות אשר מקבילים ל-12 בחינות של לשכת שמאי המקרקעין, כך שסה"כ זה יוצא כ-704 שעות לימוד אקדמיות אשר מקבילים ל-6 סמסטרים ובנוסף יש צורך בשנת התמחות.
עלות הקורס משתנה בין מוסדות הלימוד השונים אך מדובר בקורס לא זול וזאת כיוון שהינו יחסית ארוך, כך עלותו של קורס שמאות מקרקעין יכולה להתחיל בכ-12,000 ש"ח ולהגיע גם עד ל-25,000 ש"ח לקורס.
 
נושאי הלימוד בקורס
בין נושאי הלימוד הרבים בקורס שמאות מקרקעין תלמדו אודות מבוא לתורת השמאות, יסודות הכלכלה, יסודות מדידה ומיפוי, מבוא למאקרו כלכלה, לוחות שומה, מסודות תכנון ובנייה, יסודות הנדסת בניין וכן הנדסה אזרחית, חוקים ופקודות בתחום, מבוא למיקרו כלכלה, שווי שוק, שווי בשימוש, שווי מיוחד, יסודות המימון ושימושים בשומה, יסודות חשבונאות וניתוח של דוחות כספיים, סטטיסטיקה, עריכה ושימוש בלוחות שומה ועוד.
מכיוון שישנו קשר הדוק בין תחום שמאות מקרקעין לתחום הנדל"ן, יילמדו לעיתים נושאים גם מעולם הנדל"ן למרות שאינם משתייכים ישירות לתחום השמאות כמו שיווק נדל"ן, סוגיות בתיווך נדל"ן, מבוא לנדל"ן, חוק החוזים, חוק המתווכים, דיני מיסוי מקרקעין, חוק הגנת הדייר, אתיקה ועוד וזאת כדי לראות ולהבין את התחומים ברמה המקיפה, הרחבה והמקצועית ביותר כאשר תעסקו בתחום בפועל בין אם בשמאות או נדל"ן.
 
אפשרויות תעסוקה בסיום הלימודים ושכר
בוגרי הקורס יצטרכו לעבור בהצלחה את בחינות מועצת שמאי המקרקעין וזאת בכדי לקבל רישיון מטעם משרד המשפטים לעסוק בתחום. לאחר קבלת הרישיון ניתן להשתלב במגוון משרות ועבודות בתחום כמו יועצים, שמאי מקרקעין עצמאיים או שמאי מקרקעין שכירים בשלל משרדים במגזר הציבורי והפרטי, עיריות ומועצות.
שכרו של שמאי מקרקעין יכול להיות גבוה מאוד וזאת בהתאם למקום עבודתו ומספר שנות הניסיון והוותק שברשותו כמו גם רמת מקצועיותו בתחום. כך, שמאי מקרקעין מתחיל ירוויח בתחילה רק כ-5,000 ש"ח בחודש אך עם הוותק, המקצועיות והניסיון שכרו יכול להגיע גם ל-17,000 ש"ח בחודש ויותר.

אשמח שיחזרו אלי עם פרטים בנוגע ללימודי שמאות מקרקעין
שם
טלפון
אימייל
עיר
מאשר את התקנון וקבלת חומר פרסומי
שלח
או התקשרו למוקד ייעוץ בכל שאלה ונשמח לעזור

072-330-1000
כל הזכויות שמורות לאתר הסטודנט © 2019