לראשונה בישראל מנוע חיפוש לימודים המאפשר לכם לדעת מה חושבים סטודנטים ובוגרים על התארים המעניינים אתכם
עמוד הבית > לימודי חקלאות תואר ראשון

לימודי חקלאות תואר ראשון

37 ביקורות של סטודנטים ובוגרים 6 מסלולי לימוד

מסלולים בתחום לימודי חקלאות

ציון משוקלל: מה זה?
9.3
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
8
מתוך ביקורת של בוגר - שולמית א. 29/01/2015

"למה בחרתי: התעניינתי במקוצועות מדעיים, במיוחד ביולוגיה.
הציפיות: לא בגלל שהמסלול לא טוב, הוא פשוט לא התאים לי.
רמת לימודים: רוב המתרגלים לא טובים כלל, כל התלמידים תמיד מחפשים את הרע במיעוטו ומנסים ללכת לתרגולים שלהם.
טיפ כללי: קודם כל לוודא שאתם בטוחים שעבודה במעבדה זה בשבילכם. אם לא, זה לא המסלול. המקסימום שתוכלו להגיע בו זה מנהל מעבדה.."

ציון משוקלל: מה זה?
9.3
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של בוגר - שי ב. 11/09/2016

"למה בחרתי: ביולוגיה תמיד עניינה אותי. החלום שלי בסופו של דבר היה מציאת חומרי טבע לשימוש רפואי ממקורות צמחיים וזה היה נראה לי הכיוון הנכון. בנוסף לכך אתה יוצא מהתואר הזה גם עם תעודת אגרונום, אם מתחשק ללכת לכיוון החקלאי..
הציפיות: יש המון קורסים שמחוייבים לקחת, לרובם יש יותר ופחות היגיון. פחות נשאר לך זמן לבחירה ולא תמיד אפשר להגיע לקורסים שאתה רוצה. אין הרבה טווח בחירה..
רמת לימודים: קיבלתי הרבה ידע רלוונטי לתחומים מסויימים. אבל בתור מישהי שאמורה לצאת אח"כ "אגרונומית", כנראה גם שבגלל שזה פחות הכיוון, פחות הרגשתי שקיבלתי כלים כאלו. כמובן שזה תחום שדורש שילוב של ידע וניסיון אבל עדיין יש תחושה של לא מספיק.
טיפ כללי: שנה א' הייתה בשבילי כאפה. אחרי הפסקה של 6-7 שנים מבי"ס, ובתור מישהי שלא הייתה צריכה להשקיע יותר מדי בלמידה בבי"ס כדי לקבל ציונים טובים, פתאום אתה צריך אשכרה ללמוד איך ללמוד. אם אתם יכולים תעשו קורסי קיץ בכימיה וכימיה אורגנית בקיץ לפני. זה מוריד לכם המון עומס מהסמסטר הראשון, ואם אתם רוצים אפשר לקחת כמה קורסי בחירה/חובה אחרים וקלילים תוך כדי.. השנים בפקולטה הן טובות ויש אחלה של אנשים (תלוי חוג כמובן..)"

האוניברסיטה העברית
לימודי הגנת הצומח תואר ראשון  האוניברסיטה העברית
4 ביקורות סטודנטים 2 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
8.5
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של בוגר - רעות ר. 27/12/2011

"למה בחרתי: הקורסים נשמעו לי מעניינים, התחום מעניין אותי
הציפיות: למרות שחלק מהקורסים לא היו לפי הצפיות שלי, הרי שהמסלול עצמו ענה על רובן.
רמת לימודים: יחסית לתארים בתחום הביולוגיה במוסדות אחרים , אני מרגישה שהלימודים בפקולטה לחקלאות הקנו לי ידע רב שמשמש אותי רבות בתואר השני כעת. אמת היא שהלימודים הם אינטנסיביים ולחוצים, מצד שני - כיצד ניתן לדחוס כל כך הרבה ידע בזמן כה מועט?
טיפ כללי: לשאול את עצמך האם אתה אוהב חיות/צמחים/חרקים וארגניזמים בכלל? לעבור על הקורסים - ולראות האם הם "פותחים את התאבון"? אם כן, אז יש סיכוי שזה מתאים לך."

ציון משוקלל: מה זה?
8.8
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של סטודנט - מור ב. 19/07/2011

"למה בחרתי: היה נשמע מעניין
הציפיות: רוב החומר היה מעניין ומקיף נושאים רבים
רמת לימודים: רוב התירגולים ברמה טובה
טיפ כללי: תחום נחמד למי שמתעניין בלימודי סביבה, ואוהב לימודים ריאלים. קרקע ומים ספציפית דורש הרבה פיסיקה, מתמ', כימיה וביולוגיה. אני סך הכל נהנתי"

לא קיימות ביקורות על התואר. סיימת את המסלול? לומד בו כרגע - ספר לנו וזכה באייפד 2

החוג לכלכלה חקלאית ומינהל של האוניברסיטה העברית מציע תכנית לימודים איכותית, מגוונת, ובעלת אוריינטציה יישומית בתחום הכלכלה והמינהל, ברמות בוגר, מוסמך ודוקטור, וכל זאת באווירה הביתית של הפקולטה לחקלאות ברחובות. החוג הוא בעל היסטוריה ומורשת של מצוינות ונחשב בין המובילים בתחומו.

לא קיימות ביקורות על התואר. סיימת את המסלול? לומד בו כרגע - ספר לנו וזכה באייפד 2

לשטחים הפתוחים חשיבות כלכלית וחברתית רבה, בהיבטים של שימור ערכי טבע ונוף תפקוד האקוסיסטמית. שמירה על איכות הסביבה וטיפוח מרחבים לטיולים ונופש פעיל. היום התפקיד של החקלאות הוא מעבר לייצור מזון והיא תופסת מקום מרכזי בשימור הטבע והנוף בשטחים פתוחים. ראיה רחבת אופקים זו קיימת בפקולטה לחקלאות המציעה..

לימודי חקלאות

לימודי חקלאות הם הבסיס עבור כל מי שרוצה לעסוק בתחומי החי, צומח והסביבה. חקלאות היא בעצם פעולה לייצור מזון, סיבים, עורות ומוצרים אחרים, שנעשים על-ידי גידול צמחים, בעלי חיים או יצירה מכוונת לתנאי גידולם, לרבות חקלאות ימית.
כיום, ישראל ידועה בכל העולם, כולל במדינות העולם השלישי, כבעלת טכנולוגיות חקלאיות מפותחות ומתקדמות ביותר. ישנן מדינות רבות, אשר רוכשות ציוד חקלאי, שירותים וידע מקצועי מישראלים העוסקים בתחום החקלאות.
 
רקע החוג
 
לימודי חקלאות נמשכים שלוש שנים, כשבסיומן מקבלים הבוגרים תעודת סיום BA.
תוכנית הלימודים של החוג שואפת להכין את הסטודנטים לאתגרים של חקלאות שנות האלפיים. חקלאות זאת, מתבססת על פיתוחים חדשניים מתחומים כמו: הביוטכנולוגיה, הגנטיקה והביולוגיה המולקולארית, תוך מודעות לשמירה על איכות הסביבה וטיפוח ערכי טבע ונוף.
 
האם זה מתאים לי?
 
לימודי חקלאות מתאימים לאנשים המעוניינים לעבוד בשטח, לעזור לשיפור גדילת היבול, התעסקות בכל הקשור לטבע, תוך לקיחה בחשבון עבודה קשה בין אם זה במטע או בין אם זה ברפת למשל. בסופו של יום, האנשים שבוחרים ללמוד חקלאות, או נמשכים לתחום (יכולים להיות שהם יוצאי קיבוץ שעבדו בתחום מאז ילדותם), או מחוברים עמוק לאדמה.
 
היתרונות של לימודי חקלאות
 
יש לתחום החקלאות תפקיד חשוב בעולם- התפתחות החקלאות מאפשרת להגדיל במידה רבה את כמות המזון העומד לרשות החברה האנושית וכתוצאה מכך, הגדילה את האוכלוסייה למימדיה הנוכחיים. עולם החקלאות כולל ענפים שונים כמו: פרדסנות, כוורנות, רפתנות, לולנות, יערנות, גידול מטעים, גידול פטריות ועוד.
בוגרי התואר יכולים להשתלב בכמות מספקת של עיסוקים, כך שאם יש לכם חשש בנושא של תעסוקה לאחר התואר, הרי אתם יכולים להיות רגועים. מקבלי התעודות עובדים בקיבוצים השונים בארץ, מושבים וחוות פרטיות, כשהם מנצלים את הידע שרכשו על מנת להתחרות בשוק העולמי, עבודה בתיכונים או חטיבות בתור מורים לביולוגיה /תזונה וחקלאות.
תוכנית הלימודים משלבת תחומים רבים שנלמדים גם באופן נפרד כמו: לימודי יסוד במדעים, מדעי החיים וביולוגיה, מדעי הסביבה, מדעי ההנדסה ועוד.
 
החסרונות של לימודי חקלאות
 
אחד החסרונות בלימודי חקלאות הוא שמי שמעוניין ללמוד את התחום הנ"ל, הרי יכול למצוא את החוג רק בשלושה מקומות בארץ: מכללת תל חי, הטכניון והאוניברסיטה העברית בירושלים. ישנם אנשים הגרים במרכז, או בדרום שלא מעוניינים ללמוד רחוק ובשל העובדה הזאת, אינם יכולים ללמוד את מקצוע החקלאות אם הם חפצים בו.
אנשים העובדים בחקלאות, לא מרוויחים בשנים הראשונות סכומים גבוהים, כאשר לוקח להם כמה שנים טובות עד שהם יכולים להיות רגועים בעניין של השכר. בסופו של דבר, מדובר בעבודה קשה שלא מספקת בנושא של כסף.
חסרון נוסף שיכול לנבוע מהעניין של השכר, היא העובדה שתואר בחקלאות אינו נחשב בישראל פופולארי, דבר שיכול אולי להסביר מדוע החוג קיים רק בשלושה מוסדות אקדמיים.
 
מה לומדים שם ?
 
לימודי חקלאות כוללים נושאים רבים ומגוונים כגון: תחום מדעי החיים וביולוגיה, לימודי יסוד במדעים: מתמטיקה, פיזיקה, כימיה סטטיסטיקה, מחשבים ועוד. תחום החקלאות: גידולי שדה ותעשיה, בתי צמיחה לגידול ירקות ופרחים, מטעים וצמחי נוי, הגנת הצומח וכדומה. תחום מדעי הסביבה: לימודי איכות הסביבה ושמירת הטבע, מדעי בעלי חיים, משאבי טבע, טיפול בשאריות חקלאיות ובפסולת עירונית וכ'ו. תחום מדעי החברה: כלכלה חקלאית ומנהל בחקלאות, שיווק, תיירות כפרית ועוד. לימודי הנדסה: הנדסה חקלאית, מים וקרקע, רכב ומכונות שדה, עיבוד וטיפול בתוצרת חקלאית וכ'ו.
 
איך מתקדמים ללימודים מתקדמים ?
 
מסיימי התואר הראשון בחקלאות, הרי יכולים להמשיך ללימודים מתקדמים (כמובן אם הם מעוניינים בכך). חלק מהבוגרים בוחר ללמוד כלכלה ומנהל חקלאי עבור תואר שני. מטרת החוג הנ"ל היא להקנות ידע תיאורטי ומעשי בתורת הכלכלה, כאשר שמים דגש מיוחד על הבעיות הכלכליות והניהוליות הקשורות עם המגזר החקלאי.
ישנם בוגרי תואר ראשון בחקלאות, אשר נרשמים לתואר שני במדעי הצמח בחקלאות. הלימודים הללו מיועדים לסטודנטים המעוניינים בהרחבה ובהעמקה של הידע הבסיסי בתפקיד ובמבנה של מערכות הצמח בכל רמות הארגון החל מיחסי צמח-סביבה ועד לרמה התת-תאית והמולקולארית.
 
נשלב חוגים ונצליח
 
לימודי חקלאות משולבים בדרך כלל במסלול דו חוגי יחד עם מנהל עסקים, כאשר החקלאים לעתיד מקנים לעצמם גם ידע בעולם העסקים על מנת שיהיה להם את הכלים כיצד לנהל משק, רפת או כל תחום אחר הקשור למקצועם. מידה ובחרתם ללמוד חקלאות, הרי שאתם יכולים ללמוד זאת בלימודי הנדסאות בתחומים הבאים: הנדסאי אדריכלות נוף, הנדסאי חקלאות והנדסאי סביבה.
כפי שכבר נאמר, תוכנית הלימודים של החוג לחקלאות משלבת בתוכה תחומים רבים שבסופו של יום, מהווים עבור החקלאים לעתיד את הבסיס לעבודתם. ישנם גם סטודנטים שנרשמים למסלולים הבאים: מדעי הצומח עם התמחות בביוטכנולוגיה, כלכלה חקלאית ומנהל בחקלאות, איכות הסביבה ומשאבי הטבע בחקלאות ועוד.
 
סיימתי עם התואר, מה עכשיו ?
 
סיימתם בהצלחה את תקופת הלימודים, קיבלתם את התעודה המיוחלת וכעת, בואו נראה באילו תחומים תוכלו לעבוד בעולם החקלאות: יש לכם את האפשרות לשמש ככלכלנים חקלאיים / כאגרונומים / כמומחים להגנת הצומח / כמדריכים או מורים לחקלאות וכחוקרים במכוני מחקר ובמכונים להשבחת זנים. בנוסף לכך, אתם יכולים להשתלב בבתי מלון / בחברות מסחריות שונות (כמו: ציוד השקיה, דשנים, חומרי הדברה, זרעים, ייצור מזון ועוד) / בארגונים ומפעלים לשימור ושיפור איכות הסביבה והמים. כמו כן, אתם יכולים לעבוד כעצמאיים בעבודות כגון: גינון, חקלאות, הדברה, שיווק וכדומה.
 
שכר- בוגרי התואר שבוחרים לעבוד בתחום החקלאות, הרי מקבלים בתור התחלה, משכורת בממוצע של בין 5,000 ל-7,000. חקלאים המתעסקים עם עבודה במטע או השקיה, מקבליים שכר שנע סביב ה-8,000 ויכול גם להגיע ל-9,000. אנשים המגיעים למעמד של ניהול מטעים, יכולים להגיע למשכורת של 10,000 ומעלה, כשהדבר תלוי בשנות הוותק. אנשים שמגיעים לתפקיד של ניהול רפת, מגיעים לשכר מכובד של 20,000.
 
ישראל או חו"ל-  סטודנטים לומדים לרוב את מקצוע החקלאות כאן בארץ, כאשר חלק מהבוגרים עובדים בחו"ל בפרויקטים ישראליים בעזרה טכנית, שיתוף פעולה ומחקר. הבוגרים האחרים שבוחרים לעבוד בתחום, משתלבים, כפי שנאמר, בקיבוצים, מושבים, מוסדות לימוד, חברות חקלאיות טכנולוגיות שונות ועוד.

אשמח שיחזרו אלי עם פרטים בנוגע ללימודי חקלאות
שם
טלפון
אימייל
עיר
מאשר את התקנון וקבלת חומר פרסומי
שלח
או התקשרו למוקד ייעוץ בכל שאלה ונשמח לעזור

072-330-1000
כל הזכויות שמורות לאתר הסטודנט © 2019