לראשונה בישראל מנוע חיפוש לימודים המאפשר לכם לדעת מה חושבים סטודנטים ובוגרים על התארים המעניינים אתכם
עמוד הבית > לימודי הנדסת איכות תואר ראשון

לימודי הנדסת איכות תואר ראשון

62 ביקורות של סטודנטים ובוגרים 5 מסלולי לימוד


מסלולים בתחום לימודי הנדסת איכות

ציון משוקלל: מה זה?
9.1
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של בוגר - רחלי 30/06/2012

"למה בחרתי: מעניין, פרקטי, במקום שנעים ללמוד בו
הציפיות: אחרי שנה קשה במחלקה לרוקחות באוניברסיטה העברית, מצאתי את המקום השקט שלי במכללה להנדסה - תואר דומה אם לא יותר נחשק, והכי חשוב מבחינתי, יש עם מי לדבר, אני לא רק מספר במערכת.
רמת לימודים: המתרגלים דוקטורים בחלקם ומעבירים את החומר בצורה מובנת וברמה המכינה למבחן כמו שצריך. שיעורי עזר ותרגולים נוספים ניתנים בעת הצורך, שיעורי חזרה למבחן וכו'. כמות הסטודנטים בהרצאות -משתנה, הרצאות עיוניות נערכות לכל החוג באודיטוריום (גם כאן לא מדובר במעל 100
טיפ כללי: לבלות כמו שצריך בקיץ ולהגיע - ילמדו אתכם הכל ומההתחלה."

המכללה האקדמית תל חי
לימודי מדעי המזון תואר ראשון  מכללת תל חי
22 ביקורות סטודנטים 4 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
8.5
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של בוגר - שני נ. 19/04/2013

"למה בחרתי: במקרה.. בעיקרון רציתי ללמוד מדעי התזונה ולא התקבלתי לכן הציעו לי ללמוד תזונה דרך מסלול משולב שיש בחוג מדעי המזון ולאחר שנה פרשתי מתזונה והחלטתי להשאר רק במזון בגלל עומס לימודי
הציפיות: לא היו לי ציפיות מהחוג מאחר ולא ידעתי עליו אפילו לפני שנכנסתי אליו. אך החוג עדיין חדש יחסית במוסד (רק מחזור שני שלו) הוא כרגע לא מקצועי ולא מאורגן מספיק
רמת לימודים: המחזור שלי יחסית מצומצם לכן כמות הסודנטים בהרצאות מאוד קטנה. כמעט ואין תרגולים בקורסים המיועדים רק למזון אך בקורסי המבוא יש תרגולים ברמה מספקת.
טיפ כללי: לנסות ליצור קשרים עם סטודנטים מהשנה הקודמת. הם בהחלט יכולים להיות לך כעזר"

הטכניון
לימודי הנדסת הסביבה תואר ראשון  הטכניון
9 ביקורות סטודנטים 1 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
9.1
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של בוגר - שרון ט. 27/12/2011

"למה בחרתי: מאחר ומעניין אותי הנושא,אני רוצה לעבוד בתחום הטיפול במים וזה התחום שמשלב גם טיפול במים וגם כימיה של הסביבה. רציתי ללמוד כימיה והנדסת סביבה משלבת את שני הנושאים.
הציפיות: אני חושבת שזה מסלול נהדר כי יש אפשרות ללמוד כימיה בצורה מעמיקה ללא צורך ללמוד בפקולטה לכימיה (אין עבודה בתום התואר) או הנדסה כימית (לא רציתי לעבוד במפעל כימי) לכן המסלול ענה על הציפיות שלי,אני חושבת שזה אחד התחומים החשובים ולאו דוקא מפותחים בישראל.
רמת לימודים: תלוי קורס,אך בדרך כלל רמת המתרגלים גבוהה מאוד.
טיפ כללי: להגיע מוכנים ללמוד קשה, להשקיע מהזמן החופשי ולנסות לעבוד כמה שפחות במהלך התואר (אם רוצים לסיים את התואר ב4 שנים)"

לא קיימות ביקורות על התואר. סיימת את המסלול? לומד בו כרגע - ספר לנו וזכה באייפד 2

תוכנית הלימודים היא ארבע-שנתית. הלימודים מתוכננים להקנות ידע והבנה בנושאים הנדסיים המשלבים תכנון, אבטחת ובקרת איכות לתהליכים ביולוגיים שיענו על דרישות הלקוח. בלימודים מושם דגש על תהליכי טיפול, עיבוד, מיצוי והפקה של חומרים ביולוגיים תוך שילוב עקרונות הנדסת איכות בכל הרמות של הייצור והשירות. כבר..

לא קיימות ביקורות על התואר. סיימת את המסלול? לומד בו כרגע - ספר לנו וזכה באייפד 2

הנדסת איכות ואמינות עוסקת ביישום גישות ועקרונות הנדסיים בתכנון מערכות ומתקנים ובליווי ושיפור תהליכים המיועדים לייצר מוצרים או שירותים. מטרתה להקנות ללקוח ולקהילה אמון במוצרים ובשירותים. הנדסת האיכות מעורבת כבר בשלב תכנון המוצר והיא משלבת ידע מתחומי האלקטרוניקה, הציוד מכני, החומרים, התוכנה ומתחום..

לימודי הנדסת איכות

במרבית המדינות המערביות מקובל לספק אחריות באורך משתנה (החל מ14 ימים וכלה באחריות בלתי מוגבלת, כאשר אורך האחריות הממוצע הוא כשנה) לרוב מוצרי הצריכה, החל מטלפונים ניידים וכלה במכוניות. כמו כן, החוק בכל המדינות המערביות (אם כי במידה רבה של שונות) מטיל אחריות לא מבוטלת על היצרן בגין נזקים לנפש ולרכוש שנגרמו כתוצאה מפגמי ייצור או הדרכה במוצריו. כל אלה הופכים את איכות המוצרים משאיפה גרידה להכרח כלכלי, שכן כל מוצר פגום, מלבד הפגיעה בשמה הטוב של החברה המייצרת והמשווקת, יגרור הפסדים כלכליים ישירים בצורת ההכרח לפצות את הצרכן המאוכזב. בכדי לענות על הצורך הזה באבטחת איכות, מוסדות אקדמיים שונים בארץ ובעולם הקימו ב40 השנים אחרונות מסלולי לימודים "תואר ראשון הנדסת איכות".
תואר ראשון הנדסת איכות- רקע?
מדובר בראש ובראשונה בתואר הנדסי, על כל המשתמע מכך: לימודים בני 4 שנים, אפשרויות תעסוקה מייד עם סיום הלימודים ואף במהלכם, ושכר גבוהה בדרך כלל לבוגרים. מטרתו של תואר ראשון הנדסת איכות, כפי שודאי ניחשתם, הוא לייצר מהנדסי איכות: מומחים להקטנת הפגמים (הבלתי נמנעים) בכל תהליך ייצור, וכן פיתוח שיטות שונות לאיתור והשמדת המוצרים הפגומים.
תואר ראשון הנדסת איכות- למי הוא מתאים?
כפי שכבר הזכרנו, מדובר בתואר הנדסי, ולכן תואר ראשון הנדסת איכות יתאים במיוחד לבעלי חשיבה טכנית ובעיקר פרקטית. ככל עבודה הנדסית, מהנדס איכות חייב להיות בעל גישה יצירתית לפתרון בעיות בלתי צפויות ונכונות מתמדת ללמוד, שכן השינויים המהירים בתחומים אלה מחייבים את מהנדס האיכות להשאר מעודכן בנעשה בתחום עבודתו. למעשה תואר ראשון הנדסת איכות מבטיח במידה רבה של נאמנות תעסוקה עם סיום הלימודים, אך מקוצר הזמן לא יספיק ללמדכם את כל מה שצריך לדעת על תחום העיסוק בו תבחרו, ולכן חלק נכבד מהמשך ההתמקצעות תלוי בעיסוק אחרי התואר.
תואר ראשון הנדסת איכות- מה בו?
דרישת הקבלה ללימודי תואר ראשון הנדסת איכות תלויה במוסד הלימודי (אוניברסיטה, מכללה וכו'). בדרך כלל מדובר בשילוב של ממוצע בגרויות משוכלל (שימו לב: דרך חישוב הממוצע משתנה ממוסד לימודים אחד למשנהו, לכן חשוב לחשב את ממוצע הבגרויות על ידי המחשבונים האינטרנטיים שמציעים מוסדות הלימודים השונים) עם ציון הבחינה הפסיכומטרית.
עלות הלימודים באוניברסיטאות ובמכללות האוניברסיטאיות עומדת על כ9300 שקלים (למעשה קרוב יותר ל10000 אם נכלול את מגוון תשלומי הרווחה ותשלומים נוספים שיש לשלם). מדובר כאמור בתואר ראשון הנדסי, ולכן משכו 4 שנים במקום 3. במהלך התואר לומדים קורסים בסיסיים במתמטיקה, פיזיקה, שיטות מדידה והסתברות (שנה ראשונה), קורסים בעלי התמחות צרה יותר כמו כלכלת איכות, אבטחת איכות (שנה שניה ושלישית), ומתנסים בעבודה במסגרת פרוייקט סיום (שנה רביעית).
תואר ראשון הנדסת איכות- מה הלאה?
לאחר סיום הלימודים (ולעיתים אף במהלך השנים המתקדמות ללימודים) עומדות בפני הבוגרים מגוון אפשרויות תעסוקה בתעשייה למיניה. המעוניינים בלימודי המשך יכולים להתקבל ללימודי תואר שני (ולאחר מכן תואר שלישי ופוסט דוק) בפקולטות להנדסה במגוון האוניברסיטאות בארץ (ובעולם).

אשמח שיחזרו אלי עם פרטים בנוגע ללימודי הנדסת איכות
שם
טלפון
אימייל
עיר
מאשר את התקנון וקבלת חומר פרסומי
שלח
או התקשרו למוקד ייעוץ בכל שאלה ונשמח לעזור

072-330-1000
כל הזכויות שמורות לאתר הסטודנט © 2019