לראשונה בישראל מנוע חיפוש לימודים המאפשר לכם לדעת מה חושבים סטודנטים ובוגרים על התארים המעניינים אתכם
עמוד הבית > לימודי משאבי אנוש תואר ראשון

לימודי משאבי אנוש תואר ראשון

137 ביקורות של סטודנטים ובוגרים 8 מסלולי לימודמסלולים בתחום לימודי משאבי אנוש

המכללה האקדמית עמק יזרעאל
לימודי שרותי אנוש תואר ראשון  מכללת עמק יזרעאל
24 ביקורות סטודנטים 21 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
9.3
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
8
מתוך ביקורת של בוגר - שמוליק ג. 26/01/2015

"למה בחרתי: מתאים לכישורי עבודה שלי ולסוג העבודה שאני מחפש
הציפיות: חסרה הכשרה למעשה
רמת לימודים: מתרגלים חלשים
טיפ כללי: להיות שלמים עם הבחירה אחרת המסלול קשה כי אין מאחוריו אידיאליה"

המכללה האקדמית ספיר
לימודי ניהול משאבי אנוש תואר ראשון  מכללת ספיר
28 ביקורות סטודנטים 3 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
9.2
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של בוגר - תמי מ. 19/03/2016

"למה בחרתי: הכי מדבר אלי
הציפיות: כן. מעניין מאוד ולא קשה מדי מבחינת הלימודים עצמם..
רמת לימודים: יש תחושה שרוצים לעזור לך ושתצליח
טיפ כללי: אחלה מקום ללמוד בו אם אתה גר קרוב או שיש לך אוטו..."

אוניברסיטת חיפה
לימודי שירותי אנוש תואר ראשון  אוניברסיטת חיפה
13 ביקורות סטודנטים 8 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
8.8
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
8
מתוך ביקורת של בוגר - שיר מ. 28/01/2015

"למה בחרתי: המסלול הוא תואר משולב של שירותי אנוש וייעוץ והתפתחות האדם. בחרתי בשירותי אנוש כי הוא תואר מאוד פרקטי, וניתן למצוא עבודה כבר בזמן התואר הראשון. שירותי אנוש הפך לנושא די פופולרי בשנים האחרונות. בחרתי בייעוץ כי זה סוג של פסיכולוגיה חינוכית, לדעתי תואר חשוב למי שרוצה לעבוד עם ילדים, או לעבוד מול אנשים בכלל. יש בו הרבה תחומים מפסיכולוגיה (כמעט רוב התואר).
הציפיות: שירותי אנוש פרקטי, אבל ייעוץ הרבה יותר מעניין ומושך.
רמת לימודים: הרמה בסדר. מרבית המתרגלים מנוסים ויודעים ללמד. בגלל בעיות תקציב יש די הרבה סטודנטים בתרגולים- וחבל!!!
טיפ כללי: אם אתם רואים את עצמכם בעבודה מול אנשים ונמשכים לתחומי הפסיכולוגיה השונים- לכו על זה!"

המכללה האקדמית תל חי
לימודי שירותי אנוש תואר ראשון  מכללת תל חי
11 ביקורות סטודנטים 1 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
8.5
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
8
מתוך ביקורת של בוגר - שני ג. 13/02/2013

"למה בחרתי: מסלול שמתחבר לעבודתי היום ומאפשר תנאי קידום , בסיס ללימודי המשך שרציתי
הציפיות: לא קיבלתי מענה לציפיות, קיים פער גדול בין שיווק המקצוע לפני שמתחילים לבין הלימוד בפועל, מקצוע מאוד לא ממוקד ומפוזר.
רמת לימודים: הרבה מאוד מהשיעורים מלאים ומעיקים ולכן כמות הסטודנטים המגיעים לשיעורים אלו היא קטנה יחסים למספר הרשומים בקורס.
טיפ כללי: רק במידה והם רואים את הלימודים של חוג זה כמיועדים לבסיס בלבד כדי להמשיך לתחום אחר אז שילכו על זה. במידה והתכנון הוא לשם לימוד החוג עצמו בלבד שיבדקו אופציות אחרות שבאמת יקנה להם משהו לעתיד."

ציון משוקלל: מה זה?
9.1
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של סטודנט - שני ל. 03/06/2015

"למה בחרתי: עניין אותי פסיכולוגיה אבל ידעתי שאני רוצה משהו במשאבי אנוש ולא תואר שני בפסיכולוגיה.
הציפיות: אני מעוד נהנית ממשאבי אנוש ומפסיכולוגיה מסויולוגיה ממש פחות.
רמת לימודים: יש הרבה שיעורי עזר אבל רמת המתרגלים לא משהו בכלל..
טיפ כללי: לראות מה הם רוים לעשות אם התואר כי פסיכולוגיה תואר שני זה קשה ורק ספורים האנשים שמתקבלים.."

המכללה האקדמית כנרת
לימודי משאבי אנוש תואר ראשון  מכללת כנרת
8 ביקורות סטודנטים 0 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
8.7
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
8
מתוך ביקורת של סטודנט - שירן א. 01/10/2014

"למה בחרתי: חיפשתי מסלול שישולב עם העבודה שלי - מסלול עובדים - לומדים פעם אחת בשבוע - וזה התאים לי בול , מה שנשאר היה לחפש את המקצוע שהכי קרוב לי אז בחרתי את השילוב של משאבי אנוש וניהול וארגון .
הציפיות: חשבתי שיהיה יותר קשה ממה שהיה נדמה לי בהתחלה. כמו כן יש הרגשה שכשיש דברים שלא מסתדרים לא תמיד יש למי לפנות ותמיד מעבירים אותך ממחלקה אחת לשנייה. דבר נוסף רוב הקורסים לא כל כך קשורים לתואר עצמו - דבר שאיכזב אותי .
רמת לימודים: זה אחד הדברים שאיכזבו אותי , אין תירגולים, לומדים ונבחנים ככה אני קוראת לזה, או למשל המכללה לא מתאימה את עצמה לעידן החדש בו סטודנטים מגיעים עם מחשבים ניידים ובכיתה אחת יש שני תקעים בקושי או שאחד מהם מקולקל , חבל מאוד שאת הכיתות החדשות בסיפרייה החדשה הם שו
טיפ כללי: מי שעובד ורוצה מאוד בכל זאת ללמוד ולא להפסיד את העבודה זה מסלול מצויין מסלול עובדים!"

המכללה האקדמית גליל מערבי
לימודי משאבי אנוש תואר ראשון  מכללת גליל מערבי
5 ביקורות סטודנטים 1 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
9.4
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של בוגר - שירה ו. 27/12/2011

"למה בחרתי: אני לומדת סוציולוגיה חטיבה ראשונה ומשאבי אנוש חטיבה שנייה. יותר התעניינתי במשאבי אנוש.וגם לא היה צריך פסיכומטרי
הציפיות: ההתמקדות היא יותר בסוציולוגיה כי זה חטיבה ראשונה. ועם הזמן אני מרגישה שאני הולכת יותר בכיוון של הוראה. בכל מקרה, אני מתכוונת ללמוד תואר שני
רמת לימודים: רמת המתרגלים היא סבירה.יש מתרגלים שאי אפשר ללמוד איתם
טיפ כללי: בכללי, תלכו ללמוד! בתקופות הלחץ, המבחנים והעבודות התואר נראה כמו סיוט שלא נגמר אבל אחרי שמסתכלים לאחור הכל מתמגד. כי ההשקעה משתלמת. ולא מרגישים שזה היה כל כך קשה."

אוניברסיטת בר אילן
לימודי משאבי אנוש תואר ראשון  אוניברסיטת בר אילן
3 ביקורות סטודנטים 0 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
9.4
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של סטודנט - תומר ע. 17/12/2011

"למה בחרתי: בחרתי את המסלול ראשית בגלל נוחות מכוון שנאי אדם עוד ולא רציתי לאבד את המשרה ושניתי כי התוא הזה מענין אותי מאוד מכוון שזהו חומר שמדבר אלי בחיים עצמם ניהול אירגוני ומשאבי אנוש לדעתי זה דברים שלא משנה הכין אנו חווים אותם כל יום ומישמים
הציפיות: המסלול שבחרתי אכן ענה בצורה מלאה ואפילו יותר על ציפיותי בנוסף גם עזר לי לדעת מה ארצה לללמוד בתואר השני ומאוד קידם אותי בעבודה בזכות הידע שרכשרתי
רמת לימודים: הרמה יחסית גבוה אבל חסר קצת תגבורים
טיפ כללי: אם אתה אדם שאוהב ויודע שיש לך אינטראקציה טובה עם אנשים ואתה אוהב לדואג לפרט אז זה התאור המתאים תאור בניהול ארגוני ומשאבי אנוש תואר מעינן גורם לך לראות את הארגון בו אתה עובד או עבדת באופן שונה לחלוטין . בנוסף אתה לומד איך לבצע ראירגון לחברות ובכלל בחיים זה תואר שלא רק עוזר לך להתקדם בעבודה זה גם מקדם את עצמך בחיים ."

לימודי משאבי אנוש

משאבי אנוש או במילים אחרות כח אדם, באים ללמוד כיצד לעבוד עם ההון האנושי הקיים. לכל ארגון יש משאבים מסוימים שמניעים אותו כמו מנוע של מכונית, כאשר הם מאפשרים לו להגיע לתוצאות הרצויות. המשאב העיקרי מבין כל המשאבים, הוא לא אחר מאשר המשאב האנושי, שבלעדיו ארגונים לא יכולים להתקיים.
יישום התיאוריות של משאבי אנוש יכול לשאוף להביא להתייחסות מתאימה לכוח האדם בארגון בכדי להפיק את התועלת המרבית מכלל העובדים. כדי להפיק תועלת ממשאבי אנוש יש לנהלם בצורה הכי טובה מהרגע שגייסו אותם דרך תהליך הכשרתם ושיבוצם בתפקידם, וכמובן בתגמול הראוי. התחום של פיתוח וניהול משאבי אנוש משגשג כיום, כאשר מדובר באחד התחומים הנפוצים בעולם.
 
רקע החוג
 
לימודי משאבי אנוש נמשכים שלוש שנים, כשבסיומן מקבלים הבוגרים תעודת סיום BA.
הלימודים הנ"ל שואפים להקנות ידע ומיומנויות פרקטיות בניהול אנשים, בניהול צוותים ובניהול שינויים. תכנית הלימודים משלבת בין ידע תיאורטי לבין התנסות מעשית. החוג מתעסק עם נושאים עדכניים בתחום ה-HCM (Human Capital Management) כפי שבאים לידי ביטוי בארגונים בעולם המודרני.
החוג מכשיר את הסטודנטים לעבוד עם אנשים, כיצד לנהל אותם, איך עורכים ריאיון, פיתוח עובדים, הערכת עובדים ועוד הרבה נושאים נוספים. בסופו של דבר, הסטודנטים שמסיימים ללמוד, יוצאים עם כלים רבים ביד על מנת שאלה יוכלו לעזור להם בזמן העבודה.
 
האם זה מתאים לי ?
 
מדובר בתחום שמותאם לאנשים בעלי יכולות חברתיות, יכולת הנעת אנשים וצוותים, יוזמה אישית, תכונות מנהיגותיות, קבלת החלטות ועוד. הדגש במקצוע כמו משאבי אנוש,הרי הוא ההון האנושי, כלומר עבודה עם סוגים שונים של אנשים. בנוסף לכך, משאבי אנוש הוא תחום שבו צריך לדעת כיצד לראיין מועמדים וללוות אותם עד כניסתם לתפקיד.
 
היתרונות של לימודי משאבי אנוש
 
לכל מי שדואג לגבי עניין העבודה, הוא יכול להיות רגוע. יש קשת רחבה של מגוון עבודות בתחום. כלומר, ברגע שתצאו לעולם שבחוץ, לא יהיה לכם משעמם מבחינה של למצוא עבודה. לא קיים ארגון כיום שלא מכיל בתוכו משאבי אנוש, בזמן שהתחום מחולק לתתי תחומים. למשל, יש אנשים שעובדים בייעוץ ארגוני, ניהול, פיתוח הדרכה ועוד.
תחום כמו לימודי משאבי אנוש הוא תחום שגם מלמד לחיים עצמם. כלומר, בלימודים הללו לומדים על כל מה שקשור ליחסי אנוש, עבודה עם אנשים, יחסים חברתיים ועוד. תוכלו לנצל כלים אלו הן על מנת להתקדם בעבודה והן לדעת איך להסתדר עם אנשים באופן כללי.
 
החסרונות של לימודי משאבי אנוש
 
כל מי שמסיים את הלימודים הנ"ל, צריך קודם להתחיל בחברת השמה במקום להתחיל בחברה אחרת. מדובר במהלך שמעכב את האנשים בדרך לתפקיד שבו הם חפצים. בדרך-כלל רוב האנשים עוברים את התהליך הזה.
מדובר בתחום שלא מכניס הרבה כסף, כאשר לא כל אחד מגיע לעמדות המפתח, שם הוא יכול לקבל תלוש משכורת מספק. משאבי אנוש הוא אחד המקצועות שמבחינת שכר, הוא לא עולה על הציפיות של אנשים, אשר שואפים לעבוד בתחום ברגע שהם מתחילים בלימודי התואר.
 
מה לומדים שם?
 
במהלך תקופת הלימודים יש לא מעט קורסים בנושא של משאבי אנוש. הנה כמה מהקורסים שמחכים לכם: מבוא לניהול משאבי אנוש, שינוי ופיתוח ארגוני, ניהול קריירות, תהליכים קבוצתיים בארגון, ניהול צוות, דיני עבודה, דיני ביטוח לאומי, ניהול הדרכה, מיון עובדים, תורת הראיון, הערכת ומדידת עובדים, הדרכה ופיתוח עובדים, שימושי מחשב, מנהיגות בארגון, תרבות ארגונית, סגנונות ניהול, דילמות חברתיות בניהול ועוד.
 
איך מתקדמים ללימודים מתקדמים?
 
סיימתם את התואר וכבר התחלתם לחשוב לגבי תואר שני. ובכן, בוגרי תואר ראשון במשאבי אנוש יכולים ללמוד תחומים רלוונטיים אליהם כגון: ניהול משאבי אנוש, ייעוץ ארגוני, ייעוץ אינטגרטיבי ועוד. יש לבוגרים אפשרות גם לקחת מקצועות מקבלים כמו: כלכלה או מנהל עסקים. בחירת של אחד מהתחומים הנ"ל תבוא מצידם של הסטודנטים על מנת להעמיק את הידע שלהם בכל הקשור לעולם העסקים.
 
נשלב חוגים ונצליח
 
ניתן ללמוד משאבי אנוש במוסדות האקדמיים השונים בארץ כתחום נפרד, כאשר קיימת האופציה לסטודנטים לקחת את התחום הנ"ל במסלול דו חוגי. אפשר לשלבלימודי  משאבי אנוש יחד עם סוציולוגיה, בזמן שהסטודנטים לומדים גם איך לנהל אנשים ולעבוד עימם ובנוסף לכך, לומדים על החברה והתרבויות השונות, דבר שיכול לתת להם כלים לשיפור היחסים החברתיים בעבודה. שילוב נוסף הוא עם ניהול או מנהל עסקים. הסטודנטים יבחרו באחד משני התחומים הללו מהסיבות הבאות: לקבל ידע מעמיק על מבנה הארגון וכל מה שקשור אליו, קבלת כלים במטרה לדעת על ניהול של אנשים.
 
סיימתי עם התואר, מה עכשיו?
 
זהו, שלוש שנים של עבודות, מבחנים ושיעורי בית עברו להן והגיע הזמן לדבר האמיתי. בואו נעשה קצת סדר מבחינת העבודות האפשרויות בתום הלימודים: מנהל/ת משאבי אנוש, רכז/ת משאבי אנוש, גיוס כח אדם, הדרכה, ייעוץ או פיתוח ארגוני.
 
שכר- בוגרי משאבי אנוש מתחילים ממשכורת שנעה סביב ה-6,000, כאשר אנשי גיוס והדרכה מקבלים משכורת סביב ה-7,000 ומעלה. משכורת של רכזים יכולה לנוע בין 9,000 ל-10,000 ואף עולה עם הזמן. מנהלי משאבי אנוש רואים כבר במשכורת 15,000 פלוס, כאשר סמנכ"לים מקבלים סכום מכובד של 30,000. מנכ"לים גם מקבלים סכום מכובד שמוערך ב-40,000 וכמובן הוא יכול לעלות עם הוותק.
 
ישראל או חו"ל- כפי שכבר ראינו, מדובר בתחום שקיים בכל ארגון, כלומר גם בחו"ל הדבר דומה. לא חסרות משרות בתחום בארצות אחרות, בזמן שיש אנשים שמנסים גם להתקבל לעבודות המוצעות לישראלים. מבחינת נושא הלימודים, הרי שבאוניברסיטאות ובקולג'ים יש לישראלים המעוניינים ללמוד בחו"ל את האופציה ללמוד מנהל עסקים, כאשר בתוך תחום זה ניתן למצוא קורסים שמתעסקים עם משאבי אנוש.

אשמח שיחזרו אלי עם פרטים בנוגע ללימודי משאבי אנוש
שם
טלפון
אימייל
עיר
מאשר את התקנון וקבלת חומר פרסומי
שלח
או התקשרו למוקד ייעוץ בכל שאלה ונשמח לעזור

072-330-1000
כל הזכויות שמורות לאתר הסטודנט © 2019