לראשונה בישראל מנוע חיפוש לימודים המאפשר לכם לדעת מה חושבים סטודנטים ובוגרים על התארים המעניינים אתכם
עמוד הבית > לימודי מדעי המחשב תואר שני

לימודי מדעי המחשב תואר שני

9 ביקורות של סטודנטים ובוגרים 11 מסלולי לימוד
מסלולים בתחום לימודי מדעי המחשב

אוניברסיטת תל אביב
מדעי המחשב תואר שני  אוניברסיטת תל אביב
0 ביקורות סטודנטים 2 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
9.4
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
10
מתוך ביקורת של בוגר - ערן ב. 07/09/2011

"למה בחרתי: אוהבת את תחום מדעי המחשב
הציפיות: מאוד נהנתי מהתואר וכיום אני עוסקת במקצוע
רמת לימודים: היה מאוד מעניין ותרם לא מעט למקצוע
טיפ כללי: לבדוק טוב אם באמת אוהבים תכנות ולהבין שהרבה מהעבודה זאת עבודה סיזיפית"

הטכניון
מדעי המחשב תואר שני  הטכניון
1 ביקורות סטודנטים 0 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
9.2
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
10
מתוך ביקורת של סטודנט - יורי מ. 02/08/2011

""

האוניברסיטה העברית
מדעי המחשב תואר שני  האוניברסיטה העברית
1 ביקורות סטודנטים 0 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
9.1
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של סטודנט - גיא ע. 18/08/2011

""

האוניברסיטה הפתוחה
מדעי המחשב תואר שני  האוניברסיטה הפתוחה
1 ביקורות סטודנטים 0 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
8.5
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של סטודנט - מירי ק. 26/12/2011

""

המרכז הבינתחומי
מדעי המחשב תואר שני  המרכז הבינתחומי
1 ביקורות סטודנטים 0 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
9.3
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של סטודנט - טל ר. 29/08/2011

"למה בחרתי: חיפשתי תואר שני במדעי המחשב שישתלב בנוחות עם עבודה במשרה מלאה. קיבלתי את הרושם שבמרכז הבינתחומי משתדלים להתחשב בכך.
הציפיות: מצד אחד מאוד נוח לשלב עם עבודה במשרה מלאה. מצד שני ישנה תחושה של עוד "תואר ראשון". חלק מהקורסים לא עומדים ברמה של תואר שני מבחינת החומר הנלמד, העניין ואיכות ההוראה
רמת לימודים: רמת מתרגלים טובה. מספר סטודנטים סביר.
טיפ כללי: לגשת לבחינת ההכשר בתחילת התואר כשכל הידע עדיין טרי. זה לא עולה כסף וכדאי לעשות זאת בשלב מוקדם גם אם מתכננים לעשות פרוייקט גמר."

אוניברסיטת בן גוריון
מדעי המחשב תואר שני  אוניברסיטת בן גוריון
1 ביקורות סטודנטים 0 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
9.1
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
10
מתוך ביקורת של סטודנט - מירב ב. 23/06/2011

"למה בחרתי: למדתי מחשבים בבית הספר ואהבתי את התחום
הציפיות: ידעתי לקראת מה אני הולכת ושאלתי הרבה אנשים על המסלול. בסופו של דבר נרשמתי רק אחרי שהבנתי מה לומדים ולכן זה ענה על הציפיות שלי.
רמת לימודים: קורסים ברמה גבוהה מאוד! מתרגלים ומרצים לרוב נבחרים בפינצטה. גם כשיש המון סטודנטים בכיתה ניתן ללמוד בכיף.
טיפ כללי: תנסו להבין מה זה לתכנת. ואם אתם אוהבים את זה לכו על זה. לא צריך ידע קודם, אבל הרבה נושרים בשנה ראשונה כי לא אוהבים את התחום וחבל.. מי שבא רק כי זה כסף טוב אבל לא אוהב את התחום כנראה לא יצליח.. בהצלחה!"

המכללה האקדמית תל אביב יפו
מדעי המחשב תואר שני  האקדמית תל אביב יפו
1 ביקורות סטודנטים 0 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
8.8
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
8
מתוך ביקורת של סטודנט - ורוניקה ב. 12/02/2013

"למה בחרתי: הגעתי מתחום ביוטכנולוגיה ועברתי לביואינפורמטיקה כי החלפתי עבודה רטובה בעבודה יבשה במעבדה
הציפיות: ידעתי למה לצפות לכן לא היו יותר מידי הפתעות, אבל המסלול הוא קשה הרבה יותר ממה שחשבתי שיהיה בהתחלה. יש הרבה מטלות שלא קיימות בתארים שניים אחרים שבדקתי
רמת לימודים: חסר תירגולים
טיפ כללי: לבדוק כמה החוש הטכני חזק אחרת התחום הוא מאוד קשה למי שאין חוש טכני."

מכון ויצמן למדע
מתמטיקה ומדעי המחשב תואר שני  מכון ויצמן למדע
1 ביקורות סטודנטים 0 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
9.3
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
10
מתוך ביקורת של סטודנט - שירה ג. 28/02/2013

""

לא קיימות ביקורות על התואר. סיימת את המסלול? לומד בו כרגע - ספר לנו וזכה באייפד 2

התכנית לתואר מוסמך במדעי המחשב (M.Sc. in Computer Science) היא תכנית לימודים עם דגש מעשי וללא תזה. התכנית מיועדת למועמדים בעלי תואר בוגר במדעי המחשב, או בתחום מדעי או הנדסי הקרוב למדעי המחשב, המעוניינים להעמיק את הכשרתם ולהרחיב את השכלתם במדעי המחשב. התכנית נותנת מענה לצורך הגובר של תעשיות..

לא קיימות ביקורות על התואר. סיימת את המסלול? לומד בו כרגע - ספר לנו וזכה באייפד 2

מבנה ומטרת הלימודים החוג למדעי המחשב מקיים לימודים לתואר שני M.Sc במדעי המחשב בשני מסלולים: * מסלול א' - עם כתיבת עבודת גמר מחקרית (תזה). * מסלול ב' - מסלול ללא תיזה. המסלול עם כתיבת תיזה הוא מסלול מחקרי ומיועד לתלמידים השואפים להתפתח בכיוון של מחקר אקדמי. תלמידים אלו יוכלו להמשיך אח'כ..

לא קיימות ביקורות על התואר. סיימת את המסלול? לומד בו כרגע - ספר לנו וזכה באייפד 2

פריצות דרך מדעיות ומהפכות טכנולוגיות בתחום מדעי החיים והרפואה האיצו את היכולות לאסוף מידע ביולוגי, החל מריצוף גנומים שלמים, דרך מעקב אחרי פעולת המוח האנושי, וכלה במציאת המבנה המרחבי של חלבונים. ברור היום, שהפקת תובנות ביולוגיות ורפואיות ממאגרי מידע אלו מחייבות שיתוף פעולה הדוק של שיטות וכלים..

מדריכים ומאמרים בנושא

מחלקה בפוקוס - תואר ראשון במדעי המחשב בטכניון
מחלקה בפוקוס - תואר ראשון במדעי המחשב בטכניון

השבוע אנו שמים בזרקור את המסלול: תואר ראשון במדעי המחשב - בטכניון מה לא נאמר על הטכניון ועוד יותר על הפקולטה למדעי המחשב בטכניון. זו אחת הפקולטות הגדולות בטכניון ובכלל במוסדות אקדמיים בארץ. בוגריה נחשבים למובחרים ביותר ונחטפים על ידי מעסיקים מכל הסוגים, בארץ ובעולם. הלימודים קשים ומאתגרים מאוד, נדרשת מתמטיקה ברמה גבוהה וכל זה עטוף בלחץ לא מבוטל במהלך 3 עד 4 שנים. אבל אין כמו להיות בוגר..

לימודי מדעי המחשב


עם התפתחות הטכנולוגיה והידע העולם דורש אנשים בעלי מומחיות רבה במגוון נושאים ותחומים. תואר שני במדעי המחשב הינו תחום לימודים מאוד מחקרי אך אשר משלב בו גם לימודים עיוניים, מעשיים ומחקר. עקב זאת, תוכנית הלימודים הינה מאוד רחבה ומקיפה וכך היא גם משיקה לתחומים מגוונים ואחרים. לימודי תואר שני במדעי מחשב אפשריים במספר מסלולים בשילוב עם מתמטיקה, סטטיסטיקה ועוד.
 
רקע החוג
בשנות בועת ההייטק אם ידעת תכנות HTML  או שפת JAVA יכולת להתקבל לחברות סטארטאפ ולהשתכר משכורות מאוד מכובדות אך עם הזמן השתנו הדרישות והיום היתרון הוא רק לבעלי תארים מתקדמים במדעי המחשב ולאלו המתמחים בנוסף לניסיונם.
 
לימודי תואר שני במדעי המחשב מקנים לסטודנטים ידע תיאורטי עדכני ומאוד מקיף, מושגים וכן כלים מקצועיים בתחומי מדעי המחשב כאשר במהלך הלימודים מתמחים התלמידים במגוון מחקרים תוך השתתפות בסדנאות מעשיות באלגוריתמים, יישומים ומערכות שונות.
 
האם זה מתאים לי?
תואר שני במדעי המחשב מתאים במיוחד עבור בוגרי תואר ראשון במדעי המחשב ובוגרים בתחומים קרובים אשר מעוניינים להרחיב את הידע שלהם במדעי המחשב, מעוניינים בקידום מקצועי או חושקים בפיתוח קריירה מחקרית באקדמיה. מדובר בלימודים מאוד קשים ותובעניים ומי שבאמת רואה עצמו יושב על התחת ולומד שעות על גבי שעות, עורך מחקרים, כותב אלגוריתמים ובעל מחוייבות גבוהה יכול להצליח שכן זה נחשב לאחד מתחומי הלימודים הקשים ביותר באקדמיה.
 
יתרונות וחסרונות
יתרונות לימודי תואר שני במדעי המחשב הם כי מדובר בתחום מאוד נחשק במשק ולכן בוגריו יוכלו להשתלב בקלות במגוון של עבודות במשק בין אם בחברות סטארטאפ מתחילות או חברות גדולות ומבוססות בארץ ובעולם כמו מייקרוסופט, גוגל, HP ועוד. בנוסף, השכר הינו מהגבוהים במשק ואשר יכול רק לעלות עם הוותק וכמות הפרוייקטים או חשיבותם, ישנם תנאים סוציאליים ותנאי עבודה מעולים כמו רכב ופלאפון צמודים, עבודה במקומות עם מסעדות פרטיות של החברות, משחקיות שונות ועוד תמריצים מצויינים לעובדים בתחום זה.
 
החיסרון העיקרי הוא כמובן העבודה הקשה והמאומצת בתחום וכי תנאי הקבלה לתחום גבוהים מאוד ומדובר בלימודים מאוד קשים אשר לא כולם צולחים. ההשקעה חייבת להיות מרובה והבוגרים יוכלו לזכות לעבודה רבה וקשה גם במשק אשר תדרוש מהם שעות רבות של עבודה לעיתים גם מהבית או לאחר שעות העבודה המקובלות.
 
מה לומדים בתחום?
תואר שני במדעי המחשב אורך בדר"כ כשנתיים ואפשרי במסלול מחקרי עם תזה ומסלול אשר אינו מחקרי. ישנם מספר של מסלולים אפשריים ללימודים בתחום וביניהם תואר שני במדעי המחשב, מחשבים, מתמטיקה ומדעי המחשב, סטטיסטיקה ומדעי המחשב ועוד.
 
ומה באשר לתחומי הלימוד והקורסים הנלמדים? ניתן למצוא מגוון של קורסים מתחומים שונים הן לימודים תיאורטיים והן לימודים מחקריים. בין הקורסים ותחומי הלימוד תורת הסיבוכיות של חישובים, מבני נתונים, גאומטריה חישובית, אלגוריתמים סדרתיים, רשתות מיון וניתוב, אנליזה נומרית, לוגיקה במדעי המחשב, הנדסת תוכנה, גרפיקה ממוחשבת, קריפטוגרפיה, ביואינפורמטיקה, מודלים של מערכות מחשבים והערכת ביצועיהם, אלגוריתמים מבוזרים ועוד.
 
לימודים מתקדמים
לאחר לימודי תואר שני במדעי המחשב ניתן להמשיך ללימודי תואר שלישי ולאחריו להשתלב באקדמיה ולהמשיך במחקר ובלימודי התחום. המשך לתואר שלישי דורש לימודים בתואר שני במסלול מחקרי וממוצע ציונים עפ"י הדרישות.
 
מה קורה לאחר התואר?
בוגרי הלימודים יוצאים אל שוק העבודה עם ידע נרחב ויתרון של תואר שני בתחום אשר מקנה להם דחיפה משמעותית לעבר עבודות נחשקות ותפקידים חשובים. הבוגרים משתלבים עם סיום הלימודים בתעשיות הייטק בארץ ולעיתים גם ברחבי העולם, חברות סטארטאפ, חברות גדולות ומבוססות ברחבי העולם כמו גוגל, מייקרוסופט, פייסבוק ועוד, יכולים להשתלב בעבודה בתעשיות בטחוניות, מעבדות, מכוני מחקר או להמשיך באקדמיה למחקר ולימודים.
 
שכר
השכר בתחום הינו מהגבוהים במשק ומאוד מתגמל. מלבד השכר הרב העובדים גם נהנים ממקומות עבודה עם צ'ופרים רבים, רכב ופלאפון צמודים, מסעדות, משחקיות ועוד המון תמריצים בכדי שייהנו ממקום עבודתם ולא ירגישו כי הינם רק עובדים קשה מידי.

באשר למשכורות עצמן צפוי מתכנת C++ בחברת הייטק ניהולי עם ניסיון של 5 שנים להשתכר כ-30,000-25,000 ש"ח בחודש ברוטו, מנתח מערכות מידע עם ניסיון של 5 שנים ומעלה כ-22,000-20,000 ש"ח בחודש ברוטו ומתכנת מערכות מידע כ-28,000-25,000 ש"ח ברוטו בחודש. מי שאינו בעל ניסיון עדיין צפוי לשכר הולם של כ-15,000-12,000 ש"ח בחודש ברוטו.


אשמח שיחזרו אלי עם פרטים בנוגע ללימודי מדעי המחשב
שם
טלפון
אימייל
עיר
מאשר את התקנון וקבלת חומר פרסומי
שלח
או התקשרו למוקד ייעוץ בכל שאלה ונשמח לעזור

072-330-1000
כל הזכויות שמורות לאתר הסטודנט © 2019