לראשונה בישראל מנוע חיפוש לימודים המאפשר לכם לדעת מה חושבים סטודנטים ובוגרים על התארים המעניינים אתכם
עמוד הבית > לימודי סוציולוגיה תואר ראשון

לימודי סוציולוגיה תואר ראשון

116 ביקורות של סטודנטים ובוגרים 19 מסלולי לימוד

מסלולים בתחום לימודי סוציולוגיה

ציון משוקלל: מה זה?
9.2
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של בוגר - שרית ג. 02/02/2015

"למה בחרתי: למדתי סוציולוגיה בבית הספר והתחברתי לתחום אהבתי את נושאי הלימוד ולכן החלטתי להמשיך.
הציפיות: החומר מעניין, כיף ללמוד אותו, לא משעמם.
רמת לימודים: הרמה לא גבוהה מידי אך גם לא נמוכה. המתרגלים מצוינים, מספר הסטודנטים בהרצאות הוא גבוה אבל זה לא משפיע לרעה.
טיפ כללי: הלימודים מאוד כיפיים, החומר מעניין ופשוט כיף ללמוד."

ציון משוקלל: מה זה?
8.6
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
8
מתוך ביקורת של בוגר - שמואל פ. 04/03/2013

"למה בחרתי: המשק והחברה הישראלית מצריכים ידע רחב בהרבה תחומים, ולכן התואר הזה משלב תחומים שונים המצריכים עובד ומנהל בחברה הישראלית.
הציפיות: תואר מעולה
רמת לימודים: מתרגלים טובים. נענים לשאלות בצורה טובה.
טיפ כללי: מי שלא יודע עדיין במה להתמקד,התואר מעניין ופותח הרבה אפיקים ויכול לעזור בעתיד במה להתמקד."

ציון משוקלל: מה זה?
8.7
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
8
מתוך ביקורת של בוגר - שני ג. 12/02/2013

"למה בחרתי: ידיד מאוד טוב שלי הצליץ לי עליו והוא היה נשמע מעניין
הציפיות: אני מאוד נהנית מהקורסים ומהמרצים
רמת לימודים: רמה מאוד גבוהה, לא נתקלתי בקשיים כלשהם
טיפ כללי: להיות בטוחים שזה מה שרוציםן ללמוד ולהשקיע מספיק זמן וכסף"

ציון משוקלל: מה זה?
9.3
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של בוגר - רחלי 10/02/2013

"למה בחרתי: בחרתי מכיוון שהנושא בעיקר מעניין אותי מאוד ואהבתי את השילוב שהאוניברסיטה מציעה תואר דו-מחלקתי עם תקשורת.
הציפיות: המסלול שבחרתי מספק אותי ומעשיר אותי בידע כמו שציפיתי. מכיוון שהמסלול הוא בעיקר להעשרה וידע ולא התמקדות בתחום מקצועי זה ענה על הדרישות שלי.
רמת לימודים: רמת הלימודים גבוהה, יש מתרגל אחד שחשתי שלא ממש בא לטובת כל הסטודנטים ולעיתים כיתות התרגולים מלאות ביותר מדי סטודנטים וגם לדעתי יש שיעורים שצריך לתת להם שעות תרגול ואין להם.
טיפ כללי: בעיקר להנות מההרצאות והידע שמוגש לכם, במבחנים זה נהיה קשה ומעצבן בגלל שצריך לשנן ו"להקיא" חומר אבל כאשר רק מקשיבים החומר הלימודי מאוד מאוד מעניין."

ציון משוקלל: מה זה?
9
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
8
מתוך ביקורת של בוגר - תמר 04/04/2013

"למה בחרתי: בעקבות הטיול הארוך שלי בדרום אמריקה וההתנדבות הארוכה שעשיתי שם, בחרתי בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, כי מאוד עניין אותי התחום של הבדלי תרבות ופערים בחברה. במכללת עמק יזרעאל אפשר היה ללמוד את התחום רק במתכונת דו חוגית ולכן החלטתי ללמוד גם חינוך, תחום מעניין כשלעצמו, אך לא בחרתי בו מתוך רצון להיות מורה או יועץ חינוכי בעתיד.
הציפיות: מאוד נהנתי מהתואר, היו קורסים מרתקים בנושאים תרבותיים וחברתיים. צוות המרצים היה מצויין, והרגשתי סיפוק גדול בסוף התואר, שבאמת הרחבתי את ההשכלה שלי, למדתי על החברה הישראלית ופיתחתי ראיה ביקורתית להשתכל על המצב החברתי בארץ ובעולם. עם זאת, בקטע החברתי קצת התאכזבתי שרוב הסטודנטים באים ללמוד את התחום מתוך אילוצים של סף קבלה, ולא באמת כמוני מתוך עניין אמיתי בתחום.. כמו כן היו בעיקר בנות בתחום הזה, וכגבר זה מצד אחד טוב אבל מצד שני לא כשאחוז הבנות הוא 99 לעומת הבנים.. סתם עניין של סטיגמה לגבי תחום הלימוד הזה וחבל כי הנושא כשלעצמו הוא לאו דווקא נשי, ולמצב החברה והחינוך בארץ דרושים גם גברים לדעתי לעשיית שינוי אמיתי..
רמת לימודים: מבחינה לימודית התואר סיפק את כל ציפיותי, כאמור המרצים היו ברמה גבוהה.
טיפ כללי: מסלול מעניין מבחינה לימודית - לגברים המעטים שרוצים ללמוד את זה - אני הכי בעד שתלמדו, אבל תהיו מודעים שתהיו מיעוט קיצוני של בנים. התכנים ממש מעניינים והמרצים כאמור סבבה בתחום, תדעו גם שהתואר לא יקנה לכם אופציות תעסוקה מי יודע מה.. מי שבאמת מתעניין בתחום הלימוד - שיילך על זה, ממש כדאי."

ציון משוקלל: מה זה?
9.1
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של בוגר - קוסטה ב. 27/01/2015

"למה בחרתי: תקשורת נשמע כמו נושא מעניין ועכשווי, סוציולוגיה כי הייתי צריכה עוד חוג והעדפתי אותו משאר האופציות.
הציפיות: סוציולוגיה מאוד מעשיר מבחינת ההסתכלות על העולם אך הסגל נוראי, הדרישות מוגזמות ובהרבה קורסים רוצים פרשנות אישית ואז מבקרים אותה ללא הסבר הגיוני לעומת המטלה שניתנה. תקשורת מאוד מעניין ומגוון אך לא נותן כלים למקצוע עתידי, רק עם מוצאים התמחות או עבודה בתחום בזמן הלימודים. אך החוג כן מלמד כיצד להיות ביקורתי לגבי כל המוצג בתקשורת.
רמת לימודים: התואר העניק לי הרבה ידע אך גזל המון אנרגיות, לדעתי בצורה מוגזמת. בנוסף, יש המון חובות וכמעט אין בחירה אישית כך שזה דומה מדי לבית ספר. גם אין תמיכה במקרים בהם למרצים יש דרישות לא הגיוניות כמו לקרוא לכל שיעור יותר מ-50 עמודים, לפעמים גם באנגלית.
טיפ כללי: תקשורת תלכו עם אתם רוצים לימודים מעניינים יחסית, אך אל תצפו שזה ייתן לכם כלים לעבודה בהמשך, סוציולוגיה זה מעניין אבל אל תלכו!!!!!!!!!!!!!"

ציון משוקלל: מה זה?
8.8
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של בוגר - שירי ר. 04/11/2011

"למה בחרתי: נהנתי ללמוד סוציולוגיה בתיכון.
הציפיות: הלימודים היו מאוד מעניינים, במיוחד קורסי הבחירה. המסלול אבל לא פותח הרבה אפשרויות תעסוקה.
רמת לימודים: קורסים מעניינים. יש מגוון רחב יחסית של קורסי בחירה.
טיפ כללי: ללכת על זה רק עם התחום מעניין את הבן אדם. מי שמחפש מקצוע שילמד תחום אחר, מעשי יותר."

ציון משוקלל: מה זה?
9
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של בוגר - רעות ח. 30/12/2011

"למה בחרתי: כי חיפשתי מסלול פרקטי שאפשר לעשות איתו משהו אחר כך
הציפיות: ענה חלקית, לקח קצת זמן אבל בסוף מצאתי עבודה במקצוע
רמת לימודים: לא תואר הכי שימושי אבל לפחות נהנתי ויש לי תואר
טיפ כללי: לא משנה איזה מסלול בחרתם תהנו מחיי הסטודנט כי זאת התקופה הכי טובה שיש"

ציון משוקלל: מה זה?
9.1
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של בוגר - רעות ס. 12/01/2012

"למה בחרתי: רציתי תואר שיאפשר לי להמשיך לתואר שני בסוציולוגיה או פסיכולוגיה ארגונית, לפסיכולוגיה לא התקבלתי אז הלכתי לסוציולוגיה (לשמחתי הרבה)
הציפיות: ציפיתי ליותר סוציולוגיה ואנתרופולוגיה ופחות לימודים בחטיבות אבל מה שכן היה בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה ענה מעל ומעבר לציפיות
רמת לימודים: המתרגלים הם סטודנטים לתואר שני באוניברסיטה, יודעים את העבודה ורובם מעבירים את התרגולים ברמה מקצועית מאוד (תמיד יש גם יוצאים מהכלל כמובן). רובם נכונים לעזור, עם חיוך, ולהשקיע מזמנם לטובת הסטודנטים. מכיוון שמדובר במכללה קטנה יחסית אז כמות הסטודנטים בהרצאות
טיפ כללי: לדעת מראש שעם תואר ראשון כנראה שלא יהיה מה לעשות בשוק העבודה אבל ככה זה עם רוב התארים לא?!?!?! והטיפ הכי חשוב: לנשום!!!! בהצלחה :)"

ציון משוקלל: מה זה?
9.3
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של בוגר - רונה ג. 03/04/2013

"למה בחרתי: משום שמטרתי ללמוד יעוץ ארגוני לתואר שני, לכן בחרתי בתחומים שקשורים לנושא אשר ויוכלו לסייע לי בקבלה לתואר השני
הציפיות: כן
רמת לימודים: מעוליפ
טיפ כללי: ללמוד את החוגים רק במידה והם באמת מעניינים אותך וחשובים לך, כי מקצוע או שכר גבוה לא מקבלים מתואר ראשון בתחום זה"

לימודי סוציולוגיה

בזמן שבלימודי פסיכולוגיה מתעסקים בפרט, הרי שבסוציולוגיה ואנתרופולוגיה חוקרים את החברה האנושית. כמובן שלא מסתפקים רק בלחקור את החברה, אלא מנסים להבין איך האדם קשור לתרבות שאליה הוא משתייך או בדיקת התנהגות של בני אדם ועוד הרבה נושאים.
 
רקע החוג
 
לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה נמשכים שלוש שנים, כשבסיומן מקבלים הבוגרים תעודת סיום BA.
בואו ננסה קודם להבין במה מדובר, רגע לפני שנראה איך אפשר גם להתפרנס מהתואר הנ"ל.
אז ככה, לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה מלמדים את הסטודנטים על החברה הישראלית, אין אחד בארץ שלא רוצה להבין איך ישראלים מתנהגים וממה נובעת התנהגות זו. חוץ מללמוד על החברה הישראלית, לומדים גם על שוק העבודה, סוציולוגיה כלכלית, סוציולוגיה פוליטית, אי שוויון וריבוד חברתי ועוד.
הלימודים הנ"ל בוחנים בעצם, מעבר למחקר ולתיאוריות, את החברה האנושית ומתמקדים בקבוצות וגם ביחידים. בודקים בנוסף גם את היחסים ביניהם. הסטודנטים לומדים להכיר את כלי הניתוח והמחקר והדרכים לעשות זאת נכון. באנתרופולוגיה חוקרים את האדם בהקשר לתרבותו, את סמלי התרבות והקשרים התרבותיים.
 
האם זה מתאים לי?
 
רגע לפני שבוחרים מה ללמוד, צריך לפני הכל, לראות האם בכלל התואר הזה מתאים לי ולאישיות שלי. מדובר בלימודים שמתאימים לאנשים עם אוריינטציה חברתית, לחבר'ה שנמשכים למחקרים רבים בנושא החברה ורוצים לחקור אותה ותרבויות שונות. בלימודים גם משווים בין תרבויות שונות וקבלת  מידע רב בנושא האנושות ומה שמניע אותה.
 
היתרונות של לימודי סוציולוגיה/ אנתרופולוגיה
 
אחד היתרונות של סוציולוגיה הוא למידת תרבויות שונות, דבר שיכול לעזור בקידום משא ומתן בנושאים פוליטיים. במידה ובחרתם לפתוח בקריירה פוליטית, יתרון זה יכול לשמש אתכם גם בזמן שאתם נוסעים לחו"ל, ועליכם לדון בנושא מסוים.
יתרון נוסף הוא שלימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה יכולים לקדם אתכם במקצועות אחרים, כלומר במידה ובחרתם לעבוד במקצוע אחר שבו תעבדו עם אנשים אחרים, הרי שתוכלו לנצל גם כאן את הידע שרכשתם. מידע על החברה הישראלית, האנושות והתנהגות של בני אדם, שינוי שחברה עוברת ועוד נושאים שיתנו לכם כלים איך להתמודד במצבים שונים. 
 
החסרונות של לימודי סוציולוגיה/ אנתרופולוגיה
 
אחד החסרונות הבולטים בלימודים ההלו הוא שאין הרבה עבודה בתחום, כאשר במידה ובוגרים החליטו לעסוק בתחום, הרי שמדובר בלימודים שהם לרוב תיאורטיים שלא מכשירים באופן מעשי את הסטודנטים לרגע שבו יקפצו למים העמוקים.
חסרון נוסף ובולט הוא שלא מדובר בתחום שמכניס הרבה כסף, בשל העובדה הזאת, מסיימי התואר בוחרים ללמוד תואר שני בתחום אחר, בזמן שמבחינת קריירה, הרי שהבוגרים מנסים לעסוק במקצועות שונים ממה שלמדו.
 
מה לומדים שם?
 
במהלך תקופת הלימודים, הסטודנטים לומדים כמות גדולה של חומר, כאשר הנה כמה מהקורסים הנלמדים: מבוא לסוציולוגיה, מבוא לאנתרופולוגיה, סוגיות בחקר התרבות, החברה הישראלית, שינוי ארגוני, יחסי עבודה, אנתרופולוגיה תרבותית, דמוגרפיה, אנתרופולוגיה כלכלית, אנתרופולוגיה של הרפואה, ג'נדר- גברים ונשים בחברה, תרבויות אלטרנטיביות ותנועות חברתיות, סוציולוגיה פוליטית, נשים ופוליטיקה, ארגונים בסקטור הציבורי, התפתחות זהות הפרט במעגלי החברה, היבטים חברתיים של עבודה ועיסוקים, פמיניזם בקולנוע, סוציולוגיה של המשפחה בישראל, חברה בצל טרור- מפגעים וקורבנות, משפחה בקהילה עירונית ועוד. בנוסף לידע הנצבר במהלך הלימודים האקדמיים, במסגרת החוג הנ"ל, משתמשים בביצוע סקרים ומחקרי דעת קהל, סוציולוגיה של החינוך, לימודי סביבה וחברה, ובפוליטיקה ומשפט.
 
איך מתקדמים ללימודים מתקדמים?
 
סטודנטים בחוג ללימודי סוציולוגיה/ אנתרופולוגיה יכולים להתקדם בתחום לכיוון תואר שני ואף אפילו גם לדוקטורט. המהלך הנ"ל מתבצע על-ידי בוגרי תואר ראשון השואפים לעבוד הן במחקר בתחום והן בהוראה של סוציולוגיה בין אם זה כמורה ובין אם זה כמרצה.
 
נשלב חוגים ונצליח
 
מאחר וסוציולוגיה יחד עם אנתרופולוגיה נחשב כמסלול חד חוגי, הרי שסטודנטים בוחרים במסלול דו חוגי ומשלבים עוד מקצוע, שאולי בו יוכלו להתמקצע בעתיד. תחום אחד שמשולב יחד עם סוציולוגיה ואנתרופולוגיה הוא משאבי אנוש, כאשר הלומדים שואפים לעבוד בתחום הנ"ל ובמקביל לקבל מידע על החברה הישראלית והתרבויות על מנת שהדבר יוכל לעזור להם בעבודה עם אנשים.
שילובים נוספים הם יחד עם פסיכולוגיה וקרימינולוגיה, שכן אלו שני תחומים שמשיקים לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה וקשורים בסופו של דבר למדעי החברה. מדובר בשילובים נפוצים בקרב הסטודנטים, אשר מעוניינים לחקור את החברה הן מההיבט הפסיכולוגי או קרימינולוגי או הן מההיבט הסוציולוגי. אופציה נוספת היא תואר משולב, כלומר לקחת קצת מהכל. עכשיו מה זה קצת מהכל ? לקחת כמה קורסים של סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, כמה קורסים של קרימינולוגיה וכמה קורסים של פסיכולוגיה, ובכך לכסות את כל התחומים הנ"ל.
 
סיימתי עם התואר, מה עכשיו?
 
כפי שכבר נאמר, לא מדובר בתואר שאפשר להתעשר ממנו, אבל בכל זאת קיימות כמה אפשרויות לעבודה וביניהם: ייעוץ ארגוני, חברות שיווק, חברות כ"א, מערכות שונות וגופים ציבוריים בתחום החברה, קרימינולוגיה, עבודה במתנ"ס, מחקר, הוראה של סוציולוגיה ועוד. בסופו של יום, אין זה סוד שרוב הבוגרים בוחרים לעבוד בתחום שקוסם להם מבחינת ענייני השכר.
 
שכר- בוגרי הלימודים שבוחרים לעסוק בייעוץ ארגוני יתחילו ממשכורת של 6,000 ויוכלו גם לטפס לכיוון ה-10,000. קרימינולוגים מתחילים ממשכורת של 5,000 ומגיעים גם הם למשכורת שנעה סביב ה-10,000, כאשר העניין תלוי בותק ובתפקיד. כמובן שלא ניתן להשוות את התפקידים הנ"ל לזה של מרצה בסוציולוגיה, שכן הם מגיעים גם לסכומים שלמעלה מ-20,000.
 
ישראל או חו"ל-  קיימים מוסדות לימוד אקדמיים בארה"ב אצל הדוד סם, שבהם תוכלו ללמוד באנגלית כמובן על החברה, התרבות . במידה ויש לכם נימוסים יפים ואתם אוהבים לשתות תה בארבע, תוכלו ללמוד את התחום הנ"ל גם באנגליה. אל תשכחו אבל לבקר בארמון של המלכה.
לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה הם לימודים המעניקים היבט רחב על כל מה שקשור בחברה, באדם וכמובן בתרבויות השונות בעולם. נכון, כפי שראינו, לא בהכרח יש הרבה כסף בתחום, אך אם יש לכם כישורים חברתיים וברצונכם לחקור עוד על ענייני חברה, אז תירשמו עכשיו לתואר ותרחיבו את אופקיכם.
 

אשמח שיחזרו אלי עם פרטים בנוגע ללימודי סוציולוגיה
שם
טלפון
אימייל
עיר
מאשר את התקנון וקבלת חומר פרסומי
שלח
או התקשרו למוקד ייעוץ בכל שאלה ונשמח לעזור

072-330-1000
כל הזכויות שמורות לאתר הסטודנט © 2019