לראשונה בישראל מנוע חיפוש לימודים המאפשר לכם לדעת מה חושבים סטודנטים ובוגרים על התארים המעניינים אתכם
עמוד הבית > לימודי חינוך תואר ראשון

לימודי חינוך תואר ראשון

351 ביקורות של סטודנטים ובוגרים 60 מסלולי לימוד


מסלולים בתחום לימודי חינוך

לא קיימות ביקורות על התואר. סיימת את המסלול? לומד בו כרגע - ספר לנו וזכה באייפד 2

מגמה המיועדת לתלמידים המעוניינים לשלב עשייה מוזיקלית עם התמחות באחד מתחומי ההוראה והחינוך המוזיקלי. על פי הסכם מיוחד עם המדרשה למוזיקה שבמכללת לוינסקי, יוכלו תלמידי המגמה, אשר יעמדו בדרישות הקבלה, ללמוד במקביל בשני המוסדות. מקצועות הלימוד במדרשה למוזיקה כוללים: יסודות תורת ההוראה (כללית ובמוזיקה),..

לא קיימות ביקורות על התואר. סיימת את המסלול? לומד בו כרגע - ספר לנו וזכה באייפד 2

התכנית מיועדת למורים בעלי תעודת "מורה מוסמך" או "מורה מוסמך בכיר" המבקשים לקבל תואר אקדמי ראשון: "בוגר בהוראה" – B.Ed. , או "בוגר במדעי הרוח" – B.A. תכנית זו מאפשרת למורים בעלי תעודת "מורה מוסמך בכיר" לרכוש תואר אקדמי ראשון, "בוגר..

לא קיימות ביקורות על התואר. סיימת את המסלול? לומד בו כרגע - ספר לנו וזכה באייפד 2

לא קיימות ביקורות על התואר. סיימת את המסלול? לומד בו כרגע - ספר לנו וזכה באייפד 2

החוג לערבית נועד להכשיר מורים להוראת השפה והספרות הערבית בבית הספר לכיתות א'-ו'), שיהיו מעוגנים בתרבותם, ובעלי חשיבה עצמאית והבנה עמוקה הן באשר למכלול האפיונים והצרכים של ילדים בבתי הספר, והן באשר לתפקיד המחנך ביצירת אקלים חינוכי המאפשר צמיחה מיטבית. תוכנית הלימודים בחוג היא תוכנית ארבע..

לא קיימות ביקורות על התואר. סיימת את המסלול? לומד בו כרגע - ספר לנו וזכה באייפד 2

הלימודים במסלול זה הם לתואר .B.Ed ותעודת הוראה באנגלית במסלול רב גילאי. המסלול מכשיר מורים להוראת האנגלית בבית הספר היסודי והעל-יסודי. נושאי ההכשרה במסלול לימודי הוראת אנגלית מפתח יכולת מקצועית גבוהה בקרב הסטודנטים. במהלך התואר מושם דגש על העמקת הידע בשפה, בתרבות ובספרות האנגלית, הקנית ידע..

לא קיימות ביקורות על התואר. סיימת את המסלול? לומד בו כרגע - ספר לנו וזכה באייפד 2

לימודי חינוך ב"מסלול הירוק" משלב את הידע המדעי המהווה את הבסיס המאפשר יצירת מודעות ביקורתית לסביבה ומחויבות לעשייה מושכלת. כחלק מתפיסה זו הסטודנט מוכוון גם לתרומה לקהילה ולסביבה ואנו מעודדים יוזמות חברתיות וסביבתיות כחלק מהלימודים. השאיפה היא למשוך את הטובים ל לימודי חינוך והוראה של..

לא קיימות ביקורות על התואר. סיימת את המסלול? לומד בו כרגע - ספר לנו וזכה באייפד 2

החינוך היסודי הוא תשתית הצמיחה של התלמיד. בשנים אלו נבנים יסודות אהבת התורה, המידות והאישיות ונרכשות מיומנויות היסוד, הרגלי הלמידה ותשתית הדעת. ​ מטרתו המרכזית של המסלול היא להכשיר מחנכות בעלות אישיות תורנית חינוכית לבית הספר היסודי. על פי תפיסתנו, המחנכת היא דמות מרכזית בבית הספר...

לא קיימות ביקורות על התואר. סיימת את המסלול? לומד בו כרגע - ספר לנו וזכה באייפד 2

חוג זה מציע הכשרה במגוון שיטות של חינוך מוסיקלי, כגון שיטת Kodaly ושיטת Kabalevsky. נוסף על שיעורי ריתמיקה, פסיכולוגיה, מתודיקה ופיתוח קול, תלמידי המחלקה מתנסים בעבודה מעשית מודרכת בבתי ספר וגני ילדים. הם מקבלים שיעורים יחידניים בכלי ראשי וכן בכלים משניים כגון גיטרה וחלילית. בוגרי המחלקה מקבלים..

לא קיימות ביקורות על התואר. סיימת את המסלול? לומד בו כרגע - ספר לנו וזכה באייפד 2

ההתמחות מיועדת להכשרת מדריכים ומפתחי תכניות למידה והדרכה בסביבות עבודה מגוונות. - בוגרי ההתמחות יוכלו להשתלב בתפקידים במסגרות פורמאליות ובלתי פורמאליות, בארגונים שונים במגזר הציבורי והפרטי ובעמותות שונות. - תפקידים של מנהלי הדרכה, רכזי הדרכה, מטמיעי שינויים ולוויי תהליכים בארגונים. - במהלך..

מדריכים ומאמרים בנושא

לימודי ייעוץ
לימודי ייעוץ

חושבים שאתם טובים בלייעץ לאנשים אחרים ? אנשים באים להתייעץ איתכם משום שהם סומכים עליכם ? לכו על לימודי ייעוץ, אשר מתחלקים לכמה סוגים. מדובר בלימודים מגוונים, שיכולים להשפיע גם עליכם וגם על אנשים אחרים. מדובר גם בייעוץ ארגוני ולא רק לאנשים, כאשר אנשי מקצוע מתערבים במהלכים ארגוניים. לימודי ייעוץ יכולים להתחלק לכמה סוגים: ייעוץ חינוכי, ייעוץ ארגוני, ייעוץ השקעות ועוד. המושג 'ייעוץ'..

לימודי חינוך

מעטים התחומים בהם יש למערכת האקדמית השפעה כה גדולה על הבוגרים שלה כמו בלימודי חינוך. יתרה מזו, מעטים התחומים בהם למערכת האקדמית ולבוגריה יש השפעה כה מכרעת על גורמים מחוץ למערכת ובמילים אחרות, לימודי תואר ראשון בחינוך, משפיעים על כולנו, גם אם אנחנו לא ישבנו מעולם על מושבי בתי הספר לחינוך.
 
לימודי החינוך כפי שנראה בהמשך אינם עוסקים רק בהוראה בשטח, אלא הם יוצרים את התשתית המחקרית והמעשית ליצירות תוכניות חינוך, שיטות לימוד, ניהול מערכות חינוך, ייעוץ חינוכי ועוד. כל אלה משפיעים באופן ישיר על כל אחד מאיתנו בשלב זה או אחר של החיים ומכאן שמעטים אשר לומדים לימודי חינוך משפיעים על רבים כל כך.
 
מה זה תואר ראשון בחינוך?
 
לימודי תואר ראשון בחינוך מעניקים לסטודנטים אפשרות ללמוד תיאוריות שונות של חינוך לגילאים שונים, פילוסופיות ושיטות חינוך, כיצד יוצרים תוכניות לימוד, היבטים סוציולוגים פסיכולוגים ודמוגרפיים של חינוך ועוד.
 
בתי הספר לחינוך באוניברסיטאות (דוגמא בר אילן ות"א) נוהגים לאפשר לסטודנטים לבחור כבר במהלך התואר הראשון את המסלול בו יתמקצעו. המסלולים משתנים בכל בית ספר לחינוך, כאשר לרוב בסיס החלוקה עומד על  חינוך מיוחד, חינוך לגיל הרך, ניהול מערכת חינוך, וייעוץ חינוכי. בשנה הראשונה כל הסטודנטים לומדים קורסי חובה ביחד ובשנתיים הבאות הם מתחלקים למגמות השונות. בשנה האחרונה ללימודים, הסטודנטים צריכים לעבור תקופת הכשרה מעשית בתחום על פי המסלול בו הם בחרו.
חשוב להבהיר, תואר בחינוך אינו קשור לתעודת הוראה. בתי הספר מקיימים גם מסלול של תעודת הוראה אשר נלמד במקביל ומאפשר לסטודנטים לחינוך לעסוק בתחום בעתיד.
 
למי זה מתאים?
 
יהיה זה בנאלי לומר שלימודי חינוך מתאימים למי שרוצה לשנות את העולם דרך מערכת החינוך או מי שאוהב ילדים ורוצה לעבוד איתם בעתיד. לימודי חינוך מתאימים לאנשים בעלי ערכים חיוביים, אנשים עם דרך, חזון וסבלנות, אשר רואים את שכרם בעצם עבודתם ובתוצאות שהם משיגים בה, אנשים שלנגד עיניהם עומדת טובת הכלל ויש להם שאיפה להשפיע ולו מעט על עתיד ילדינו. מהצד המעשי, לימודי חינוך מתאימים לאנשים עם יכולת הקשבה, יכולת עמידה מול קהל, סבלנות והרבה מחויבות נפשית ופיזית.
 
תואר ראשון חינוך - דרישות ומסלולי לימוד
 
כפי שצוין קודם לכן, לימודי תואר ראשון בחינוך מחולקים למגמות שונות. כל בית ספר לחינוך מחלק את המגמות בצורה שונה אך הוא יוצר הפרדה בין חינוך רגיל לחינוך מיוחד ובין חינוך מעשי לחינוך עיוני. דרישות הקבלה במגמות השונות דומות וניתן לעבור ממגמה למגמה, זאת בתנאי שמשלימים את הקורסים החסרים.
דרישות הקבלה ללימודי חינוך, עומדות על תעודת בגרות מלאה ופסיכומטרי מעל 570.
לימודי תואר ראשון בחינוך נמשכים שלוש שנים בכל מגמה שהיא. בשנה הראשונה לומדים כל הסטודנטים קורסי חובה שעוסקים בפילוסופיה של החינוך, תורות הוראה, שיטות מחקר, יסודות בסוציולוגיה ובפסיכולוגיה. בשנה השנייה בוחרים הסטודנטים את קורסי החובה והבחירה של המגמה בה הם בחרו ללמוד ובשנה השלישית הם עוברים סמינרים ומקיימים לימודים מעשיים.
 
מה עושים עם תואר ראשון בחינוך?
 
תואר ראשון בחינוך מקנה לבוגריו אופציות רבות, בייחוד עם יש בידיהם תעודת הוראה. האופציה הראשונה היא כמובן לעסוק בהוראה במסגרת לימודים יסודיים או תיכוניים (או בהתאמה למגמה בה למדו). האופציה השנייה היא להמשיך אל לימודי תואר שני במחקר של החינוך. לימודי תואר שני פתוחים בפני מי שיש לו ממוצע 85 ומעלה בתואר ראשון. אופציה נוספת היא לנסות להשתלב במערכת החינוך ולהגשים את החלום לשנות את המערכת מבפנים.
עם פתיחתן של מערכות חינוך פרטיות, יש לבוגרי תואר ראשון לחינוך אופציות רבות יותר מאשר בעבר להשתלב במערכת, באמצעות עמותות, בתי ספר פרטיים או מסגרות אחרות.

מתעניין בלימודי לימודי חינוך / הוראה?

אין דבר מספק ומאתגר יותר מלהיות מורה. הכל מתחיל בחינוך והחשיבות של מורה טוב היא עצומה. מי שמעוניין להיות חלק מחייהם של אלפי ילדים או נערים ובאמת להיות במקום משפיע וחשוב - שיבחר בלימודי חינוך.

אשמח שיחזרו אלי עם פרטים בנוגע ללימודי חינוך
שם
טלפון
אימייל
עיר
מאשר את התקנון וקבלת חומר פרסומי
שלח
או התקשרו למוקד ייעוץ בכל שאלה ונשמח לעזור

072-330-1000
כל הזכויות שמורות לאתר הסטודנט © 2019