לראשונה בישראל מנוע חיפוש לימודים המאפשר לכם לדעת מה חושבים סטודנטים ובוגרים על התארים המעניינים אתכם
עמוד הבית > לימודי ייעוץ

לימודי ייעוץ

חושבים שאתם טובים בלייעץ לאנשים אחרים ? אנשים באים להתייעץ איתכם משום שהם סומכים עליכם ? לכו על לימודי ייעוץ, אשר מתחלקים לכמה סוגים. מדובר בלימודים מגוונים, שיכולים להשפיע גם עליכם וגם על אנשים אחרים. מדובר גם בייעוץ ארגוני ולא רק לאנשים, כאשר אנשי מקצוע מתערבים במהלכים ארגוניים.
 
לימודי ייעוץ יכולים להתחלק לכמה סוגים: ייעוץ חינוכי, ייעוץ ארגוני, ייעוץ השקעות ועוד. המושג 'ייעוץ' הוא משהו מאוד כוללני. בסופו של דבר, כולנו מתייעצים בחיים שלנו, אפילו גם אם אנחנו לומדים את המקצוע. אין בעולם אחד שלא מתייעץ עם מישהו, ואם נוטים להתייעץ איתכם באופן קבוע, אז למה לא להפוך זאת גם לקריירה ?
 
למשל לימודי ייעוץ חינוכי הוא תחום שנלמד ברוב המקרים כתואר שני, כאשר האנשים הלומדים הם בעלי מקצוע מתחום החינוך שרוצים לפתח את עצמם. לימודי ייעוץ חינוכי מרתקים ומהווים שליחות חשובה לפרט ולחברה. סטודנטים יתעסקו בנושאים כגון: פסיכולוגיה, קרימינולוגיה, פדגוגיה ותחומים ניהוליים יחד עם מחקרים בתחום ועוד. לימודים אלו יכולים לסייע בהתערבות לטובתו של ילד מסוים בין אם זה התמודדות עם מצבי לחץ ומשבר, ייעוץ לילדים לנוער עם בעיה פסיכולוגית ועוד מלא סוגיות שקיימות. במידה ואתם רוצים ללמוד ייעוץ חינוכי תוכלו למצוא אותם במוסדות הבאים: אוניברסיטת אריאל, סמינר הקיבוצים, אחווה- המכללה האקדמית לחינוך, אורנים, מכללת אוהלו, מכללת תל-חי.
 
קיימים גם לימודי ייעוץ ארגוני, שם ניתן ללמוד כיצד לסייע לחברה בעת קבלת החלטות, ייעוץ אסטרטגי לגבי ביצוע מהלכים. כל מי שיתעסק בתחום זה, ילמד איך להתערב באופן מערכתי של הארגון, סיוע בהתנהלות במשא ומתן, אבחון ארגוני. הלימודים מבהירים את התהליכים המרכזיים בארגון ומקנים כלים מקצועיים לאבחון ותכנון ארגוני. ייעוץ ארגוני הוא קורס מרתק שאפשר למצוא אותו במכללת אורנים, מכללת בית ברל, סמינר הקיבוצים, האוניברסיטה הפתוחה והמרכז להשכלה פיננסית מבית Matrix.
 
סיוע של ייעוץ ארגוני יכול להביא חברה מסוימת להגשמת חזונה, כאשר איש המקצוע עוזר לה למשל לשנות את מערך השיווק והמכירות. לא תמיד שיווק של מוצר ספציפי מצליח להיות מתורגם לריבוי במכירות. הייעוץ יכול להתמקד בנקודה מסוימת או שהיועץ הארגוני מלווה חבר'ה בחברה ארגונית ומסייע להם לשפר ולייעל את עבודתם.
בסופו של יום, ייעוץ ארגוני וחינוכי ובכלל לימודי ייעוץ, מאוד עוזרים לאנשים בין אם זה ילדים שצריכים התערבות של איש מקצוע כדי לטפל בבעיה שמציקה להם, או בין אם זה לעזור למנכ"ל להכניס יותר כסף לארגון שלו. במידה וחלמתם לעזור לאנשים ויש לכם כבר ניסיון בנושא, מומלץ לכם ללמוד איך לסייע באופן מקצועי.


כל הזכויות שמורות לאתר הסטודנט © 2019