לראשונה בישראל מנוע חיפוש לימודים המאפשר לכם לדעת מה חושבים סטודנטים ובוגרים על התארים המעניינים אתכם
עמוד הבית > כיצד בוחרים סטאז' במשפטים

כיצד בוחרים סטאז' במשפטים

אחד מרגעי השיא של סטודנטים למשפטים במהלך לימודיהם הוא חיפוש אחר משרד עורכי דין לעריכת התמחות. חיפוש זה מאפשר לסטודנטים להכיר את הדינמיקה של משרדי עורכי דין, ללמוד על תנאי העבודה מהם נהנים עורכי דין צעירים וותיקים וכן לשמוע על דרכי העבודה במשרדים השונים.  שנת התמחות במשרד עורכי דין הוא שלב חובה לפני בחינות הלשכה אשר אחריהם יוכלו לעסוק במקצוע. 
 
עכשיו, בתור סטודנט ללימודי משפטים אתם בטח שואלים את עצמכם איך עושים את הפעולה הזאת ?
 
ראשית, עליכם לראות איזה תחום מושך אתכם יותר, צריך גם לקחת בחשבון ברגע שבוחרים סוג התמחות את נושא השכר, כי המשכורת משתנה בין סוגי הדינים. עוד גורמים שיכולים להשפיע על ההחלטה הם: מיקום המשרד, העובדים במשרד ועוד.
 
במידה והסטודנטים לא מרוצים מהמשרד בו הם בחרו לעבור התמחות או שאינם מרוצים מהתחום בו הם בחרו, ניתן גם במהלך הסטאז' לעשות הסווה להתמחות אחרת, כשצריך לקחת בחשבון שתצטרכו להתמקצע מחדש. ישנם גם סטודנטים שמחכים עם בחירת הסטאז' עד לתום השנה השלישית בעקבות העובדה שלא הצליחו במהלך תקופה הלימודים לגבש דעה לעצמם על סוג ההתמחות שבה ירצו לעבוד בעתיד.
 
אין צורך להיכנס ללחץ, אפשר לקחת את הזמן,  תבחנו היטב מה מציעים לכם והאם זה מתאים לכם.   מומלץ תמיד להתייעץ עם בעלי ניסיון מבחינת בחירת הסטאז', מהם תוכלו ללמוד על השיקולים השונים בבחירת סטאז' ולפעול על פיהם.
 


כל הזכויות שמורות לאתר הסטודנט © 2022