לראשונה בישראל מנוע חיפוש לימודים המאפשר לכם לדעת מה חושבים סטודנטים ובוגרים על התארים המעניינים אתכם
עמוד הבית > מבחני לשכת עורכי הדין

מבחני לשכת עורכי הדין

סיימתם בהצלחה את ה - תואר במשפטים אחרי ציפייה של שלוש שנים, עברתם שנה של סטאז' ( לפי הדרישות החדשות של המשרדים הממשלתיים השנה עשויה להיות מוכפלת בשתיים) ועכשיו, רגע לפני קבלת רישיון העבודה כדי להיות עורך דין מוסמך, עליכם לעבור את מבחני הלשכה.
שלוש שנים עברו להם סוף כל סוף, הסטאז' גם מאחוריכם, וכעת כל מה שנותר על מנת להיות מוסמך אחרי כל התקופה הארוכה, זה רק לעבור את מבחן הלשכה. המשמעות של המבחן הנ"ל היא שבמידה ועברתם אותו, אתם מקבלים את הרישיון המיוחל ויש לכם את האפשרות לצאת לדרך, לקפוץ אל תוך הבריכה ולהראות את כל מה שלמדתם על ספסל הלימודים.
 
חברי הלשכה מגישים לכם את המבחן שעליכם לענות עליו בכתב, כאשר בלב אתם יודעים שזהו, רגע האמת הגיע. לפני שירעדו לכם הברכיים, ותפחדו מכל שאלה שתצוץ, מוטב לבדוק ולראות שקיימות חברות שמציעות לנבחנים הכנה יסודית לקראת מבחני הלשכה.
 
השאלות במבחן הלשכה הינן אמריקאיות, כאשר בכל אחת מהן מופיע קטע ועליו השאלה עם ארבע תשובות אפשריות. כמובן שבמידה וחלילה נכשלתם, יש לכם את האפשרות להיבחן שוב, בזמן שעדיף בלי שום צל של ספק לעבור על הטסט הראשון. במבחן קיימות לא פחות מ-100 שאלות, כך שסבלנות פה היא שם המשחק כי מוקצבות לבחינה שלוש וחצי שעות. ציון 65 ומעלה יזכה אתכם בציון עובר של הבחינה, אך אל תשמחו מוקדם מידי כי קיים עוד שלב וזהו השלב שבעל פה.  
מבחן לשכה מורכב בצורה הבאה: 95 אחוז מהשאלות מבוססות על חקיקה, כאשר החמישה הנותרים מתייחסים לפסיקה. השאלות שקשורות לפסיקה מתייחסות לפסיקה שמפורסמת בסמוך למועד הבחינה.
 
כותבי השאלות מבססים את השאלות על סמך עיון ברשימת החוקים המומלצים יחד עם חיבור שאלות בהתאם לסעיפי החוק. חלק מהשאלות משלבות בדרך-כלל שני סעיפי חוק.
קחו בחשבון שמומלץ לתרגל כמה שיותר לפני מועד הבחינה, כאשר תרגול יומי יכול לשפר פלאים את יכולת השינון לקראת המבחן. שאלות רלוונטיות למשל כמו על חקיקה עדיפות לתרגול, שכן 90 אחוז מהשאלות מבוססות על ידיעה בנושא זה.
בכדי להצליח במבחן זה, כאשר מדובר בלא מעט שאלות בלשון המעטה, עדיף לא רק להסתמך על הספרים. חברי הלשכה אוהבים לתת שאלות על סעיפי החקיקה, כאשר אלו אינם מופיעים בספרי הלימוד.
 
מבחן לשכה הוא רגע אחד לפני קבלת הרישיון להיות עורך-דין, אחרי תקופה ארוכה של לימודים הן תיאורטיים והן מעשיים. מדובר במבחן שכל סטודנט למשפטים שואף להגיע אליו ואף לעבור אותו בהצלחה על מנת להגיע למטרה הקדושה- עבודה במשרד והתמודדות עם תיקים משל עצמו.


כל הזכויות שמורות לאתר הסטודנט © 2022