לראשונה בישראל מנוע חיפוש לימודים המאפשר לכם לדעת מה חושבים סטודנטים ובוגרים על התארים המעניינים אתכם
עמוד הבית > לימודי אדריכלות תואר ראשון

לימודי אדריכלות תואר ראשון

102 ביקורות של סטודנטים ובוגרים 6 מסלולי לימוד


מסלולים בתחום לימודי אדריכלות

אוניברסיטת תל אביב
לימודי אדריכלות תואר ראשון  אוניברסיטת תל אביב
28 ביקורות סטודנטים 4 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
8.6
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של בוגר - תומר צ. 23/04/2013

"למה בחרתי: אהבתי את השילוב שבין הומאני לריאלי. התואר מקיף קורסים בתחומים שונים ומגוונים וזה מה שמרתק בו. אפשר "לטעום" מהכל.
הציפיות: הוא אכן מרתק ומקיף.
רמת לימודים: קבוצותלימוד מצומצמות, מעט אנשים בשכבה, רמת מתרגלים נמוכה, רמת עבודות גבוהה
טיפ כללי: שיבינו שיש צורך בה-מ-ו-ן עבודה קשה והשקעה. צריך להאמין ולדעת שאתם באמת מתאימים למקצוע, לא ללכת למסלול הזה כדי להתפשר או לבדוק. מי שלא יהיה מסור במאה אחוז, לא יסיים."

אוניברסיטת אריאל
לימודי ארכיטקטורה תואר ראשון  אוניברסיטת אריאל
18 ביקורות סטודנטים 3 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
8.9
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של בוגר - שיר 24/01/2015

"למה בחרתי: כי המקצוע והכיוון מעניינים אותי מאוד וזה מה שאני רוצה לעשות בחיים.
הציפיות: המקצוע כן אופן הלימוד בו פחות. מרגיש כאילו אני צריכה לרצות מרצים ולא דווקא לפתח את עצמי ואת הכיוון שלי.
רמת לימודים: רמה גבוהה אך זה בעיקר בזכות רמת הסטודנטים
טיפ כללי: הרבה הרבה כח ורצון, אם אין רצון אין סיבה להכנס ללימודים האלה."

בית ספר בצלאל
לימודי ארכיטקטורה תואר ראשון  בצלאל
16 ביקורות סטודנטים 3 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
8.6
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של בוגר - רוית ג. 18/03/2013

"למה בחרתי: קצת קשר משפחתי (אבי מהנדס בניין), קצת מהמחשבה שזה שילוב בין אומנות ומקצוע מעשי וקצת כי לא הכרתי מספיק תחומים אחרים.
הציפיות: באופן אישי היום הייתי עושה בחירות אחרות (וגם בפועל אני עוסקת במקצועי באופן חלקי). יש פער אדיר בין הלימודים והעבודה המעשית: בלימודים חושבים ומתכננים והצד היצירתי תופס חלק ניכר ואילו בפועל, בעיקר בעבודה בתור שכיר הצד היצירתי הוא אולי אחוז מסך העבודה. המשכורות זעומות, המעסיקים, כיאה לעלק אומנים, לרוב לא נחמדים, אין אפשרויות קידום, שעות עבודה מטורפות (לכן מבחינתי לא מתאים לאימהות), ולאחרונה רק הרעו את התנאים והוסיפו חובת התמחות, מה שנתן למעסיקים שליטה גדולה יותר במתמחים שזקוקים לעבודה.סביבת עבודה מאוד גברית (יועצים למינהם, קבלנים), דבר שלא חשבתי עליו מראש ולא מתאים לי באופן אישי.
רמת לימודים: התואר באדריכלות הוא תואר של 5 שנים ולא ברור בכלל למה. באנגליה לדוגמא נהוג ללמוד 3 שנים, לקבל תואר ראשון כללי, חובת התמחות של שנה (או שנתיים - לא זוכרת) ואז אם מתאים חוזרים להשלים התואר עוד שנתיים.
טיפ כללי: להכיר את המציאות של העבודה בפועל, שמאוד שונה מהלימודים."

הטכניון
לימודי ארכיטקטורה תואר ראשון  הטכניון
13 ביקורות סטודנטים 3 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
8.5
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
8
מתוך ביקורת של בוגר - תמיר מ. 20/07/2014

"למה בחרתי: תמיד חלמתי להיות אדריכלית
הציפיות: המסלול ענה על רוב הציפיות, לעתים אני מרגישה שאנחנו לומדים ברמה שטחית מבלי לרדת לעומק הדברים. אך הלימוד עצמו מאוד קשה תובעני ותחרותי.
רמת לימודים: רמת המתרגלים ושיעורי העזר בדרך כלל בסדר, בקורסים מסויימים הנוכחות דלילה, וכדי להילחם בתופעה קורסים רבים בודקים נוכחות (מעצבן!)
טיפ כללי: חייב רעל ומוכנות להשקעת כל הזמן הפנוי והלא פנוי בלימודים!"

המרכז האקדמי ויצו חיפה
לימודי אדריכלות תואר ראשון  מכללת ויצו
7 ביקורות סטודנטים 1 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
9.2
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של בוגר - ענבל ש. 21/02/2013

"למה בחרתי: אחרי התלבטות מסויימת החלטתי ללמוד אדריכלות בגלל השילוב בין ריאלי להומני. מקצוע מעניין שמאתגר אותך.
הציפיות: הלימודים מאד מעניינים ונוגעים בנושאים רבים.
רמת לימודים: יש חוסר במתרגלים, וגודל הכיתות מפריע לעיתים.
טיפ כללי: תחשבו על זה טוב לפני, אין הרבה זמן והכסף הולך כמו מים."

הטכניון
לימודי אדריכלות נוף תואר ראשון  הטכניון
5 ביקורות סטודנטים 1 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
9.2
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
10
מתוך ביקורת של בוגר - עדי ח. 10/01/2013

"למה בחרתי: נראה לי מעניין ומשלב בין תחומים ריאליים והומניים
הציפיות: ענה בהחלט
רמת לימודים: בדרך כלל לשביעות רצוני
טיפ כללי: להגיע ליום פתוח ויום הכוון, לדבר עם אנשים וסטודנטים מהתחום כדי לקבל דעה אישית ופחות פורמלית"

לימודי אדריכלות

חלמתם פעם לתכנן מבנה כמו אצטדיון כדורגל, בתים, אולם לאירועי תרבות ?
בלימודי אדריכלות אתם יכולים ללמוד על כל הקשור לתכנון מבנים, כאשר יהיו כאלה שירצו להתעסק רק בשרטוטים, ויהיו כאלה שישאפו להיות מעצבים של מבנים גדולים. מדובר בלימודים פרקטיים, דינאמיים, אשר יכולים להוביל לקריירה נפלאה.כל אחד שהולך ללמוד, רוצה לדעת האם יש עבודה בתחום. ובכן, במקצוע כמו אדריכלות העבודה מאוד מגוונת. יש אדריכל לעיצוב מבנים, אדריכל נוף, תכנון ערים ועוד סוגי עבודה שיש לתחום להציע. צריך לקחת בחשבון שההתחלה לא פשוטה, כי מדובר בעולם שלם שמצריך כישרון על מנת להשתלב בתחום.
 
רקע החוג
 
לימודי אדריכלות נמשכים כ-5 שנים, כשבסופם מקבלים הבוגרים תעודת סיום B.Arch.
בלימודים אלו מקבלים הסטודנטים כלים כיצד לבנות מבנים בצורה הנכונה תוך כדי הקפדה על התיאוריות המקובלות ועל השימושים הפרקטיים לתיאוריות האלה.
הסטודנטים לומדים כיצד לעצב ולתכנן חללים ובנוסף על השילוב בין אומנות לבין הנדסת בניין. בנוסף, הלימודים מתעסקים גם עם הסביבה הבנויה ברמות המקרו וגם בעיצוב פרטים ברמת המקרו.
ניתן לשלב את לימודי האדריכלות יחד עם עיצוב פנים, עיצוב חוץ, הנדסת בניין, הוראה ועוד נושאים. מדובר בתחום גמיש, כאשר יש לו כמה תחומים בתוכו ברגע שחושבים צעד אחד קדימה.
 
האם זה מתאים לי ?
 
כמו בכל תחום בחיינו, יש כאלה שנולדו לעצב ולתכנן מבנים, וישנם כאלה שנועדו להתעסק עם מספרים, לכתוב כתבות או לרפא אנשים.
תחום האדריכלות דורש הרבה יצירתיות, כאשר סביר להניח שיהיה משעמם לראות מבנים דומים אחד לשני. צריך קצת לגוון. מדובר בתחום שכישרון טבעי יכול מאוד לעזור. צריך לדעת לשרטט, כיצד לעצב מבנה בצורה הכי נכונה שתתאים לסביבה, ידע טכני גבוה ודמיון מפותח. אדריכלות היא תחום שמתאימה לאנשים שנולדו עם הרצון לייצור כל פעם מחדש מבנה אחר ושונה.
 
היתרונות של לימודי אדריכלות
 
מדובר בתחום שיוקרה מתלווה אליו בהתאם לאופיו. כנאמר, אדריכלות מגוונת מבחינת סוגי העבודה בהם ניתן לעבוד. בין אם זה הנדסת בניין, עיצוב פנים/ חוץ או תכנון ערים. גם תכנון אצטדיון כדורגל או כדורסל יכול להיות משהו אטרקטיבי.
תנאי הקבלה לחוג לא גבוהים, כאשר הדרישה המינימלית היא ציון 500 בפסיכומטרי בזמן שהמקסימלית היא 580. יש מקומות שדורשים 4 יחידות במתמטיקה עם התייחסות לאנגלית והבעה.
לימודי אדריכלות משלבים בין יכולת טכנית וטכנולוגית גבוהה עם יכולת יצירתית ואמנות. מדובר במקצוע שמשלב גם טכניקה וגם יצירתיות, דבר שאין בכל תחום, כאשר בעלי ראש יצירתי עם דמיון רב יכולים להשתלב טוב בעולמם של האדריכלים.
 
החסרונות של לימודי אדריכלות
 
במקביל לזה שאדריכלות הוא תחום מאוד מגוון ויוקרתי (כמובן אם אתה מצליח לבנות מבנים מדהימים), יש גם כמה חסרונות בשטח.מדובר בתחום קשה ותובעני שמצריך הרבה זמן השקעה ומאמץ מצידם של הסטודנטים. בוגרי תואר ראשון באדריכלות לא צפויים ליהנות ממשכורת נאה בתחילת דרכם.
חסרון נוסף הוא שבשנתיים האחרונות הביקוש לאדריכלים בישראל נמצא במגמת ירידה.
 
מה לומדים שם ?
 
במהלך תקופת הלימודים, מתעסקים הסטודנטים בכל הקשור לשרטוט, עיצוב ותכנון מבנים החל מהיסוד ועד שרואים בניינים בשלמותם.
להלן כמה מהקורסים הנלמדים בתואר: עיצוב דירה, עיצוב פנים, פנג שואי, עיצוב הבית וסביבת מגורים, אדריכלות ועיצוב פנים, בינוי ערים, תכנון ערים ואזורים, אדריכלות נוף.
 
בנוסף, הסטודנטים לומדים כיצד לשקם מבנים, שימוש במחשב בעת התכנון, טכנולוגיה של הבניה, ארכיטקטורה של מבנים, עיצוב ריהוט, הקמת מבני ציבור, תכנון גנים ועוד. קיימים גם מקצועות בסיסיים כמו: מתמטיקה, אנגלית ופיזיקה שמשולבים במהלך הלימודים.
הלימודים מקנים כלים לאדריכל העתידי כדי שיוכל לתכנן מבנה נוח, יעיל, יפה ויתרה מזאת, ידידותי לסביבה. במהלך הלימודים, הסטודנטים מכינים פרויקטים, כשבתום התקופה עליהם להכין פרויקט גמר של מבנה כלשהו.
 
איך מתקדמים ללימודים מתקדמים ?
 
ניתן להתקדם מתואר ראשון באדריכלות לתואר שני בתחום, כאשר בלימודים המתקדמים יש אפשרויות רבות ומעמיקות יותר שהחוג מעניק לסטודנטים. ההתמחות בתואר השני מתמקדת במספר נושאים כגון: שימור מבנים ואתרים, בקרת הסביבה, יחסי אדם-סביבה, תכנון ערים ואזורים, טכנולוגיה ותיעוש של הבניה, עיצוב תעשייתי, שימור ותיעוד מבנים ואתרים, היסטוריה של בינוי ערים, מערכות תפקוד עירוניות ועוד.
 
נשלב חוגים ונצליח
 
סטודנטים לאדריכלות בדרך כלל אוהבים לשלב עוד תחום שמשיק לכל הקשור לארכיטקטורה (השם השני של אדריכלות). בין התחומים שהסטודנטים לוקחים אפשר למצוא את הנושאים הבאים: הנדסת בניין, אדריכלות נוף, עיצוב פנים וחוץ, תכנון ערים ועוד.יש גם סטודנטים שלוקחים משפטים או ניהול, בזמן שהם חושבים להכניס את אחד מהמקצועות הנ"ל לקריירה שלהם כאדריכלים.
סטודנטים שלוקחים תחומים שמשיקים לתחום האדריכלות- ארכיטקטורה, הרי שהם לא מעוניינים ללמוד בנפרד אותם. יש להם חמש שנים בתואר, ולכן הינם מעוניינים לקבל את כל המידע שנחוץ להם כדי להיות אדריכלים טובים ויצירתיים.
 
סיימתי עם התואר, מה עכשיו ?
 
סוף כל סוף, אחרי חמש שנים של תואר, הגעתם ליעד שלכם- תעודת סיום באדריכלות של המוסד בו ביליתם תקופה ארוכה.
עכשיו, אחרי שהתעסקתם בבניית קרטונים בילדות, עשיתם שרטוטים במשך תקופת הלימודים והצלחתם לבנות פרויקט גמר איכותי, הגיע הזמן להיכנס למים העמוקים וכמובן לא לטבוע.
בהתחלה, תצטרכו לחפש משרד לעשות בו התמחות , כאשר אחרי כעבור כמה שנים קיימת אופציה שתהפכו לעצמאיים בשטח. ישנם כאלו שיעדיפו להתעסק עם עיצוב פנים או חוץ, יהיו כאלה שירצו ללכת בגדול- תכנון ערים. לא חסרו אופציות בתחום הנ"ל, המשרות מאוד מגוונות.
 
שכר- כפי שכבר נאמר, בהתחלה השכר של בוגר אדריכלות לא בשמיים, אך עם הזמן אפשר להגיע למשכורת שנעה בין 5,000 ל-8,000. בהמשך אדריכלים שמתעסקים באופן פרטי לא בהכרח נופלים מאנשי ההייטק, כאשר יש כאלה שנהנים ממשכורת נאה של 60,000.
 
ישראל או חו"ל- אדריכלות הוא תחום שאפשר גם ללמוד בארץ זרה, כאשר עליכם כמובן לקחת בחשבון את עניין העלות והמרחק מהבית. כשבוחרים בחו"ל, הרי שלא מדובר כמו ללמוד בצפון הארץ במידה ואתם גרים באזור השרון. חו"ל קוסם לכל אחד, אך לא כל אחד יכול בהכרח להצליח בתחום מסוים שם. עדיף לעשות בדיקה מקיפה רגע לפני שלוקחים החלטה. צריך גם לחשוב שבחו"ל אין חומוס.
 
אדריכלות הוא תחום מאוד אטרקטיבי ודינאמי, כאשר הוא מגוון ויוקרתי באופיו. במידה ואהבתם לבנות דברים מקרטון או מכל חומר אחר, תחשבו על לבנות בגדול בין אם זה אצטדיון ובין אם זאת עיר שלמה או רק בית עם גינה. אל תשכחו גם לחשוב על הסביבה בעת השרטוט.

כל הזכויות שמורות לאתר הסטודנט © 2024