לראשונה בישראל מנוע חיפוש לימודים המאפשר לכם לדעת מה חושבים סטודנטים ובוגרים על התארים המעניינים אתכם
עמוד הבית > לימודי הנדסת מכונות תואר ראשון

לימודי הנדסת מכונות תואר ראשון

215 ביקורות של סטודנטים ובוגרים 9 מסלולי לימודמסלולים בתחום לימודי הנדסת מכונות

אוניברסיטת בן גוריון
לימודי הנדסת מכונות תואר ראשון  אוניברסיטת בן גוריון
42 ביקורות סטודנטים 8 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
8.6
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של בוגר - שניר ל. 04/02/2015

"למה בחרתי: רציתי תואר שכבר אחרי תואר ראשון יהיה ניתן לעבוד באותו מקצוע ומשהו שיעניין אותי, ומבין כל האופציות הבנתי שהנדסת מכונות הכי מתאימה לי.
הציפיות: רציתי משהו שיוכל לתת ביטוי לרעיונות שלי, ובמכונות באמת ניתן לראות איך דברים יוצאים מן הכח אל הפועל.
רמת לימודים: מתרגלים מאוד מעולים שגם אוהבים לעזור כמו כן האוניברסיטה נותנת 10 שיעורי עזר לסטודנטים הזקוקים לכך ומעבר לכך בתשלום סמלי.
טיפ כללי: אוניברסיטה מעולה שמאוד רציתי וניסיתי להתקבל אליה (היא גם נחשבת בתחום הלימודים שלי) ועכשיו שאני כאן אני אומר שזה היה שווה את זה - ושהייתי עושה הכל שוב גם דרך השלוחה באילת (במסלול "הנדסה שנה א'")."

הטכניון
לימודי הנדסת מכונות תואר ראשון  הטכניון
42 ביקורות סטודנטים 7 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
9.2
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של בוגר - תום ד. 17/04/2013

"למה בחרתי: מעניין אותי מאוד תחום ההנדסה והפיתוח הטכנולוגי.
הציפיות: מלמד מאוד.
רמת לימודים: רמה מאוד גבוהה
טיפ כללי: הולכים להפתח בפניכם עולמות חדשים אך תתכוננו לעבודה קשה מאוד."

אורט בראודה - המכללה האקדמית להנדסה
לימודי הנדסת מכונות תואר ראשון  אורט בראודה
36 ביקורות סטודנטים 1 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
8.9
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
8
מתוך ביקורת של בוגר - תמר 09/04/2013

"למה בחרתי: למדתי קצת בתיכון, וזה עניין אותי
הציפיות: כן. הרמת לימודים גבוהה מאוד.
רמת לימודים: הרמה גבוהה מאוד, אני חושב שלא יורד משום אוניברסיטה
טיפ כללי: להתכונן ללימודים קשים. אבל עוברים הכל ביחד עם חברים. לומדים ביחד ומצליחים!"

המכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון
לימודי הנדסת מכונות תואר ראשון  סמי שמעון
28 ביקורות סטודנטים 4 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
9
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של בוגר - שי ס. 23/02/2013

"למה בחרתי: כי זה מעניין אותי
הציפיות: התייעצתי עם אחי שהוא גם מהנדס מכונות והוא אמר לי לאיזה תחום בהנדסת מכונות ללכת ובסמי שמעון יש את התחום המדובר
רמת לימודים: ישנם מתרגלים שבגלל שהם ותיקים אז הם עושים מה שהם רוצים כביכול ומזלזלים בסטודנטים הזקוקים להם למשל המרצה תמר פונדיק
טיפ כללי: להיות שלמים עם מה שהולכים ללמוד במאה אחוזים ולא לתת לאנשים אחרים לשבש לכם את המחשבה , תתיעצו עם אנשים שמבינים בתחום והכי חשוב לתרגל כל הזמן כי בסוף לפני המבחנים אתם לא תתאמצו יותר מידי כדי להוציא ציון גבוה"

אוניברסיטת תל אביב
לימודי הנדסה מכנית תואר ראשון  אוניברסיטת תל אביב
14 ביקורות סטודנטים 3 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
9.2
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
10
מתוך ביקורת של בוגר - שחר ב. 24/01/2015

"למה בחרתי: זיקה להנדסה ומכניקה
הציפיות: בשנתיים הראשונות בהנדסה ישנם תכנים כלליים להנדסה על מנת לישר קו מבחינה מתמטית ופיזיקלית עם שאר ההנדסות לאו דווקא דבר שתעסוק בו, בהמשך השנה השלישית והרביעית נלמדים תכנים שמתאימים לתואר שלך, תכנים אלו מכורח העניין יהיו מעניינים יותר.
רמת לימודים: רמה גבוהה, הן מהמרצים והן מהמתרגלים, לעיתים כמות סטודנטים בהרצאה גבוהה מהרגיל
טיפ כללי: אין תוצאות בלי השקעה, על מנת להצליח ולעבור את המבחנים צריך ללמוד, והרבה"

מכללת אפקה תל אביב
לימודי הנדסת מכונות תואר ראשון  מכללת אפקה
14 ביקורות סטודנטים 1 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
9.3
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של בוגר - תומר ד. 16/12/2011

"למה בחרתי: מקצוע מעניין שיש בו עבודה
הציפיות: הייתי רוצה לשלב יותר פרקטיקה במהלך הלימודים
רמת לימודים: אין צפיפות בחדרים הלימוד מלווה בחומרי עזר ויש הרבה הקשבה מצד הממסד
טיפ כללי: אם התחום מעניין (פיסיקה מתמתיקה...) אז זה שואב פנימה וכדי ללכת על זה"

ציון משוקלל: מה זה?
9.3
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
8
מתוך ביקורת של בוגר - ניר צ. 25/05/2013

"למה בחרתי: ידעתי שאני רוצה משהו בתחום המחשבים וההייטק אבל לא רק מחשבים ותחום המכטרוניקה משלב בתוכו מכונות מחשבים ואלקטרוניקה כמוכן תחום הרובוטיקה משך אותי תמיד
הציפיות: אני יכול להגיד עכשיו שמה שאתה לומד בתאוריה כלומר כל המתמטיקה והפיסיקה וחוזק וכו' לפעמים מעצבנים כי בא לך להתעסק כבר במשהו שאתה יכול לבנות ולהרכיב שזה מתחיל רק בשנה שלישית ורביעית
רמת לימודים: המתרגלים ברוב המקרים סוגרים פערים איפה שמרצה החסיר משהו , אם מבקשים שיעורי חזרה קיימים גם כמות הסטודנטים בד"כ רוב הסטודנטים נוכחים בהרצאות
טיפ כללי: תשאלו את עצמכם פעמיים למה אני רוצה ללמוד את זה והאם זה מתאים לי"

ציון משוקלל: מה זה?
9.3
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
10
מתוך ביקורת של בוגר - ערן ח. 21/11/2011

"למה בחרתי: חלק מפרוייקט צבאי של חיל האוויר
הציפיות: לא הרגשתי יחס של מכללה והיה קשה ללמוד בצורה שבה אני מקבל גם מעבר. היו 2 כיתות שאחת נבדלה בשנייה בקורסים נוספים שעברו כמו שיעורי כימיה ואהדה של המורים הייתה מיוחסת...
רמת לימודים: המקצוע נורא מעניין יכל להיות מועבר בצורה טובה יותר..
טיפ כללי: אם אתם בעניין של הנדסה מאוד מומלץ במיוחד אם לא בא לכם להיכנס למשהו מורכב מדי, ממליץ ללמוד ניהול בנוסף"

ציון משוקלל: מה זה?
9.4
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של סטודנט - אפרים 28/11/2011

"למה בחרתי: אני מאוד מתחבר למכונות, מגיל קטן, גם בצבא הייתי מכונאי בכיר בחיל הים בסטילי"ם. זה מושך אותי ואני רואה את עצמי מתעסק בזה בחיים.
הציפיות: אני אמנם רק בהתחלה אבל לפי מסלול הלימודים ולפי מה שלמדתי עד היום אני מרגיש שהחומר והרמה כן עונים לציפיות שלי,
רמת לימודים: ישנם קורסים קשים כדוגמת חדו"א שקשים לכל הסטודנטים, הקורסים בנויים בצורה של, הרצאה (שבה לומדים חומר חדש) תרגיל (שיעור שבו רק מתרגלים וחוזרים על החומר) ואם הסטודנטים מתקשים, ישנם גם שיעורי תגבור.
טיפ כללי: לבוא מוכנים נפשת ופיזית ולעשות את המכינה במתמטיקה. אם לא בגרות 5 יחידות"

מדריכים ומאמרים בנושא

איזה לימודים צריך כדי להוציא רישיון הדברה?
איזה לימודים צריך כדי להוציא רישיון הדברה?

ידע הוא משאב יקר ערך מאוד במאה ה-21. חלק גדול מתחומי העיסוק מחייב בקיאות, וכדי לספק שירות איכותי באמת נדרשת למידה משמעותית. הדברה היא פעולה נפוצה, ובמקביל גם כזו שמעורבים בה חומרים שעלולים להיות מסוכנים לבני אדם, ולכן באופן טבעי עולה השאלה שבכותרת. בעמוד זה תמצאו תשובה מפורטת ותוכלו להבין איך לקבל את התואר מדביר מוסמך, ומה בעצם חייבים מחסלי החרקים והמזיקים לדעת. מה קובע החוק? עקב..

לימודי הנדסת מכונות

במידה ואתם חובבי הנדסה ויש לכם את היכולות המתאימות, אז בואו ותשמעו על הנדסת מכונות. מדובר בתחום שתורם לייצור כל המכונות שבני האדם זקוקים להן בחייהם. הנדסת מכונות עוסקת בהרבה תחומים, ביניהם: הנדסת אווירונאוטיקה, הנדסת חומרים, הנדסת קירור ומיזוג אויר ועוד. תואר ראשון בהנדסת מכונות הוא הצעד הראשון שלכם בדרך לקריירה מאתגרת (שמכניסה גם כסף לא רע).
בעידן המודרני של היום, הנדסת מכונות מושתת על מחשוב- לרוב התהליכים נעשים על-ידי מחשב ואף גם מבוקרים על-ידו. הייצור המכני והתכנון שלו נעשים באמצעות כלים ממחושבים. בנוסף לכך, מטוסים, כלי רכב, רובוטים, מכונות ייצור, כלי שייט, תחנות כוח, מערכות מיזוג אוויר ואף מבנים (גשרים, סכרים וסוגים שונים של בניינים) מופעלים, מבוקרים ומתוחזקים באמצעות מחשב.
 
רקע החוג
 
לימודי הנדסת מכונות נמשכים ארבע שנים, כשבסיומן מקבלים הבוגרים תעודת סיום B.Sc.
מטרת הלימודים הללו היא להכשיר מהנדסי מכונות לעתיד, אשר יוכלו להשתלב בתעשייה ויעסקו בפיתוח, תכנון ותחזוקה של מגוון מערכות המשמשות בתהליכי ייצור (כגון: רובוטים, כלי רכב, מערכות הנעה ועוד). בנוסף, תהליכי ייצור של מגוון מכונות חשובות המשמשות את האדם בחיי יומיום ושל מגוון מערכות שיפעלו וישתלבו בתעשייה עתירת הידע- הייטק (כמו: מיקרו מערכות אלקטרו מכניות, מערכות אופטיות, סיבים, רובוטיקה, מיקרו וכדומה).
לימודי הנדסת מכונות לתואר ראשון שמים דגש על ההתפתחות הגדולה שנעשתה בתחום בעקבות התפתחות הטכנולוגיה והתעשייה. הסטודנטים מקבלים הכשרה מקיפה על כל התחומים בנושא עקב העובדה שהוא יזדקק לידע שירכוש בלימודים בעבודתו.
 
האם זה מתאים לי ?
 
לימודי הנדסת מכונות כמו כל תחום בעולם ההנדסה מתאים לאנשים בעלי ראש מתמטי וחוש טכני. אחרי הכל, מדובר במקצוע שמתאים רק לאלו שאוהבים את העולם של ההנדסה. בנוסף לכך, מהנדס מכונות צריך לדעת לייצור, לתכנן, לפתור בעיות מסוימות. מי שבוחר בתחום הזה, הרי שהוא מוכן ללמידה מרובה על החומר שלמד בכיתות ובמעבדות כדי שיוכל להצליח בחוץ.
 
היתרונות של הנדסת מכונות
 
אחד היתרונות בהנדסת מכונות הוא שהבוגרים של החוג מבוקשים בתעשייה בתהליכי מיכון וייצור וכמו כן, גם בתעשיית ההייטק ותעשיות נוספות. מכאן נובעת העובדה שמסיימי התואר הנ"ל מוצאים עבודה בתום הלימודים, כאשר הם לא צפויים להיתקל בבעיות מיוחדות במציאת משרה המתאימה עבורם.
יתרון נוסף שאפשר לראות גם בשאר התחומים בעולם ההנדסה, הוא שמהנדסי מכונות מרוויחים משכורות מכובדות, אשר מאפשרות להם לישון בשקט בלילה. מדובר בסופו של דבר במקצוע שמסדר אותך בחיים ללא דאגות על ענייני כספים.
הלימודים הללו הם גם תיאורטיים וגם מעשיים, שכן בלי עבודה פרקטית בלימודים, הרי יש אחוזים לא גבוהים להשתלב בתעשייה. הסטודנטים מתרגלים במעבדות באופן מעשי את מה שלמדו באופן עיוני, כאשר הם רוכשים כלים נוספים שישמשו אותם בקריירה המקצועית.
 
החסרונות של לימודי הנדסת מכונות
 
החיסרון הבולט בהנדסת מכונות הוא שמדובר בלימודים תובעניים. במידה והסטודנטים רוצים לסיים בהצלחה את הלימודים הללו, הרי שעליהם להשקיע הרבה שעות, כאשר יש להם עומס הן מבחינת החומר הנלמד והן מבחינת שיעורי הבית.
חיסרון נוסף הוא שמדובר במקצוע לא פשוט, כלומר הכוונה שלרוב העובדים בתעשיית הזאת, הרי חוזרים מאוחר הביתה. הנדסת מכונות הוא אמנם מקצוע מאתגר ומרתק, אך לא פשוט, כאשר נדרשת המון השקעה במהלך היום (סביר להניח שחלק מהעובדים שותים קצת יותר משתי כוסות של קפה במהלך העבודה).
 
מה לומדים שם ?
 
סטודנטים בחוג להנדסת מכונות לומדים במגוון רחב של קורסים במהלך תקופת הלימודים. להלן חלק מהקורסים הנלמדים: מתמטיקה, פיזיקה, כימיה, ביומכניקה, גרפיקה הנדסית, דינאמיקה, דינאמיקת מבנים, חוזק חומרים, יסודות תורת השרפה, מבוא לבקרה, מבוא לבקרה ליניארית מודרנית, מבוא להנדסת מכונות, מבוא לטכנולוגיה של חלקיקים ואבקות, מבוא לעבוד שבבי, מבוא לתורת האלסטיות, מבוא לתורת הקליפות והלוחות, מבוא לתכנון מכנו אופטי, מזוג אויר וקירור, מכשור ומדידות, מכטרוניקה, מכניקה של חומרים מרוכבים, מכניקת זורמים שמושית, מעבדה להנדסת מכונות, מערכות ליניאריות, סדנא לתוכנות מחשב הנדסיות, עקרונות מעבר חום, שיטות נומריות בהנדסה, שיטות סטטיסטיות בהנדסה, תורת הזרימה, תורת המכונות, תיכון מכונות, תיכון מערכות ביורפואיות, תרמודינאמיקה וכ'ו.
 
איך מתקדמים ללימודים מתקדמים ?
 
לאחר שסיימתם את התואר הראשון בהנדסת מכונות, וברצונכם להעמיק בנושא ולהתקדם לתואר שני בתחום, הרי שיש לכם את האפשרות לעשות זאת. תואר שני בהנדסת מכונות עוסקים במחקר ובנושאים שונים בתחום כגון: אנרגיה, אופטימיזציה, פולימרים, התפלת מים, גלים במצוקים ומבנים, תכנון ליניארי, כורים גרעיניים, גיאומטריה חישובית, אלגוריתמים, הנדסת רקמות, הנדסת פני שטח, מכניקת זורמים, מכניקת מוצקים, מעבר חום ואנרגיה ועוד.
 
נשלב חוגים ונצליח
 
בלימודי הנדסת מכונות אין לרוב שילובים עם חוגים נוספים מצד הסטודנטים. תוכנית הלימודים משלבת בתוכה תחומים נוספים כגון: מתמטיקה, פיזיקה, כימיה ותחומים נוספים. בשל העובדה הזאת, סטודנטים בדרך-כלל לא בוחרים במסלול דו חוגי עקב העומס שיש להם בלימודים.
 
סיימתי עם התואר, מה עכשיו ?
 
זהו, תקופת הלימודים של התואר הראשון הגיעה לסיומה, וכעת אפשר להיכנס לתעשייה ולהתחיל לעבוד. אז אילו עבודות מחכות לכם בוגרים יקרים ? הנה כמה מהמשרות שתוכלו לבחור בתום הלימודים: עבודה בתעשייה בתהליכי מיכון וייצור בתחומים הבאים: בתחום הרפואה- מכשור רפואי, רובוטים מדויקים. בתחום התחבורה- כלי רכב, מטוסים, ספינות, רכבות. בתעשיית ההייטק: פתרון בעיות הקושרות באנרגיה, בשבבים אלקטרוניים, הנדסה אופטית, רובוטיקה ועוד. חלק מהבוגרים גם מגיעים לתפקידים של ניהול פרויקטים וניהול כללי.
שכר- בוגרי הנדסת מכונות מרוויחים בממוצע משכורת שנעה בין 6,000 ל-8,000. כעבור שנה, אותם בוגרים יכולים כבר להגיע ל-10,000 ומעלה. מהנדסי מכונות המתעסקים עם תוכנות או מטפלים במכונות, מרוויחים סכום שמוערך ב-14,000. אנשים העובדים בתיכון, מרוויחים סביב ה-13,000 ויכולים גם להגיע ל-20,000 פלוס.
ישראל או חו"ל- חלק מהבוגרים מנסה את מזלו להתקבל באחת מחברות ההייטק העולמיות, בזמן שאלה משתפות פעולה גם עם חברות ישראליות. רוב הבוגרים מתחילים לעבוד בארץ, כאשר לאחר שהם משתפשפים בעבודתם, קיימים גם חבר'ה צעירים שנוסעים לעבוד בארצות אחרות.
 

כל הזכויות שמורות לאתר הסטודנט © 2024