לראשונה בישראל מנוע חיפוש לימודים המאפשר לכם לדעת מה חושבים סטודנטים ובוגרים על התארים המעניינים אתכם
עמוד הבית > קורס גישור קורסים / לימודי תעודה

קורס גישור

0 ביקורות של סטודנטים ובוגרים 4 מסלולי לימוד

מסלולים בתחום קורס גישור

לא קיימות ביקורות על התואר. סיימת את המסלול? לומד בו כרגע - ספר לנו וזכה באייפד 2

תחום הגישור הפך בשנים האחרונות לתחליף הטוב, המהיר והזול של עריכת הדין. הניסיון המצטבר הוכיח שצד שלישי מיומן יכול לשנות את הדינמיקה של המשא ומתן ושל הסכסוך. בכדי להציע את הטוב ביותר חברה מכללת מעוף עם הסמכות בגישור - המרכז הישראלי להכשרת מגשרים לביצוע הכשרות בתחום הגישור בהנהלת ד"ר סוזן זיידל..

לא קיימות ביקורות על התואר. סיימת את המסלול? לומד בו כרגע - ספר לנו וזכה באייפד 2

בואו ללמוד גישור וצאו נשכרים הן במישור האישי והן במישור המקצועי.קורס בסיסי המקנה מיומנויות וכלים לניהול הליך הגישור, ניהול מו"מ ופתרון קונפליקטים. הקורס נערך בהתאם ועל פי המלצות דו"ח ועדת גדות – הועדה המייעצת לבתי המשפט לענייני גישור.

לא קיימות ביקורות על התואר. סיימת את המסלול? לומד בו כרגע - ספר לנו וזכה באייפד 2

קורס גישור מתקדם בדיני משפחה, עוסק בהיבטים הרגשיים והמשפטיים בגישור זוגי לקראת גירושין.

לא קיימות ביקורות על התואר. סיימת את המסלול? לומד בו כרגע - ספר לנו וזכה באייפד 2

קורס הפרקטיקום בגישור מאפשר לך להתנסות הלכה למעשה בתיקי גישור אמיתיים כצופה וכמגשר לצד מגשרים מיומנים. כמו כן הוא ומקנה ידע נרחב באסטרטגיות בגישור. בקורס זה יחוו המשתתפים התנסות וליווי אישי לכל משתתף !

קורס גישור


תהליך הגישור סובב אותנו יום יום והוא מגיע על מנת ליישב סכסוכים בין אנשים בנושאים כספיים, נפשיים ועוד. הגישור מגיע מתוך הקשבה וכבוד הדדי אשר מונחה ע"י צד שלישי ונייטרלי שהוא המגשר. במקרים רבים מעודדים בתי-המשפט בישראל תהליכי גישור כחלופה להליך משפטי ולכן נפוץ למצוא גישור לגירושין, גישור בהסכמי זוגיות, גישור בעסקים, גישור בארגונים, גישור בין שכנים ובני משפחה ועוד.
 
רקע החוג
קורס גישור מכשיר ליישב סכסוכים בין אנשים, חברות וכל 2 צדדים אשר נמצאים בוויכוח או ניגוד אינטרסים אל עבר הסכמה הדדית. המגשר מביא עימו תקשורת אשר הינה מעט אחרת, תקשורת שמאופיינת בהקשבה, סובלנות, כבוד הדדי ל-2 הצדדים על מנת שתהליך זה ייצלח. מדובר בעיקרון של WIN-WIN  בו 2 הצדדים מנצחים כאשר הם מגיעים להסכמה ועמק השווה בתהליך הגישור. קורס גישור מלמד את התלמיד להיות מגשר יעיל, מקשיב, אמפתי ועם הזמן הוא גם מפתח מיומנויות להגיע להחלטה הנכונה ביותר וליישב סכסוכים במהרה.
 
האם זה מתאים לי?
קורס גישור מיועד הן לאנשי עסקים והן לאנשים פרטיים אשר מעוניינים לרכוש כלי יעיל ומשמעותי לפתרון סכסוכים אישיים וכן מקצועיים. קורס גישור יתאים במיוחד עבור מי שעובד עם אנשים בחיי היום יום, מטפלים למיניהם ומי שמוכן להקשיב ולעזור. כך, קורס גישור יהיה מצויין גם עבור פסיכולוגים, מדריכים, עובדים סוציאליים, יועצים חינוכיים, משפטנים, עורכי דין ועוד.
 
יתרונות וחסרונות
היתרון הברור ביותר של קורס גישור הוא היכולת לעבוד כמגשר במגוון מקומות על מנת ליישב סכסוכים וכאשר מגיעים להסכמה ועמק השווה אזי התחושה הינה נפלאה לכל הצדדים המעורבים. הרגשה זו הינה הגמול הטוב ביותר לכל מגשר אשר מנסה להגיע לפתרון וכאשר נמצא אותו פיתרון וכל הצדדים מסכימים אזי זוהי התחושה הטובה ביותר בוודאי עבור אנשים שאוהבים לעזור וליישב. יחד עם זאת, הקורס מקנה כלים להתמודדות בכל דבר בחיים אשר אין בו הסכמה וכן זהו מקור פרנסה טוב ודרך ליצור קשרים עם מגוון רב של אנשים וארגונים.
 
החיסרון הוא כי לא תמיד ניתן ליישב בין סכסוכים, יחד עם תכונות של הקשבה, סובלנות ואמפתיה לאחר תצטרכו גם להיות חזקים ולא להכנע לסחטנות או לתחנונים של אחד הצדדים. ייתכן והתהליך יהיה ארוך מאוד, קשה, מייגע ואז בסופו של דבר התהליך לא ייצלח ולכן עליכם גם להיות חזקים נפשית ומנטלית בתחום זה אשר לא תמיד קל ופשוט כל כך כשאף אחד מהצדדים לא מוכן לוותר. בנוסף, למגשרים בתחילת דרכם יהיה קשה מאוד להתפרנס רק מהיותם מגשרים.
 
מה לומדים בקורס?
קורס גישור מכיל מגוון של תחומי לימוד ביניהם מיומנויות בסיסיות לניהול הליך הגישור, ניהול משא ומתן מסוג אחר בפתרון קונפליקטים, מודלים למשא ומתן, מהו משא ומתן ומה מטרותיו, כיצד נגדיר הצלחה וכישלון במשא ומתן, מבוא לגישור, עקרונות גישור ויתרונותיו, ייעוץ משפטי בתהליך גישור, אתיקה בגישור, הצעת פתרונות יצירתיים לקונפליקט, מתי יש להפסיק תהליך גישור, תקשורת בינאישית בתהליך גישור, סיום תהליך גישור ועוד.
 
סיימתי עם הקורס, מה עכשיו?
לאחר סיום קורס גישור תוכלו למצוא פרנסה במשרדי עורכי-דין, בתי-משפט ומקומות אשר זקוקים למגשרים אך רובם של המגשרים פותחים בקריירה עצמאית ומשרד משלהם, מפרסמים את עצמם ולכן יש צורך להיות גם בעל כישורי שיווק טובים או להעזר באחרים בכדי שימליצו עליכם. התהליך הראשוני אינו קל ורוב תיקי בתי המשפט אשר מופנים למגשרים מגיעים למגשרים בעלי ניסיון רב בתחום ובשטח ולכן היו חזקים ונחושים להצליח והלחמו על כל תיק אשר זקוק למגשר על מנת לבנות את שמכם כמגשרים מקצועיים ואיכותיים.
 
שכר
מגשרים מקצועיים יכולים לצפות לשכר של כ-8,000-6,000 בחודש כאשר ישנם מקומות אשר מציעים שכר גבוה יותר כמו גישור בין חברות הייטק שם יוכל מגשר להשתכר כ-10,000 ש"ח בחודש וכמובן ככל ששנות הניסיון, וותק ואחוזי ההצלחה של המגשר גבוהים יותר כך יוכל לדרוש שכר גבוה אף יותר לאור ניסיונו והצלחותיו לאורך זמן.

כל הזכויות שמורות לאתר הסטודנט © 2024