לראשונה בישראל מנוע חיפוש לימודים המאפשר לכם לדעת מה חושבים סטודנטים ובוגרים על התארים המעניינים אתכם
עמוד הבית > לימודי ביולוגיה תואר ראשון

לימודי ביולוגיה תואר ראשון

171 ביקורות של סטודנטים ובוגרים 18 מסלולי לימודמסלולים בתחום לימודי ביולוגיה

אוניברסיטת תל אביב
לימודי ביולוגיה תואר ראשון  אוניברסיטת תל אביב
36 ביקורות סטודנטים 25 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
9.3
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של בוגר - תום ב. 23/01/2015

"למה בחרתי: מעניין אותי. זה מסלול די מקיף ורחב שמאפשר התפתחות לתחומים רבים בעתיד.
הציפיות: ענה על מה שרציתי
רמת לימודים: יש שיעורים שהם ברמה מאוד גבוהה ויש כאלה שלא
טיפ כללי: אם באים ללמוד צריך להשקיע במהלך כל הסמסטר - לא מספיק רק לפני תקופת מבחנים"

ציון משוקלל: מה זה?
9.4
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של בוגר - ענבר מ. 28/04/2013

"למה בחרתי: כדי שאוכל להמשיך ממנו ללימודי וטרינריה.
הציפיות: חשבתי שהלימודים יהיו קלים יותר ביחס לנתוני הקבלה, בנוסף כמעט ויאן דגש על לימודי ביולוגיה ודגש רב על לימודי הכימיה.
רמת לימודים: אנחנו 200 איש בכיתה, לפעמים אתה מגיע לכיתה ואין לך מקום לשבת.. קרה כבר פעמיים שנכחתי בתרגול שעקב מחסור במקומות השאירו סטודנטים בחוץ. בנוסף, על אף שגובים מאיתנו מחיר מלא, סמסטר קודם נכחנו בקורס חדוא שנאמר לנו שלא היה "תקציב" לתרגולים.. לכן לא היו תרגולים,מתרגלים,בודק תרגילים וכו'..
טיפ כללי: לקחת את הלימודים ברצינות מהיום הראשון, לחזור על נושאים מדעיים (פיזיקה,כימיה,מתמטיקה) לפני הכניסה ללימודים."

אוניברסיטת בר אילן
לימודי ביואינפורמטיקה תואר ראשון  אוניברסיטת בר אילן
8 ביקורות סטודנטים 4 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
8.5
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של בוגר - רפי ו. 05/03/2013

"למה בחרתי: שילב שני תחומים שעניינו אותי
הציפיות: המסלול לא לגמרי מתואם ויש הרבה התנגשויות כי הוא נע בין 2 פקולטות
רמת לימודים: הרצאות גדולולת תרגולים קטנים
טיפ כללי: חישבו היטב אם זה מעניין ומתאים לכם, הלימודים תובעניים."

ציון משוקלל: מה זה?
8.8
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של בוגר - שני ח. 20/01/2015

"למה בחרתי: הוא מרתק ומאתגר אבל יותר מעניין מאשר מאתגר
הציפיות: אני עוד רק בשנה א' . אין לי עוד מושג כל כך . כרגע נראה שלא כל כך מעניין כמו שחשבתי .
רמת לימודים: .
טיפ כללי: המסלול מייעד אותך להיות מדען בתחום המוח . זו הגישה הכמעט מוצהרת . לכן אם אתם מתעניינים בפיסלוגיה קלינית זה לא המקום בשבילכם . אבל זה נכון שאפשר לצאת עם התאר הזה למגוון רחב של תארים אחרים ."

המכללה האקדמית לחינוך אורנים
לימודי ביולוגיה תואר ראשון  מכללת אורנים
6 ביקורות סטודנטים 3 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
9.2
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של בוגר - ליהיא א. 01/02/2012

"למה בחרתי: כי עניין אותי טבע קלאסי וביולוגיה כללית
הציפיות: הוא לימד אותי על הצד הטוב ביותר ביולוגיה קלאסית עם נקודות מבט שונות. נתן לי הכנה מצויינת לקראת העתיד
רמת לימודים: התואר לבסוף שייך לאוניברסיטת חייפה והוא מתקבל בברכה בכל מקום איליו מנים להתקבל
טיפ כללי: השקיעו מתוך סקרנות בכל קורס בתואר. נסו להשיג את הציונים הגבוהים ביותר"

ציון משוקלל: מה זה?
8.6
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
8
מתוך ביקורת של סטודנט - שני 03/05/2013

"למה בחרתי: הנושא מעניין מאוד ויש בו לאחרונה התעסקויות רבות.
הציפיות: שנה א' הייתה כמעט לא קשורה בכלל למקצוע מבחינת חומר הלימוד, כך שהייתה מעט אכזבה. אך השנה כמעט כל הקורסים עונים על הציפיות ומאוד מעניינים.
רמת לימודים: המתרגלים לעומת המרצים, כמעט בלי יוצא מן הכלל, מצויינים. יודעים להעביר ולהסביר את החומר, נגישים תמיד ויודעים על מה הם מדברים. היו קורס אחד או שניים שהתרגול היה מיותר או המתרגל זוועתי, אבל בסה"כ ממש טוב. התרגולים תמיד בכיתות מצומצמות ככה שזה מאוד מועיל גם כן.
טיפ כללי: לא להתייאש מהלחץ בשנה א'. זה עובר וגם נעשה הרבה יותר מעניין."

ציון משוקלל: מה זה?
9.1
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של בוגר - רעות מ. 25/05/2016

"למה בחרתי: במטרה לקבל פטורים מרפואה בשנה א, ואם לא אצליח לעבור אז בשביל לסיים את התואר ולראות מה עושים הלאה :)
הציפיות: כל מה שחיפשתי בהתחלה היה פטורים, אז כן, זה ענה על הציפיה
רמת לימודים: רמת המתרגלים נוטה לכאן ולכאן...יש מתרגלים מעולים ויש כאלה שהם לא. התרגולים באופן כללי טובים הרבה יותר מההרצאות בעיקר כי בהרצאות יש 400 איש ובתרגולים בסביבות ה-20
טיפ כללי: בגלל שאין הרבה תרגילים ועבודות בית, חשוב להשקיע (אפילו את המינימום) במהלך הסמסטר ולהישאר גם בצורה הכי מינימלית מחוברים לענייינים כי בסוף הקורס הבחינות לא קלות, וקשה לסגור הרבה חומר בזמן קצר - וזה החיסרון הכי גדול של החוג, וצריך לדעת להתמודד איתו."

ציון משוקלל: מה זה?
8.6
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
8
מתוך ביקורת של סטודנט - תמר א. 24/11/2011

"למה בחרתי: סיימתי לימודי תעודה -קורס פראמדיקים שנה לפני וזה היה נראה לי הצעד הכי נכון לעשות לשם הרחבת הידע שלי
הציפיות: חושבת שהוא צריך להתפרש על פחות ימים...כדי לאפשר לעבוד תו"כ בצורה נוחה יותר
רמת לימודים: מתרגלים מקסימים ונכונים לעזור
טיפ כללי: לא משנה מה החלטתם ללמוד או לאן התקבלתם...היכנסו ללימודים בלב שלם!"

הטכניון
לימודי ביולוגיה תואר ראשון  הטכניון
4 ביקורות סטודנטים 2 ביקורות בוגרים
ציון משוקלל: מה זה?
8.7
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
9
מתוך ביקורת של בוגר - תום ש. 12/03/2013

"למה בחרתי: אהבה כללית לנושאי הטבע גרמה לי לחפש תואר שיאפשר לי אחר כך מגוון רחב של אפשרויות, משום שלא ידעתי בדיוק במה ארצה לעסוק כשנרשמתי ללימודים.
הציפיות: המסלול נתן ידע רחב מגוון נושאים בתחום הביולוגיה. עם זאת, היה מכוון ביותר למחקר מסוג מסוים (מולקולרי בעיקר) שפחות מעניין אותי. לא נתן מספיק דגש על כישורים הדרושים למחקר באופן כללי
רמת לימודים: התואר מאתגר, נותן ידע רחב ומגוון טוב של נושאים. לא מספיק מפתח כישורים ולא מפתח סקרנות ויכולות, אלא גורם בעיקר לשינון
טיפ כללי: במידה והכיוון הוא לעבוד בסופו של דבר במחקר - המסלול בטכניון הוא התחלה טובה. לקחת בחשבון שקשה ביותר למצוא עבודה בתחום לאחר תואר ראשון בלבד (נדיר מאוד). לרוב יש להמשיך לתואר שני לפחות. המסלול אינו מתאים למתעניינים בעיקר באקולוגיה וזואולוגיה (אלא אם כן שונה מאז)"

ציון משוקלל: מה זה?
8.7
שביעות רצון מרמת הלימודים: מה זה?
8
מתוך ביקורת של בוגר - רונה ל. 15/08/2011

"למה בחרתי: עוד מימי התיכון מקצוע הביוטכנולוגיה נשמע מבטיח וחלמתי על התואר הזה
הציפיות: תחילה מדובר בסך הכל בתואר בביולוגיה עם המון כימיה בשנה א' (ועכשיו שינו את התוכנית כך שגם את הכימיה אין). בסוף אנו מתחרים על אותם המקומות בתארים מתקדמים יחד עם אנשים שעשו את המסלול הרגיל לביולוגיה (והיה להם הרבה יורת קל מאיתנו) מבלי שהתואר שלנו נותן איזשהי העדפה. הקבלה לתואר שני מתבססת על ציונים ולנו יש ממוצע נמוך יותר משום שהתואר קשה יותר
רמת לימודים: כפי שאמרתי, סתם תואר שקשה מהביולוגיה הרגיל אבל שמקטין את הסיכוי להתקבל לתואר שניולא מגדיל אותו.
טיפ כללי: לחשוב טוב טוב אם מה שרוצים מהחיים זה להיות בתחום המחקר במשכורת שלא מצדיקה את שנות הלימוד שצריך להשקיע."

לימודי ביולוגיה

אהבתם ללמוד ביולוגיה בתיכון ? נמשכים למחקרים כמו חקר החי ? רוצים לקבל ידע עשיר על מדע החיים ? במידה ועניתם כן לכל השאלות, הרי שתואר ראשון בביולוגיה מתאים עבורכם. אם אתם חוששים שביולוגיה, זה רק לימודי מדעי הטבע, אין לכם מה לדאוג, לימודי ביולוגיה עוסקים בכל מערכות החיים, הבנת מנגנונים שונים בגוף האדם, החי והצומח.

רקע החוג

לימודי ביולוגיה נמשכים שלוש שנים, כשבסיומן מקבלים הבוגרים תעודת סיום B.Sc.מטרתו של החוג שמתקשר למדעי החיים היא להקנות לסטודנטים ידע על חקר החי-  חקר של יצורים חיים וסביבתם. מדובר בלימודים שונים מלימודי הביולוגיה המסורתיים (אותם מוצאים בדרך כלל בשיעורי ביולוגיה בתיכון), כאשר אלא משלבים מידע מודרני על תחומי ההנדסה ומחשבים.מטרת תוכנית הלימודים היא להכשיר מדענים המצוידים בכלים האינטלקטואליים והמחקריים הנחוצים לקיום מחקרים שונים. בסופו של דבר, סטודנטים שמסיימים את הלימודים, יכולים להיות חוקרים במדעי החיים, משהו שהעולם בכלל וישראל בפרט תמיד יזדקקו לו.  

האם זה מתאים לי ?

תוכנית הלימודים מותאמת לסטודנטים שרואים את עתידם בביצוע מחקרים הן במדע והן בתעשיות עתירות ידע בתחומים שונים (דוגמא, תרופות). חבר'ה שנרשמים לחוג הם אנשים בעלי ראש מדעי ומתמטי, אשר מעוניינים לחקור נושאים שונים הקשורים למדעי החיים ובנוסף, להרחיב את האופקים בתחום כמו חקר התנהגות האדם ובעלי החיים.

היתרונות של לימודי ביולוגיה

דרך הביולוגיה ניתן להבין כיצד חיים מתקיימים ברמת האורגניזמים, ברמה המולקולארית וברמת התא. יתרון נוסף הוא שתנאי הקבלה הם לא בשמיים, בזמן שברוב המוסדות האקדמיים דורשים ציון פסיכומטרי של 550 ומעלה. בנוסף לכך, הדרישה המינימלית באנגלית היא ארבע יחידות בציון של 56 ומעלה יחד עם חמש יחידות מתמטיקה בציון 70 ומעלה.

החסרונות של לימודי ביולוגיה

לא ניתן להסתפק בתואר ראשון בביולוגיה, בזמן  שהתואר השני על מנת לפתח קריירה בתחום בין אם זה בתעשייה או בין אם זה במעבדות, מכוני מחקר או אפילו בחברות ההייטק השונות. התואר הראשון אינו יכול להבטיח באופן וודאי תעסוקה בתחום הביולוגיה.

מה לומדים שם ?

במהלך תקופת הלימודים, הסטודנטים לומדים חומר לימודי מרתק בכל הקשור למדעי החיים, כשניתן למצוא חלק מהקורסים הבאים: ביולוגיה, פיזיקה, כימיה, מתמטיקה, אקולוגיה, מדעי הצמח, בוטניקה, פיזיולוגיה, גנטיקה, אימונולוגיה, זואולוגיה, מורפולוגיה, ביו כימיה, מיקרו ביולוגיה, ביולוגיה סביבתית, הנדסה גנטית, חקר המוח וההתנהגות, אוקינוגראפיה, חקר סביבת האדם ושמירתה, סטטיסטיקה והסתברות, תכנות בסיסי, נוירו ביולוגיה, מדעי החיים ועוד.

איך מתקדמים ללימודים מתקדמים ?

בוגרי תואר ראשן בביולוגיה שממשיכים לכיוון תואר שני בתחום ואף לעבוד כביולוגים, חוקרים, מרצים במעבדות, במכוני מחקר ועוד. כמובן שישנם סטודנטים שמעדיפים להתמקצע בתחום אחר או מעדיפים לבחור במדע אחר מעולם המדעים כגון: כימיה, פיזיקה, מתמטיקה ועוד.

נשלב חוגים ונצליח

סטודנטים בחוג ללימודי ביולוגיה, מעדיפים לרוב לבחור במסלול דו-חוגי כדי להתמקצע בעוד תחום. שילוב אחד שניתן להירשם אליו הוא ביולוגיה יחד עם פסיכולוגיה בדגש על
מדעי המוח. מטרת התוכנית היא לספק מידע הן על ביולוגיה והן על פסיכולוגיה, כשהסטודנטים מקבלים מידע על מדעי העצב. במידה וירצו, יוכלו לאחר סיום התואר להמשיך לתואר שני בפסיכולוגיה ובמדעי החיים ורפואה. אפשרות נוספת שסטודנטים יכולים לבחור היא שילוב יחד עם כימיה, כאשר מדובר בעוד תחום מעולם המדעים. השילוב של השניים יעיל לסטודנטים, בזמן שהם יכולים לשלב בין השניים ברגע שיתחילו לעבוד בתום הלימודים וכמו כן, אפשר ללמוד ביולוגיה יחד עם פיזיקה, כאשר התחום האחרון מציע לא מעט אפשרויות עיסוק.

סיימתי עם התואר, מה עכשיו ?

בתום הלימודים יהיו לסטודנטים מספר אופציות תעסוקה, שמתוכן הם יוכלו לבחור את המתאימה להם. כמובן, שצריך לדעת במה אפשר לעבוד ברגע שיש ביד תואר ביולוגיה. בתחום מדעי החיים ישנן 4 תחומים עיקריים בהם ניתן לעבוד: 1. תחום המכשור הרפואי- מדובר בחלק העיקרי של התעשייה, אשר כולל: מכשור התרפויטי, מכשור דיאגנוסטי, הדמיה, ניטור, תרופות. 2. חברות הביוטכנולוגיה- מתמקדות בכמה תחומים: דיאגנוסטיקה, ביואינפורמטיקה, גילוי תרופות, חיסונים, הנדסת רקמות ועוד. 3. חברת תרופות- מדובר בתחום המעסיק הגדול של מדעי החיים שכולל חברות כמו: טבע, כצט, אגיס, רפא ודקסון. 4. מחקר חקלאי- מדובר בתחום הקטן ביותר מבחינת מספר חברות, אשר מתמקדות בפיתוח כגון: פיתוח אמצעי הדברה חלופיים, פיתוח זנים, פיתוח חיסונים לבעלי חיים.

שכר-  בוגרי הלימודים שמתחילים מעבודה התחלתית של עובדים במעבדה או עוזרי מחקר, מקבלים משכורת נאה שנעה סביב ה-5,000 ומגיעה גם עד 10,000. במידה ובוגרי ביולוגיה יגיעו לתפקיד של מנהלי מחקר, הם יתחילו משכר מכובד שנע בממוצע סביב ה-24,000 ונוסק גם ל-30,000. מדענים מתחילים ממשכורת של 15,000 ומגיעים גם למשכורת למעלה מ-20,000. כל הנתונים הנ"ל תלויים כמובן במעמד, ניסיון ובתפקיד, ולכן יכולים להשתנות מרגע לרגע.
 
ישראל או חו"ל-  רוב הסטודנטים בארץ שבוחרים ללמוד ביולוגיה נשארים כאן, כאשר ישנם כאלה שמסיימים את התואר הראשון ומנסים להתקבל לעבודות בחו"ל, כאשר יש ביקוש לדבר. הסיבה לכך נובעת מהעובדה שלא כל בוגר לימודי ביולוגיה מצליח למצוא בתום הלימודים מקום עבודה בתחום.
לא חסר ביקוש למדענים שיתרמו לפיתוח תחומים שונים במדעי החיים. מדובר בתחום מרתק, אשר נכנס לכל רובד בחיינו. אז אל תחכו יותר מדי, כי אולי אתם המדענים הבאים שיצליחו לשנות דברים שאחרים לא הצליחו.

כל הזכויות שמורות לאתר הסטודנט © 2022